www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Deset nejlepších pláží v Africe

Zajímavosti z Afriky

Každý zná rozmanitou divokou přírodu a krajinu Afriky,ale jen málokdo ví o ostrovech a nedotčeném pobřeží. Zde uvádíme deset nejlepších míst u moře v Africe.

1. Camps Bay, Kapské město , JAR
je to africké Miami beach s mnoha vyhlášenými restauracemi,bary a hotely. Café Caprice je výborné místo při západu slunce, o víkendech jsou zde diskotéky. The Bungalow je opulentní lounge s dramatickými výhledy, výborné mořské plody si lze dát v restauraci Blues Restaurat and Bar. (nejlepší šik místa)

2.Nungwi, Zanzibar, Tanzánie
míso,kde jsou luxusní plážové resorty jako Ras Nungwi Beacxh hotel a Esseque Zalu Zanzibar,dlouhá písečná pláč a tyrkysově modré moře, leží na severním cípu ostrova,je tu mnoho barů a restaurací,možnost vodních aktivit a potápění. (vhodné pro cesty na líbánky)

3. Loango národní park , Gabon
od savany a lagun po lesy a nedotčené pláže, Loagno je velmi odlišné od obvyklých bílých pláží, dostalo přezdívku - místo surfujících hrochů, protože sem na pláž denně přicházejí hroši,levharti,sloni,gorily na pláž. Od července do září tu lze vidět velryby a od října do ledna želvy, žije tu také mnoho vzácných ptáků. (vhodné pro dobrodruhy a milovníky zvířat)

4.Anse Source d´Argent, La Digue, Seychelly
je na seznamu nejlepších pláží na světě, dramatické skalní útvary jsou velmi fotogenické. Trajektem se lze dostat z Praslinu a půjčit si tu můžete kolo v přístavu, na tuto pláž je to asi 20 minut jízdy.(vhodné pro milovníky instagramu)

5.Essaouira , Maroko
plážové město na západním pobřeží má velmi uvolněnou atmosféru a bohatou historii a kulturu,město s hradbami a portugalskou pevnosí u moře, je oblíbeným místem surfařů s kitesurfuřů. Na pobřeží je mnoho galerií a obchodů, večer se lze prohít v marině,která je plná rybářů,kteří prodávají své úlovky a je tu mnoho obchodů. ( vhodné pro surfuře a milovníky umění)

6. Belle Mare, Mauritius
neskutečně modré moře a průzračné laguny u 10 km dlouhé bílé písečné pláže,je rájem pro plavce, vyhlášená potápěčská místa, Pass je hned u pobřeží a je tu možnost provozování vodních sportů- windsurfing, vodní lyže,paraglading a další (vhodné pro milovníky vody)

7.Skeleton Coast, Namibie
leží na severním pobřeží Namibie,je to jedinečné místo kvůli klimatickým podmínkám, horký vzduch pouště Namib se tu střetává s chladem Atlantického oceánu a to vytváří hustou mlhu,která pokrývá celou oblast. Jméno vychází z toho, že pobřeží je pokryto mnoha kostrami velryb a vraků lodí,které zde ztroskotaly v mlze.(pro milovníky historie)

8.Tofo Beach ,Mozambik
pláž má vše, co jen dovedete představit -dobré restaurace, bujarý noční život,čisté pláže a málo lidí, pro milovníky aktivit - můžete tu jezdit na čtyřkolkách v dunách,potápět se,šnorchlovat, pozorovat podmořský život - velryby,žraloky,manty a barevné ryby ( pro dobrodruhy)

9. River # 2,Freetown, Sierra Leone
bílé písky,modrá voda a zelené pahorky -ideální obrázek dkonalé pláže, lze tu rybařit s průvodci,dát si výborné mořské plody, k dispozici jsou i toalety,sprchy a parkoviště (pro individuály)

10. Shela beach, Lamu Island, Keňa
tato 3 km dlouhá bálí písečná pláž je směsicí kultury a odpočinku keňského pobřeží,v e městě je tradiční architektura,23 mešit ,museum a pevnost, v dálce nekonečný modrý oceán, příjemné pobřežní restaurace. ( pro milovníky pláží).

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz