www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Služby naší CK
Kdy jet do Afriky?
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Pobřeží slonoviny

Zajímavosti z Afriky

Cote d´Ivoire - Ivory Coast - Pobřeží slonoviny získalo nezávislost na Francii v roce 1960 a prosperovali díky vývozu kakaa a kávy. Tato frankofonní země nedávno ukončila 10 let občanské války a má co nabídnout. Hlavně je to kultura starých řemesel, písně a tance 60 etnických skupin i současná hudba, moderní umění,kavárny a restaurace.

V Abidjanu, největším městě, v moderní části města Plateau s hotly a restauracemi s výhledem na Lagoon Ebrié je co navštívit - Rotonde des arts contemporains, kde je i Abidjan Café s výbornou kuchyní - steak s alloco (pečeným banánem). Odtud je 15 minut jízdy leží čtvrť Cocody a vesnice Ki- Yi M´Bock - kulturní centrum,surrealistické portréty, amfiteátr, zajímavé je předměstí Yopougon,kde jsou nekonečné párty, navštívit také můžete maquis - neformální hospodu. V hektickém místě L´Internat Le Temple du Zouglou hrají kapely zouglou, jedinečná hudba Pobřeží slonoviny, navštívit lze i Rasta village v industriální zoně Vridi,kde si lze poslechnout vynikající reggae. Čtyři hodiny jízdy od města vás dovedou do Bouaké, klidného hlavního města etnické skupiny Baoulé,která má 4 miliony lidí. I tady najdete kulturní místa jako např. Gbéké památník,které znázorňuje krále držícího kakaový bob, vedle je Centre Artisanal Lamine Fadiga pro hendikepované, kde se vyrábějí řemeslné výrobky. Na východ odtud 45 km leží farmářská vesnice Koudianikro,kde si můžete dát foutou a calibas - z palmového vína. Dál na sever 3 hodiny jízdy leží Korhogo,průsečík místních kultur,kde se také nachází Koni Village metalworkers community,kde pracují kováři, po staletí stejným způsobem, vše se tu dá i koupit. 15 minut na JZ leží vesnice Waraniéné,kde místní ženy vyrábějí známé oblečení barvené přírodními produkty.
Nejlepší období pro návštěvu PObřeží slonoviny je od listopadu do března,kdy je horko a vlhkost vzduchu nižší.

www odkazy

http://abidjan.net

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz