www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Služby naší CK
Kdy jet do Afriky?
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Libérie

Zajímavosti z Afriky

Libérie je zapomenutá země v Západní Africe, často je spojována s brutální občanskou válkou a nezákonným obchodem s diamanty. Boje již dávno skončily a je tedy už možnost objevit tento zapomenutý kout země.

Během cesty můžete objevit zajímavé kultury a tradice etnických skupin, vidět šimpanze, projít se typickými africkými městy, setkat se s místními lidmi ,kteří jsou velmi zvědaví, odkud přicházíte atd.
Hlavní atrakce : prohlídka městských tržišť v Monrovia , návštěva šimpanzího ostrova, setkání s ženami kmene Bassa a jejich iniciační obřady, návštěva Firestone - největší kaučuková plantáž na světě, která hrála důležitou roli v historii Libérie, prohlídka pobřežního města Robertsport, pobyt v eco-lodge v divočině.

V Libérii řádila občanská válka od roku 1989 do roku 2003, pak následovala epidemie eboly 2014-2016, která zabila 4810 lidí. V Libérii byla jediná presidentka žena Ellen Johnson Sirleaf, kterou nahradil nejznámější fotbalista Libérie George Weah. V Monrovia je hotel RLJ Kendeja Resort, který je dobře vybavený, má 78 pokojů v chatkách. V centru se nachází Rally Town Market,kde nakoupíte vše, libanonští a indičtí obchodníci se soustřeďují u budovy mise OSN. Libérie byla založena americkými otroky ,historii si lze připomenout v Providence Island uprostřed Monrovie . Od roku 1822 do roku 1867 sem přijelo asi 13.000 otroků, v roce 1847 vyhlásili nezávislost. První presidenti byli Afroameričané a jejich země prosperovala. V Libérii je i národní park se zvířaty deštného pralesa Sapo national park, cesty jsou tam strašné, cesta z Monrovia tam trvá 12 hodin, Ani silnice z Monrovia do Robertsportu 84 km není dobrá.
I když je Libérie převážně křesťanská, ale jsou zde i muslimské osady. Roberstspoort leží na odbočce do Sierra Leone u jezera Lake Piso, jsou zde stále domy poničené občanskou válkou. Je tu i ubytování v Nana lodge na pláži s palmami, 14 pěkných dřevěných chatek, Robertspoort má budoucnost ,jelikož je tu velmi dobrá možnost surfování, vlny mají až 4 metry. 90 minut jízdy od Monrovia leží krásná Libassa Eco lodge, která se nachází mezi tropickým pralesem a krásnou pláží, kterou zde vybudoval francouzský pár Rudoplh a Lisa Antoune. Je tu i sirotčinec pro zvířata na 5 hektarech a lodge je velmi ekologická.
Libérie má rovníkové klima, od listopadu do března je teoreticky období sucha, květen až říjen více prší a cesty jsou neprůjezdné.
Většina Liberijců má málo zkušeností s turisty,ale president Weah může přinést zemi prosperitu a stabilitu.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2023:
Copyright © 2023 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz