www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Služby naší CK
Kdy jet do Afriky?
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Nejlepší místa v Africe na pozorování šimpanzů

Zajímavosti z Afriky

Setkat se tváří v tvář s těmito primáty, patří k nejlepším zážitkům v Africe. Našli jsem pro Vás 6 nejlepších míst na jejich pozorování ve volné přírodě. Šimpanzi se rozdělují do dvou druhů Pan troglodytes a Pan paniscus(bonobo) Oba dva druhy se vyskytují v rovníkovém pralese. Populace bonobo se odhaduje na 150.000 -300.000, poupalce prvního druhu na 50.000.

1. Mahale Mountains národní park - Tanzánie
pruský horský terén,který se svažuje do tyrkysové vody jezera Tanganyika, to je odlehlý park v západní Tanzánii patří k nejlepším šimpanzím rezervacím. Primáti jsou zde velmi dovře habituovaní a často ignorují pravidla parku dodržovat vzdálenost. cesta sem je však buď hodně dlouhá nebo drahá. ( dá se sem dostat i trajektem MV Leimba Ferry z Kigoma,ale plavební řád je nespolehlivý.

2. Gombe Stream národní park - Tanzánie - místo, kde studovala šimpanze Jane Goodall,to zamewná, že jsou velmi zvyklí na lidi a můžete se k nim dostat velmi blízko.Leží na pobřeží jezera Tanganyikq, dá se sem dobře dostat,ale návštěvíků je tu málo.

3.Nyungwe Forest Národní park- Rwanda - kromě treky za gorilami nabízí Rwanda i trek za šimpany ma jihu země, je to jeden z nejstarších a nejrozmanitějších lesních ekosystémů v Africe. Jsou tu dvě skupiny polohabituovaných šimpanzů. Do Nyungwe je snadný přístup a jsou tu rlzné možnosti ubytování. Pozorovat tu můžete i ptáky. Žije tu i velká skupina angolských gueréz.

4.Kibale Forest národní park - Uganda - není tak malebný,ale šimpanze tu můžete pozorovat nejlépe, permity stojí více než jinde, můžete s nimi strávit i celý den, přístup k parku je snadný a je tu výběr ubytování. V blízkosti je Bigodi Wetland Sanctuary,kde leze pozorovat až 200 druhů ptáků.

5. Virunga národní park - Demokratická republika Kongo - nejstarší park Afriky je obrovský,7800 km2 a zahrnuje několik ekosystémů otevřené savany- až zasněžené vrcholky hor a deštné pralesy, hlavní atrakcí jsou horské gorily,ale také je to výborné místo na pozorování šimpanzů, nejsou habituovaní. Bezpečnostní situace se v tomto parku často mění.

6. Lola Ya Bonobo Sanctuary - DRC - do nedávna bonobos, kteří žijí na jižním břehu řeky Congo, byli považováni za šimpanze, ale vědci objevili, že jde o jiný druh. Skupiny jsou habituované, Lola ya Bonobo leží v blízkosti Kimhsasy, zde jsou osiřelí bonobos rehabilitováni a vypouštěni do divočiny. I když můžete jet na jednodenní výlet z Kinshasy, je lepší přenocovat v penzionu.

7.Budongo Forest Reserve - Uganda - patří k velmi dobrým místům na pozorování šimpanzů, místní nazývají zvuk, který vychází z lesa - kelele. Je místem vědeckého výzkumu šimpanzů v tropickém pralese, Od roku 1962 zde prováděl výzkum profesor Reynolds .Hlavní výzkum začal v roce 1991 a také začala postupná habituace šimpanzů skupiny v Kaniyo Pabidi. Rezervace leží 300 kmseverně od Entebbe. V Budongo Conservation Field Station není ubytování,ale nachází se tu Budongo Eco lodge v Kaniyo Pabidi.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2023:
Copyright © 2023 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz