www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Služby naší CK
Kdy jet do Afriky?
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Súdán

Zajímavosti z Afriky

Málo navštěvovaná země s bohatou historií a kulturou, zatím plná tajemství.Obyvatelé tradičně nosí imamas - turbany a jalabiyas - bílé dlouhé šaty. V zimě je v Súdánu ráno už 30 st.

Forty Days Road začíná v Darfuru - je to tradiční obchodní stezka,která vede ze západního Súdánu do jižního Egypta.
Po této stezce se přiváželo bohatství do Egyptské říše. slonovina,zlato,eben,pštros peří,otroci a velbloudi. Karavany velbloudů byly ohromné, jedna karavana v 18.století měla až 24.000 velbloudů, dnes je obchod omezen na velbloudy. Do roku 2011 ,než se oddělil Jižní S/dán, byla tato země největší v Africe. Súdán je velice zajímá země i z hlediska etnického a historického. Vidět tu můžete chrámy faraonů z blízka,kostely Koptů, zbytky z doby Ottomanské, pyramidy(Meroe), fresky Paláce Mut,postavené v pohoří Jebel Barkal(posvátná hora) u Karima. Všude kam se podíváte, jsou jsou místa ještě neobjevená a jsou rájem pro archeology.
Súdán má komplikovanou logistiku, je třeba jet s místním operátorem, nelze se spoléhat na bankomaty. Sever a východ je relativně bezpečný, vyhněte se Darfuru a západu. Ideální je sem jet od listopadu do března, když jsou dny teplé a noci chladné.
Jméno súdánského hlavního města - Khartoum - pochází z arabského slova pro sloní chobot -jako popis místa,kde se slévá Bílý a Modrý Nil, další možný původ jména je egyptské qurtum, jméno pro žlutou květinu pěstovanou pro olejová semena už po dlouhá staletí.

Darfur je symbolem genocidy, války, masakrů. Tato atmosféra je tu stále cítit. Ve městě Al Junayna si můžete dát tradiční súdánské jídlo ful a tradiční súdánskou kávu. Lidé jsou tu ale velmi přátelští a když se někde objevíte poprvé, řeknou jste tu nový a zaplatí Vám jídlo a pití.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz