www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Služby naší CK
Kdy jet do Afriky?
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Potápění v Africe

Adrenalinové zážitky v Africe

Afrika je známá suchozemskými zvířaty, ale je zde i bohatý podmořský život a potápěčská místa Afriky patří k nejlepším na světě.

Souostroví Quirimbas - Indický oceán - Mozambik
Romantické a odlehlé souostroví, jsou tu nejlepší korálové útesy Indického oceánu, potápění je tu v plénkách, pouze 6 lodgí, nejlepší pro potápěče je Vamizi - ráj, korály jsou střeženy rejnoky.

Aliwal Shoal - Indický oceán - Jižní Afrika
5 km od pobřeží od města Umkomas, 90 minut jízdy na JZ od Durbanu leží Aliwal Shoal, skalnatý útes vytvořený ze starých písečných dun, žijí zde různé druhy tropických ryb, želv, rejnoků, delfínů a velryb. Největší atrakcí jsou žraloci, až 40 druhů. Od června do srpna jich je tu nejvíce.

Praia do Tofo - Indický oceán - Mozambik
Leží na poloostrově Ponto do Barra, 22 km od Inhambane, Praia do Tofo patří k nejlepší potápěčským místům v Mozambiku, nejznámější místo díky velrybím žralokům (Whale Sharks Alley), obvyklé jsou zde i manty, rejnoci, nádherné korály a mnoho dalších druhů vodního světa.

Gulf of Tadjoura - Rudé Moře/Indický oceán - Djibouti
Leží v africké rohu na nejjižnější části Rudého moře, v Djibouti najdete mořské druhy dvou moří (Rudého moře a Indického oceánu), vody bohaté na plankton, málo lidí a nepřítomnost řeky kalící vodu. Djibouti je nejlepší místo na světě, kde lze vidět žraloka velrybího, bohatá na plankton je zátoka Bay of Ghoubbet v zálivu Gulf of Tandjoura celoročně je možno je tu vidět, hlavně pak od listopadu do ledna. U břehů Djibouti malí žraloci dospívají. Vyskytuje se zde 200 druhů korálů, některé z nich endemické, množství a diversita ryb je ohromn snadno tu lze vidět želvy, murény, delfíny, barracudy a různé druhy žraloků.

55 Thistiegorm - Rudé moře - Egypt
V roce 1941 zde byla potopena bombami britská ochbodní loď, Jasques Cousteau vyfotografoval tuto loď, jejíž náklad byl skoro nedotčen (auta, munice, obuv, motocykly). Loď byla odnesena proudy do hloubky, kam se dá potápět a jakmile se v 90.letech 20.století začal rozvíjet Sharm el Sheik, začali vrak navštěvovat potápěči.

Sharm el- Sheik - Rudé moře - Egypt
Leží na okraji pouště na jižní části Sinajského poloostrova, veklé resorty, centrem je Na´ama Bay, může tu být hodně lidí, ale je to dobré místo na trénování a podmořský svět je tu velmi barevný, vydáte-li se lodí, pak hlavním cílem je Mohammed National Park, kde se stýká Suezký a Aqabský záliv a je tu bohatý podmořský život.

Pemba Island - Indický oceán - Tanzánie
I když leží jen 80 km od Zanzibaru, jezdí sem jen málo turistů, jsou tu nedotčené korálové útesy, patřící k nejlepším ve Východní Africe. Na severozápadě ostrova jsou bariérové ostrůvky, oddělené třemi průchody Ngao, Fundo a Uvingi. Při přílivu zde protéká mnoho vody a přináší sem mnoho predátorů, ale i kořisti. Je tu málo potápěčů a korály budete mít sami pro sebe.

Elphinstone Reef - Rudé moře - Egypt
Před deseti lety, když byl Marsa Alam jen prašným místem, kam jezdilo jen málo lidí a potápělo se tu málo, nyní je zde mezinárodní letiště, potápěčská centra. V Elphinstone je víc než jistota, že potkáte více druhů žraloků.

Protea Banks - Indický oceán - Jižní Afrika
Zde si užijí hlavně milovníci žraloků, Protea Banks leží 8 km od pobřeží od Shelley Beach v Kwa Zulu Natal, hloubka zde je až 40 metrů, v hloubce můžete vidět rejnoky, žraloky. Nejznámější je Billy Bob Steinberg. Mohou zde být silné proudy a Protea Bank je známá i napadeními žraloky.

Mafia Island - Indický oceán - Tanzánie
Leží asi 160 km od Zanzibaru na jih, nejezdí sem moc turistů, její název je odvozen od arabského slova morfiyeh - znamenající skupina nebo souostroví. Tropický ráj s bílými plážemi a kokosovými palmami, korálový útes a první mořský park v Tanzánii. Nejznámější je Chole Lagoon, krásné korálové ryby, želvy, žraloci. Od liistopadu do března sem připlouvají i žraloci velrybí.

Big Brother - Rudé moře - Egypt
S viktoriánským majákem je Big Brother ten větší z vulkanických ostrovů pokrytých mnoha korály, kde také žije mnoho druhů ryb i dravých (tuňák, žralok). Na severním konci ostrova leží vrak Numidia, vrak anglické obchodní lodi z počátku 20.století, k němuž se potápí.

Zanzibar / Mnemba Island - Indický oceán - Tanzánie
Ostrov ve tvaru slzy leží na SV od Zanzibaru - hlavního ostrova Unguja. Dříve byl ostrov neobydlen, nyní je soukromý s luxusní lodgí Mnemba Island lodge, abyste se tu mohli potápět nebo šnorchlovat, musíte zde být ubytováni. Od prosince do května zde kladou vejce želvy. Zde máte pocit absolutní exkluzivity, na rozdíl od potápění na severu Unguja/ Zanzibaru. Zde je však k dispozici mnoho míst na potápění v mělkých vodách, kde žijí želvy, delfíni a mnoho ryb, jsou tu i stěny až do hloubky 70 metrů.

Zavora - Indický oceán - Mozambik
Dvě hodiny jízdy jižně od Inhambane leží dobře utajený poklad Mozambiku, potápěčká místa jsou zde rozdělena na oblasti. Systém korálů se táhne podél pobřeží asi 10 km od pevniny a hloubka je od 24 -45 metrů. Žijí zde subtropické a tropické druhy ryb, zařivé korály zdobí skály a hejna barracud a žraloků nabízejí výborné možnosti fotografování. Další oblast asi 2 km od pobřeží je tvořena mělkými místy, která navštěvují rejnoci a manty. Zavora asi dlouho nezůstane pro potápěče utajeným místem.

Straits of Tiran - Rudé moře - Egypt
Korálová zahrada byla vždy snem potápěčů, od té doby, co ji Jacques Cousteau popsal jako nejkrásnější místo. Vytváří podvodní bránu mezi Gulf of Aqaba a Rudým mořem, korálové útesy, voda bohatá na živiny, mnoho druhů korálových ryb, které pronásledují predátoři jako jsou žraloci a barracudy. Lze se sem dostat lodí z Sharm el Sheik, díky proudům mohou být všechny čtyři útesy pro potápění náročné.

Jezero Malawi nabízí jednoz nejlepších potápění ve sladké vodě v Africe. Noční ponor u Nkhata Bay vám umožní vidět cichlidy zblízka.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz