www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Demokratická republika Kongo

Zajímavosti z Afriky

Nejnavštěvovanějším místem v DRC je Virunga NP.

Virunga se pyšní velkou biodiversitou, zahrnuje všechny biotopy kromě pouští.
Horské gorily jsou hvězdami Virungy, dají se navštívit z Mikeno lodge nebo z Bukima Camp.
Nyiragongo sopka je uchvacující,můžete vystoupat na vrcholek, asi pět hodin, tam zažijete ohromující žár největšího lávového jezera na světě, Opravdová podívaná je to v noci, když oranžový proud lávy ožívá.
Jsou tu dvě skupiny šimpanzů, jedna je u lodge Mikeno. Můžete se potkat s rangery, strážci goril a protipytláckým psem.

I v DRC se snaží African Wildlife Foundation bojovat proti pytláctví a zavádět nové moderní technologie na ochranu a monitoring parků - např. v Bili- Uele.

Národní park Virunga leží na východě DRC u jezera Lake Kivu a Rwandy, Sousedí s Volcanos NP ve Rwandě a Mgahinga NP v Ugandě. Ve Virunga NP se dělají trek za gorilami horskými, park byl otevřen znovu v roce 2015.
DRC má dvě období dešťů - krátké v říjnu a listopadu a dlouhé od poloviny března do konce května, Nejlepší měsíce na trekování v DRC jsou od června do září, nejvíce lidí zde bývá v prosinci., často si kombinují turisté trek za gorilami s výstupem na sopku Nyiragongo. I když zaprší, slunce se brzy ukáže na obloze, ceny ubytování jsou snížené během období dešťů, stejně tak ceny permitů jsou snížené. Nejsnadnější je však stopovat gorily v lednu, únoru a od června do září, i proto že gorily hledají potravu v nižších polohách, S gorilami můžete strávit 1-2, podle toho ,kde se nacházejí, v NP Virunga žije asi 200 goril, nyní se situace stabilizuje i díky odvážným rangerům v parku. V DRC se zásadně nedoporučuje cestování po vlastní ose. Průvodce v parku vám podá několik informací před tím, než se vydáte na trek. je povinné mít roušky, délka treku závisí na tom, kde jsou gorily, někdy jen 20-40 minut,jindy více než hodinu,ale někdy může trek trvat až 5 hodin. Při výstupu v džungli je třeba se chytat větví,kořenů, je třeba mít s sebou dostatek vody.,trek může být namáhavý.
Kvůli nedávným tragediích, kdy bylo zabito několik goril, nasadilo své životy i několik rangerů na jejich záchranu,
Průvodci prosekávají buš, tak abyste mohli gorily dobře vidět, Při setkání s gorialmi zachovejte vždy klid, nikdy se nebijte do prsou a buďte potichu.
Dostat se sem dá z Kigali asi 4 hodiny jízdy na hranici Goma/ Gisenyi,hranice nejsou otevřeny 24/7. Do parku se dá vjstoupit různými cestami, je třeba sem přijet autem 4x4. Další možností je přiletět na letiště Goma. Virunga NP leží 32 km západně od Goma. Přechod hramic ze Rwandy do DRC trvá asi hodinu a půl a pak se musí dojet na vedení parku. Pokud se přijíždí z Ugandy, tak z Kisoro a potom přechod hranic do DRC přes přechod Bunagana, pak trvá cesta 30 minut do Bukima,kde začíná trek. Další přístup je z Bukavu v Kongu do města Kivu, je to asi 5 hodin jízdy,ale nebezpečné a vůbec nedoporučujeme. Návštěvníci,kteří byli v Bukavu mohou použít lodˇ z Bukavu do Goma a přes ostrovy Idjwi po Lake Kivu. ryhlou lodí to trvá asi 3 hodiny, veřejnou dopravou-lodí asi 5 hodin, pak po příjezdu do Goma autem 4x4 do parku. Pronájem lodi stojí 300-400 USD, pomalé lodi 50 USD. Před přechodem hranic je třeba mít všechny papíry připravené ,mít očkování proti žluté zimnici, víza. Je nutné jezdit autem 4x4 a nikdy ne v noci.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz