www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Služby naší CK
Kdy jet do Afriky?
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Afrika pro začátečníky

Zajímavosti z Afriky

Jedete-li poprvé do Afriky, je třeba vědět, kde začít, co lze podniknout a jak si co nejlépe užít vaši cestu. Hlavním pravidlem je, dejte si dostatek času. Nic nezkazí vaši cestu tak, jako když pospícháte. Zde platí svahilské přísloví: Haraka haraka haina baraka - rychle rychle, žádné štěstí... A stejně tak důležité je mít dostatek peněz, aby Vám po cestě nedošly. Kam jet - kromě nebezpečných míst - můžete jet po celém kontinentu. Severní Afriku ovládá Sahara - cestování po poušti může být náročné, ale jsou zde stará města a památky. Západní Afrika, i když se rychle rozvíjí, si uchovává krásné scenérie a kultury, přímořské rybářské komunity, chovatele dobytka na okraji pouště, tradiční vesnice jako jsou vesnice Dogonů a stará islámská města jako je Timbuktu. Střední Afrika má nejvíce deštných pralesů a určitě lze část z nich prozkoumat, i když mnoho z nich je nedostupných a v odlehlých místech. Východní a jižní Afrika jsou základem pro safari a jsou tou nejjednodušší oblastí pro začátečníky, je zde dobrá infrastruktura a neuvěřitelné atrakce: gorily, korálové útesy, sněhem pokryté vrcholky a samozřejmě savana se zvířaty.

Ukázky:

Maroko: Fez
Nejstarší ze čtyř marockých císařských měst je velmi exotické, hlavně pokud si uvědomíme, jak blízko je u Evropy. Budete mít krásný výhled u místa ze 13.století, kde jsou Merenidské hroby nad městem. Nejstarší čtvrť, Fes el Bali je ze století 11. a je zde plno památek a historických atrakcí, lze zde strávit několik dní průzkumem labytintu uliček a suků a smlouváním při nákupu. Navštivte malé koželužny a krásné místo Merdersa Bou Inania, místo s mnoha barvami a světlem, kde se učí Korán.

Mali: Země Dogonů
Výstup na pískovcové pohoří Bandiagara patří k hlavním cílům návštěvníků Mali. Do konce 20.století Dogoni žili zcela bez vlivu islámu a francouzské kolonizace, která ovládla mnoho míst Západní Afriky a jejich tradiční kultury. Stavba domů a jazyk Dogonů zůstává jedinečným. I když jsou některé cesty prozkoumány milovníky dobrodružství, stále zde můžete najít osamocená místa mezi vesnicemi v ranních hodinách, kdy je celá oblast zahalena zlatým světlem. Je snadné najít průvodce, který vás provede, strava a ubytování - obvykle ve vesnicích na střechách, kam se dostanete po kmenech stromů.

Kameroon: na kole po Ring Road
Sedm až deset dní na kole by se mělo jet v období sucha - je to klasické kamerunské dobrodružství a vynikající způsob jak se seznámit s touto oblastí. 360 km cest s červenou zemí vede kolem Grassfields, kde se objevují zelené pahorky a údolí pralesa, je zde nádherná krajina. Každé město a vesnice vás něčím překvapí - velké paláce náčelníků/králů kmene Fon v Bafut až po obydlí ve vesnici Belo a nejlepší manga a avokáda v Africe. Na místě si můžete koupit kolo a v dílně na ulici Vám přidělají nosiče na kolo.

Botswana: Okavango Delta
Severní Botswana se pyšní krásnou divočinou, ale jezdí sem relativně málo začátečníků, protože ceny jsou tu dost vysoké, ale pokud si to můžete dovolit, je to krásné místo. Užijte si pár dní ve zvířecí rezervaci Moremi nebo dalších místech vnitřní delty během období záplav a můžete se kochat nedotčenou divočinou, kanály s rákosím - plavba na mokoro, pozorování slonů, hrochů, krokodýlů a ptáků. Když sezonní vody ustoupí plavby na mokoro nahradí vyjížďky v autech.

Namibie: Poušť Namib
Obrovské pohybující se duny jihozápadně od Windhoeku jsou ikonou cestovatelů. Majestátnost této krajiny je neskutečná. V Sossusvlei můžete vyjít na nějvětší duny - je to obtížnější, než si myslíte, písek je velmi jemný, ale výhledy jsou pak úchvatné. Pak se můžete dolů po dunách svézt. Lodge v poušti jsou další atrakcí místa.

Egypt: řeka Nil
Chcete nasát atmosféru starého Egypta, pak myšlenka podívat se na hroby a chrámy v klimatizovaném minibuse vás může spíše odpudit. Abyste si místa užili mnohem více, můžete se vydat po řece Nil a objevit tak krásy Egypta při plavbě po řece na pomalu plovoucí lodi, feluce nebo dahabyia (luxusní houseboat). Klasická plavba po řece vás povede z Asuánu do Luxoru nebo obráceně nebo v obou směrech - je třeba 4 -7 dní a zcela se přizpůsobíte pomalému rytmu řeky a putováním historií.

Keňa: Laikipia
Zatímco Masai Mara a známá každoroční migrace je velkou atrakcí v Keni a přitahuje mnoho návštěvníků, mnohem větší ekosystém Laikipia severozápadně od Mount Kenya nabídne divoká zvířata a mnohem méně lidí. Nachází se zde jedny z nejlepších ekolodgí v zemi na 8.000 km2 náhorní planiny se savanou, potůčky a buší. Je zde málo cest a veřejná doprava velmi omezená, ale lze zde vidět nosorožce, psy hyenovité, slony, lvy, levharty a gepardy, můžete jít na pěší safari s průvodcem nebo na jet na koni.

Tanzánie: výstup na Kilimanjaro
Zasněžený vrcholek sice v posledních desetiletích mizí, ale tento vulkán se třemi vrcholky je stále monumentální. Vrchol Uhuru (5.893 metrů) je nejvyšším bodem Afriky a místem, které chce každý dobýt. Lze jej dosáhnout bez speciálních prostředků a fyzického vybavení nebo tréninku. Je však důležité nepospíchat (doporučuje se sedm dní). I když Vám výšková nemoc zabrání dostat se až na vrchol, uchvátí vás krásná krajina, čistý vzduch a nádherná vegetace - obrovské lobélie a jiné rostliny.

Mozambik: Indický oceán
Máte-li rádi podmořský života a ekoturistiku, navštivte pobřeží Mozambiku. Kolem souostroví je nádherné potápění a šnorchlování na korálových útesech se želvami, mantami, delfíny a tisíci korálovými rybami. V otevřených vodách žijí velryby a žraloci. Tofo u Inhambane je dobrým cílem, Praia do Tofo je místem v jižním Mozambiku pro batůžkáře. V odlehlých oblastech najdete luxusní lodge.

Jižní Afrika: Kapské Město
Energické město, Jižní Afrika je vynikajícím místem pro začátek vaší cesty. Kapské Město pod Stolovou horou je nádherné a patří k nejkrásnějším přístavům na světě. Lze si zde užít různé festivaly, alternativní akce, navštívit módní obchody, restaurace, pláže, kluby. Můžete také navštívit townshipy, District Six Museum nebo Robben Island.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz