www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Služby naší CK
Kdy jet do Afriky?
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Egypt

Zajímavosti z Afriky

Egyptský Nil patří k nejstarším turistickým destinacím. Již staří Řekové a Římané putovali přes Středozemní moře, aby mohli vidět pyramidy v Gize a Velkou Sfingu Více než 400 let př.n.l napsal Herodotus -nikde jinde nelze vidět tak úžasné stavby a věci jako tady.

Podél údolí Nilu můžete vidět nejstarší pyramidy,které byly postaveny již před 5000 lety. Jsou tu největší pyramidy na světě,chrámy, obelisky, nespočetné množství paláců,soch, obelisku a hrobů zdobených malbami a hieroglyfy ,které znázorňují každodenní život nejstarší centralizované civilizace.
Top místa :
Egyptské muzeum - s výhledem na Nil, asi 100000 artefaktů reprezentujících egyptskou historii. V Mummy Room jsou uloženy zůstatky jedenácti faraonů nebo galerie věnovaná Tuthankhamonovi.
Pyramidy v Gíze - ikonické trio kamenných monolitů ,které se tyčí do výšky 138,135 a 65 matrů na západě Cairo,patří k sedmi divům světa,postaveny byly různými faraony 4.dynastie , tyto pyramidy patří k nejlepším egyptským památkám. Velká sfinga upřeně hledí směrem k Nilu, i když byla postavena před více než 4500 lety.
Chrámy v Karnaku a Luxoru, 50 hektarů na severu města Luxor, komplex staveb, chrámů se sloupy,které dosahují až do výše 20 metrů. Všude v komplexu jsou chrámy,kaple,obelisky Luxor byl spojen s Karnakem 3 km dlouhou avenue s 730 sfingami - každá po každé straně na každy den roku.
Deir el- Bahari - pohřbena po staletí v koptském klášteře, zde byla objevena hrobka v roce 1858 faraonky Hatsepsut.
Údolí králů - tzv. Thébská Necropolis- město smrti - odkud bylo více než 50 faraonů posláno na cestu do jiiného světa, V blízkosti je Údolí královen ( Nefertari),kde jsou pohřbeny vznešené ženy. Dále tu najdete Valley of Nobles a Workers village.
Abu Simbel - krásný chrám leží 40 km od hranic se Súdánem, dva chrámy vytesané do útesu u Nilu Interiér je postaven tak, že sem proniká slunce jen dvakrát za rok 22.února a 22. října ,aby osvítilo postavy Ramessese II a bohy Ra Amun, Abu Simbel byl pohřben pod nánosy písku ze Sahary a objeven až v roce 1813. Ohrožován byl vodou z uměleého jezera Lake Nasser a proto pak o 150 let později rozdělen na bloky a přemístěn na útes o dvě stě metrů dál a 60 metrů výš nad původním místem díky záchranné misi UNESCO.

Navštívit Egypt je nejlepší od října do dubna, léta mohou být horká,ale archeologická místa jsou volnější. Vše můžete prozkoumat při cestě na lodi po Nilu nebo po železnici, většina památek je snadno přístupná z měst nebo místní dopravou, kromě odlehlého chrámu Abu Simbel. Je třeba si vyčlenit týden na prozkoumání hlavních památek V Káhiře i Luxoru je široký výběr ubytování. Doporučuje se vyjít brzy ráno, abyste si mohli paláce a pyramidy prohlédnout v klidu.

Pokud jste památky již prozkoumali, můžete se vydat na plachetnici z Luxoru do Asuanu nebo na velbloudu do pouště a užít si kempování pod hvězdami.

V roce 1958 oznámil Egypt výstavbu obrovské hydroelektrárny na horním Nilu a vytvoření jezera o délce 550 km.Muselo se vystěhovat 100.000 obyvatel a přemístit stovky starých památek. Hlavní chrám Abu Simbel byl postaven v roce 1265 př.n.l. faraonem Ramsesem II . jako impozantní brána do země na jihu. Každá 20 metrová socha Ramseses stojí u vchodu do chrámu obklopeném hieroglyfy. V letech 1964 -68 byl chrám včetně přilehlého menšího určený manželce Nefertari rozložen na bloky a přemístěny kus po kus o 200 metrů.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2023:
Copyright © 2023 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz