www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa
Národní parky a rezervace
Praktické informace na cestu
Podnebí a přírodní poměry
Vstupní formality
Víte, že ...?
Letenky
Aktuality - Afrika
Provincie, města
Obchod a hospodářství
Dějiny a lidé
Doprava
Fauna a flóra, příroda
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa a období v Africe
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Zambie - místa, která nelze opomenout

Zajímavosti z Afriky

Každý itinerář po Zambii by měl obsahovat následující:

Pěší safari
Národní pak South Luangwa je místem, kde se pěší safari zrodilo a nabízí jedno z nejlepších pěších safari na kontinentě, možnost jak se seznámit velmi zblízka s africkou buší. V NP Luangwa jsou nejlepší průvodci na pěší safari v Africe v nedotčené krajině.

Za návštěvu stojí i Livingstone Island na hraně mocných Viktoriiných vodopádů, které objevil David Livingstone v roce 1855.

Migrace kaloňů
Návštěva NP Kasanka, kde se odehrává největší migrace kaloňů/netopýrů na světě, více než 10 miliónů barevných jedinců pokryje celý park. Kaloni jsou přitahováni ovocem místních stromů, přes den sedí na stromech, v noci je obloha poseta netopýry.

Migrace pakoňů
V Liuwa Plains je druhá největší v Africe a je skrytým pokladem, Liuwa Plains je odlehlý park na západě země, stále je tu nedotčená divočina 3.660 km2, kde žije mnoho zvířat. Většina Liuwa Plains se zaplaví od prosince do dubna, zaplavené řeky přitahují pakoně a stáda se pohybují z lesů na sever na otevřené pláně za novou pastvou.

Safari na kanoe
Na Lower Zambezi je příjemným zážitkem plavba po klidné části řeky Zambezi po obou stranách ohraničené národními parky, vždy se tu vidí hroši, sloni, zebry, puku, impaly, bůvoli, vodušky, paviáni a krokodýli. Plavba na kanoe je zážitek jak z 19.století.

Safari na kole
Tafika Camp v South Luangwa nabízí safari na horských kolech v NP South Luangwa, safari je vedeno průvodcem, většinou majitelem kempu.

Hledání člunozobců
V Zambii žijí vzácní člunozobci, neobvyklý prehistroicky vypadající pták. Lze jej vidět kolem mokřad Bangwelu v severní Zambii, jeden z posledních habitatů, kde jej lze spatřit, nejlepší doba pro návštěvu je od března do srpna. Mělké mokřady jsou ideálním místem pro člunozobce, kromě toho tu lze vidět i antilopy lechwe, tsessebe a bůvoly.

Hledání levhartů v noci
Lze je vidět při nočních vyjížďkách v NP South Luangwa, asi nejvíce levhartů v Africe lze vidět v noci, často v noci loví. Během nočních vyjížděk můžete vidět i další noční zvířata - dikobrazy, mangusty, medojedy, civetky a další.

Obřad Kuomboka
Kuomboka v kazyce Lozi znamená - vyjít z vody a vztahuje se k tradičnímu obřadu, který se koná v Zambii na konci období dešťů, když horní Zambezi zaplaví pláně Západní provincie. Tento obřad přitahuje tisíce návštěvníků, předchází mu silné bubnování na královské bubny Maoma, bubnování zní kolem královského hlavního města den před Kuomboka, je jedinečným obřadem, není však nikdy přesně dáno datum, záleží na hladině vody.


Návštěva South Luangwa NP v období dešťů - cesty jsou těžko průjezdné a kempy nepřístupné,ale pro zkušené cestovatele je to nejlepší období pro návštěvu. Např. Nsefu Camp(Robin Pope safaris ) zůstává otevřený celoročně. Krajina je však tvořena v tuto dobu lagunami a širokými řekami,zvířata jsou plná energie a všude je slyšet mnoho ptactva,Zaplavený terén umožňuje se dostat více do centra parku a vidět tak neočekávané scenérie. Navšívít lze i Nkwali,kde zůstávají cesty otevřené. V každou roční dobuje zde velké množství zvířat. pro návštěvu v období dešťů je hlavní velké množství ptactva a více migrujících druhů. malí tvrové jako plazi,hmyz a obojživelníci jsou více vidět, mnoho savců má mláďata, zelená barva a dramatické nebe - krásné světlo na focení, řeka je plná vody a zvířata lze pozorovat z lodi. Proti je : mokro často způsobí, že některá místa jsou nepřístupná, velcí savci jsou rozprchnuti na mnoha místech, vysoká tráva zabraňuje dobré viditelnosti, je zde více hmyzu,když prší,můžete být mokří. Ubytovat se lze v období dešťů v Luangwa River Camp,Nsefu Camp a Nkwali Camp, smaragdová sezona začíná v lednu a končí v dubnu.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2019:
Copyright © 2019 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz