www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Služby naší CK
Kdy jet do Afriky?
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Adrenalinové aktivity,trekking v Keni

balón nad Masai Mara

Adrenalinové zážitky v Africe

V Keni můžete zažít mnoho adrenalinových zážitků, patří k nim např. výstup na horu Mount Kenya, druhou největší horu v Africe, pětidenní trek na Point Lenana - třetí nejvyšší bod hory, spíše než na Batian nebo Nelion. Další možnosti treků jsou v Hell´s Gate NP ve Velké příkopové propadlině nebo Mount Poi na severu země. Kromě Lukenya - 40 km od Nairobi existuje v Keni dalších 200 cest v blízkosti Nairobi.

Potápění na korálových útesech
V lagunách mezi plážemi a útesy Indického oceánu je jedno z nejlepších míst na šnorchlování na světě. Lze se však také potápět v Indickém oceánu, kde žijí žraloci, delfíni a další mořští živočichové. V Keni si lze také udělat na mnoha místech kurs potápění PADI.

Raftování na divoké vodě
Zajímavé je raftování na hnědých vodách řeky Tana a Athi, které obě spadají z Centrální vysočiny, najdete zde stupěň obtížnosti peřejí 5, ale také poklidná místa. Řeka Athi protéká NP Tsavo East, takže zde můžete vidět nejen ptáky, ale také hrochy a krokodýly.

Další aktivity jsou: kite boarding, bungee jumping přes řeku Tana, lety balónem nad Masai Marou, plachtění nad plážemi a jízda na horském kole ve Velké příkopové propadlině. Stopovat pěšky můžete nosorožce se Saruni Rhino.


TREKKING V KENI

Technický výstup - Mount Kenya
Mt. Kenya je považován za nejtechničtější výstup v Africe a přitahuje zkušené horolezce z celého světa. Výstup na vrchol vyžaduje zkušeného průvodce a výbavu. Každý zdatný cestovatel má šanci dosáhnout Point Lenana, výstup na vrchol s dvěma ledovými vrcholky Batian a Nelion je těžký technický výstup 5.10 přes led ,suť a skály. Horolezci by měli být zkušení a připraveni,nejlepší doba pro výstup je od července do října, Je tu asi 30 technických tras, nejfrekventovanější cesta na vrcholke je na jihovýchodní straně po trase Chogoria route. Výstup vyžaduje asi 5-6 dní, přiblížení k vrcholku je prudké k horskému jezírku a pak se přejde velký ledovec Lewis pro dosažení Nelionu,další den pak následuje výstup na Batian. Severní strana znamená výstup přímo na Batian s přenosováním na úpatí Firmin Tower.

Horolezení - Fischer´s Tower - v Hell´s Gate NP patří k nejlepším v Keni, jsou tu vysoké útesy s mnoha trasami a možnostmi, Fischer´s Tower je velký vulkanický sloup, u Elsa gate najdete kvalifikovaného průvpdce a dá se tu pronajmout i vybavení.

Mount Elgon trekking - izolované průsmyky a vřesoviště, je tu řada vrcholků až do výšky 4321 m kolem kaldery. Ale za průzkum stojí i les, geotermální prameny a jeskyně. Návštěvníci musí být připraveni, i když je Mount Elgon na rovníku, je tu chladno a často prší, je třeba mít teplé oblečení a vhodnou obuv. Je tu několik tras a dá se chodit bez průvodce. Útesy dolního Elgonu a Sudek jsou dobré místo na horolezení.

Loroghi Hills - divoké a izolované ,ale snadno přístupné, jsou odtud krásné výhledy na Rift Valley, vysokohorské průsmyky a hluboká údolí s lesy. Cesty vedou nahoru na Lesiolo escarpment až do výše 2580 m na vrcholek Poror Peak. Ptkat se tu můžete s místním kmenem Samburu,jejichž jsou tyto kopce domovem a místní průvodce vám ukaže maximum.

Divoké treky v Aberdare Forest - trek lesem po dobře značené stezce a prohlídka krásných vodopádů Karuru Falls. Jsou odtud i nádherné výhledy na vodopády Gura Falls. Také tu najdete dřevěné chodníčky před dolní Chania Falls, můžete se tu i osvěžit, Dolní část hustě zalesněná Salient je obývána mnoha zvířaty, horní část tvoří vřesoviště a pláně, které jsou ideální na trek, nejvyšší vrcholek je tu 4000 m Satima. Výhled je tu na zasněžené vrcholky Mt. Kenya a okolní pláně V noci tu mlže být velmi chladno, jsou tu chatky a tábořiště,

Kakamega Forest vycházky - hustý les má mnoho stezek, rostou tu jedinečné rostliny a žijí tu zajímavá zvířata. Trekování je celkem snadné, ale je třeba být připraven na občasný déšť. Trasy jsou různé dlouhé a v blízkosti je i možnost ubytování, dá se najmout místníí průvodce na místě ,který má mnoho informací. Kakamega je oblíbeným místem pozorovatelů ptáků.

Trekování u Baringa - Ol Kokwe ostrov uprostřed jezera lze prozkoumat pěšky, dobré na ptáky a výhledy na okolní hory. Je tu rybářská vesnice Njemps,kterou lze na severu ostrova navštívit, je tu mnoho bublajících pramenů.

Trekování Lake Elementaita -procházka kolem jezera ráno nebo odpoledne je dobrá na pozorování ptáků je tu velká koncentrace plameňáků na břehu ,orli mořští a další ptáci a zvířata -zebry, žirafy ,gazely.

Menengai kráter - trek po okraji kráteru nad Nakuru, je to velký vulkanický kráter 12km široký a 500 m hluboký, je možné vyjít na hranu kráteru 2272 m. Výstup trvá asi 6 hodin tam a zpět.

Mount Longonot je vysoký 2100 m a je to příjemný jednodenní výlet, výhledy z vrchu na Naivasha a Aberdares jsou senzační, stejně tak pohled na kráter. Výstup je relativně snadný a lze dosáhnout vrcholku za hodinu a půl po dobře značené cestě, Vezměte si s sebou hodně vody, p ocestě jsou stolky, na vrcholku můžete strávit další hodinu kolem kráteru. Je tu i prudká cesta dolů na dno kráteru. průvodci jsou k dispozici na bráně. Lze tu také slaňovat za asistence místního průvodce.


Jízda na kole v Keni
7 nejlepších safari na kole v Keni
V Keni je mnoho stezek pro cyklisty v chráněných oblastech v Athi River a v NP Hells Gate, náročné výjezdy k čajovým plantážíma výjezd na Mount Kenya, prašné cesty v Maasailandu u Rift Valleys

Bike in Wild - Swara Plains
jen 35 km od Nairobi, 20.000 karů cháněné zvířecí oblasti na úpatí Lekenya Hills- Swara Plains, žijí tu řžirafy,pakoně,antilopy,zebry, pštrosi a další ptáci. Vhodné pro všechny, v dálce jsou vidět Ngong Hills a Nairobi. Jezdíte na kole mezi zvířaty,

Kolem Lake Victoria a otsrovů
Obvykle je Lake Victoria spojováno s Kisumu,ale je třeba jet dále v této oblasti Homabay do Mbita. Mbita je branou pro dobrodruhy,kteří chtějí vyrazit na kolem kolem jezera až Gwasi Hills,kolem malých rybářských vesnic několik kilometrů k parku Ruma NP. Trasa je dlouhá 40 km kolem jezera s výhledem na něj a na ostrůvky. Navíc ostrovy Rusinga a Mfangano také mají stezky pro cyklisty Na Mfangano jsou stezky hornatější. Projet můžete vesnice, posvátné les a vidět skalní umění na kopcích a dovědět se o jejich důležitosti pro místní kmen Suba. Odbočla k mausoleu Toma Mboya na ostrově Rusinga vám umožní náhled do historie kmene Luo.

Kiambu čajové a kávovníkové plantáže -jsou to krásné farmy s pěknými stezkami, můžete si vybrat od asfaltových cest až po single terky. Single treky jsou náročné,když projíždíte z jedné plantáže na druhou, potřebujete povolení vedení farem,ale jsou tu iveřejné stezky, buďte připraveni na strmé výjezdy a sjezdy, díváte se dolů na Mt. Longonot a Nairobi.

Hell´s Gate- strže a geotermální prameny - nádderné scenérie Velké příkopové propadliny s útesy a stržem, skalními věžemi a prameny, Hell´s gate je ideální ne jednodenní vlet na kole z Nairobi, je tu velká biodiversita, včetně dravců, můžete zde lést i na skály. Najdete tu buffalo okruh s výhledem na Lake Naivasha, Mt.Longonot a Mount Suswa na východě. V Parku jsou masajské manyattas ( domky) a prodejci suvenýrů.

Karura Forest - vodopády, jeskyně a stezky
asi nejnavštěvivanjší cyklistická trasa v nairobi, v lese je několik cyklistických stezek,od jednoduché -5 km až po technické 15 km s prudkými výjezdy a single tracky. Je to ideální místo pro rodiny ale i pro náročné cyklisty. Dobře si vyberte trasu,abyste se neztratili. je možná krátká zastávka a vodopádů a jeskyň Mau Mau.

Ngong Hills a větrné mlýny
oblíbená destinace trekařů,ale i cyklistů Bike to Barbecue Adventure a Great Rift Valley tour, pro dobrodružnější jsou tu široké cesty,které vedou k větrným mlýnům,lze tu najet 30 -70 km po sedmi okruzích. Staví se železnice Nairobi - Naivasha - a měl by tu být tunel dlouhý 5,3 km .

Růžové jezero Magadi
Od okraje Ngong Hills ( Kona Baridi ) na dno Velké příkopové propadliny ( Lake Magadi) délka trasy 80 km, je tu asfaltová cesta přes savanu. V horku když pojedete po Magdi road dojedete až k osvěžujícím jezírkům a když se chcete večer zahřát, jsou tu i teplé prameny, Když se přibližujete k Magadi uvidíte solnou krustu, růžové plameňáky a ucítíte vůni sodného popele. Kempovat můžete v divočině, je to ideální místo na cyklistiku na víkend.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2023:
Copyright © 2023 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz