www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa
Národní parky a rezervace
Praktické informace na cestu
Podnebí a přírodní poměry
Vstupní formality
Víte, že ...?
Letenky
Aktuality - Afrika
Provincie, města
Obchod a hospodářství
Dějiny a lidé
Doprava
Fauna a flóra, příroda
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa a období v Africe
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Zimbabwe

Zajímavosti z Afriky

Po delší době se Zimbabwe opět vrací na mapy cestovatelů. Zde je vyjmenováno pouze několik míst, která se opět navštěvují a stojí i za Vaši pozornost.
Zimbabwe bylo dříve známo jako Jižní Rhodésie, současné jméno bylo odovozeno od města z 11.století Great Zimbabwe - Dzimba dza mabwe - znamená v jazyce Shonga - velké kamenné domy.

Boma - je vynikající místo na Victoria Falls, kde se výborně najíte, ale také si můžete poslechnout místní hudbu.
Lokuthula lodges - luxusní ubytování na Victoria Falls.
Victoria Falls safari lodge - legendární místo u vodopádů.
Ilala lodge na Victroria Falls s výbornou kuchyní.
Shearwater - safari na koních po řece Zambezi.
Gorges lodge na Victoria Falls - nádherný výhled na strž.
Imbabala Zambezi safari lodge - kouzelmé místo v divočině u řeky Zambezi. Safari na slonech s Wild Horizons.

The Hide - kouzelné místo pro ubytování v Hwange NP, kde se pořádají i safari na koních.
Somalisa camp v srdci Hwange - obrovská stáda slonů.

Luxusní houseboaty na jezeře Kariba, Bumi Hills safari lodge - krásné ubytovácí zařízení u jezera Kariba. Chengeta safari lodge a houseboat na jezeře Kariba.
Musango safari camp - leží na ostrově na jezeře Kariba, exkluzivní místo.


8 nejlepších míst v Zimbabwe:

Great Zimbabwe
Dzimba - Dza - Mabwe - velké domy z kamene
Předkové kmene Shona vystavěli tuto civilizaci mezi lety 1250 až 1500, velice zruční řemeslníci pracovali se zlatem, slonovinou, železem a mědí, zde nalezené artefakty dokládají obchodování se změni tak vzdálenými jako byla Persie a Čína. Tato osada byla objevena až portugalskými obchodníky v 17.století, určitě byli ohromeni masivními hradbami. Sochy ptáků nalezené ve Velkém Zimbabwe inspirovaly emblém zimbabwské vlajky a odtud také pochází jméno země. Světové místo dědictví UNESCO od roku 1986.

Východní vysočina - mystické hory
Oblast vysočiny, která tvoří součást Velké příkopové propadliny lze rozdělit do tří částí: Bvumba, na jih od Mutare, Chimanimani - 50 mil odtud, a oblast resortů Nyonga 120 mil severně s dominantou hory Mt.Nyngani 2.592 metrů - nejvyšší hora v Zimbabwe. Všechny tři oblasti jsou rozdílné.

Národní park Hwange
kouzelné místo na pozorovní zvěře v přirozeném prostředí, velké množství slonů, psů hyenovitých a dalších zvířat.

Matobo Hills - spirituální domov
kolonizační ideály Viktoriánské Anglie zosobňoval Cecil Rhodes, místo bojů a setkávání se starých kultur s novými, tisíce skalních maleb dokazují přítomnost člověka již v dávných dobách. Matobo Hills jsou duchovním srdcem Zimbabwe, místo, kde se odehrálo mnoho bojů, ale i smíření.

Victoria Falls - kouř, který hřmí
16.listopadu 1855 Dr. David Livingstone dorazil na toto místo, které bylo místním známo jako Mosi-Oa-Tunya - kouř, který hřmí - v místním jazyce Tonga, to co uviděl změnilo jeho život navždy.. řekl: tak krásná místa musela uchvátit i anděly při jejich letu.

Jezero Kariba - vodní zázrak
krásné místo pro dovolenou na houseboatu, vodní zvířata, zvuky z národního parku Matusadona v noci.

Mana Pools - nezkrocená divočina
krásná krajina u řeky Zambezi, zelené pahorky zambijského pohoři na jedné straně a na druhé straně záplavové pláně, krásná plavba na kanoe po řece Zambezi mezi hrochy a krokodýly.

Národní park Gonarezhou patří k nejdivočejším v Zimbabwe,má dramatickou krajinu a piskovcové skály,písek. Výhledy od řeky Runde River na Chilojo Cliffs jsou nádherné. Název parku znamená: místo mnoha slonů a je to druhý nejvějští park v Zimbabwe,.V parku jsou návštěvníci pouze během prázdnin, ale jinak je park prázdný. Gonarezhou je park bohatý na habitaty.Gonarezhou je velmi odlehlý park,ale infrastruktura se zlepšuje,je zde přistávací plocha Bufallo Ridge,lze sem tedy doletět jak z Victoria Falls,tak z Johannesburgu.U Gonarezhou leží Malilangwe Wildlife Reserve s úžasným ubytováním pro ty nejnáročnější,ranč má rozlohu 53.000 hektarů. Ubytovat se lze dá v Chilo Gorge Safrai lodge a v Singita Pamushana Lodge, Ant Kaschula z Private Guided Safari a Gonarezhou Bushcamp provozují mobilní pěší safari v národním parku. Kromě safari lze zde strávit den s místní komunitou, nejlepší doba pro návštěvu je od června do září,kdyje sucho a zvířata u napajedel.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2019:
Copyright © 2019 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz