www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Služby naší CK
Kdy jet do Afriky?
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Nejlepší místa pro surfaře v Africe

Zajímavosti z Afriky

Vody kolem afrického kontinentu nabízejí vynikající místa pro surfování.Nejznámější byla doposud místa v Jihoafrické republice a Maroku,ale nyní se k nim přidávají i další.

1. Jihoafrická republika nabízí mnoho výborných míst pro surfuře podél svého pobřeží o délce 3000 km. pro začátečníky je vhodný Muizenberg nebo Fishhoek v Západním Kapsku, mezi Kapskem a Port Elizabeth také najdete vynikající místa, nejlepší vlny jsou v Jeffrey´s Bay,v Ballito v KwaZulu Natal se každoročně koná největší surfařská událost Mr Price Pro. Tajný tip - instruktoři v Gary´s Surf School v Muizenbergu vás zasvětí do tohoto sportu.

2.Namibie
Pobřeží je téměř nedotčené,jsou tu nebezpečné proudy, nepřístupný terén, chladná voda a velcí žraloci.Ale jsou tu vynikající možnosti pro velmi pokročilé surfaře na Skeleton Coast. Oceán je ochlazován studeným Benguelským proudem a je třeba být dobře vybaven na chlad.

3. Madagascar
čtvrtý největší ostrov na světě známý svou biodiversitou, podél pobřeží se nacházejí krásná místa pro surfaře po všech stranách ostrova, nejznámější je vesnička Anakao na JZ. Místní rybáři vás mohou vyvézt na lov a pak si lze ugrilovat úlovky na pláži. Flame Bowl a Puss-Puss.

4.Maroko
Jen nedaleko od Evropyna pobřeží mezi Essaouira západně od Marrakéše a Taghazout-severně od Agadiru jsou vynikající vlny a kempy pro surfaře.Surf-Maroc má výborné vybavení a ubytování,nabízí i kurzy jogy při západu slunce.

5.Mozambik
Bílé písky,teplá voda a jendoduché vlny- je to ráj pro surfaře. Oblast kolem městečka Inhambane, hlavně Barra Beach nabízí vynikající surfování,méně navštěvované je Ponta de Ouro -150 km jižně od Maputo je také skvělé místo. Jsou tu i vynikající místa pro šnorchlování,potápění a rybaření.

6. Senegal
Malý osplaý ostrov Ngor Island je nejzápadnějším místem Afriky,na jedné straně jsou bílé pláže, druhá strana je omývána prudkými vlnami Atlantiku, místo je nazýváno hlavním městem surfu v Západní Africe, nejlepší jsou zde pravoruké vlny na Ngor beach. Ngor Island Surf Camp - bývalý domov rappera Akona - nabízí nejlepší kurzy surfu v zemi.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz