www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Služby naší CK
Kdy jet do Afriky?
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Afrikou na kole

Adrenalinové zážitky v Africe

Zde najdete několik nejzajímavějších tras, jak projet Afriku na kole. Je zde i několik krátkých tras.

1. Pouštní divočina
Z Windhoeku k Fish River Canyonu (Namibie) - 900 km, je tu krásná pouštní krajina, silnice bez aut a setkání se zvířaty. Cesta začíná ve Windhoeku mírným stoupáním na jih přes průsmyk Kupferberg Pass, tím se zahřejete pro další den pro výjezd průsmykem Spreetshoogte Pass (nejvýše položený v Namibii), s dramatickými výhledy na západě a sjezdem k známým dunám Sossusvlei. Pak se pokračuje přes NamibRand Nature Reserve, na kole můžete vidět i divoká zvířata (antilopy, přímorožce, kudu, zebry, žirafy), která zde volné pobíhají. Další šanci je vidět máte v Ai Ais- Richtersveld parku dále na jihu, zde můžete jet podél Fish River Canyonu až k horkým pramenům. Budete si muset vézt hodně vody, pokud pojedete sami nebo můžeme nabídnout organizovanou cestu.

2. Jezero hvězd
z Karonga do Blantyre - Malawi (700 km)
Zde pojedete na jih podél jezera Malawi jak na kole, tak na lodi. Odjedete z Karonga podél pobřeží jezera, pak vás čeká výstup do Livingstonia, kde vás čeká výhled na jezero až do Tanzánie, pak pokračujete na jih po prašné cestě k Rumphi se zastávkami ve vesnicích, pak po asfaltu po klidné silnici do Mzuzu, pak sjezd do Nkata Bay a poté dvoudenní plavba na trajektu do Monkey Bay. Potom pojedete na jih k NP Liwonde, kde můžete vidět barevné ptáky, hrochy, krokodýly v řece Shire River a užit si pak koloniální atmosféru Zomba. Přejet pak můžete k Mount Mulanje, kde jsou čajové plantáže.

3. Západní a Severní Kapsko
Z Kapského Města do Springbok (700km). Začít můžete na jihu od Kapského Města s krásnou vyhlídkou na Stolovou horu, na Kapský poloostrov s tučňáky a velrybami, potom se vydejte na sever k NP West Coast a užijte si křišťálovou vodu Langebaan Lagoon, ubytujte se v kempu Elandsbaai, pak dále na Lambert´s Bay a Strandfontein po málo frekventovaných cestách, pak vás lehce vlnitá cesta zavede mezi vinice a vesnice Severního Kapska, pokračovat budete krajnou se skálami, tato cesta je velmi jednoduchá.

4. Africký rift
Lake Kivu, z Rwandy do Fort Portal Uganda (550km)
Náročná cesta s velkým převýšením a možností vidět zvířata. Výjezd od jezera Kivu na sever, s nekonečně krásnou krajnou, přes malé vesnice, kde rostou banány a rýže a odkud můžete vidět až do Konga. Odpočiňte si na břehu jezera u města Kibuye, pak vás čeká zase stoupání a klesání přes čajové plantáže do Gisenyi. Dramatické vulkanické kopce, dobře upravená cesta do Ruhengeri a na sever do Ugandy. Stoupání mezi Kisoro a Kabale, užijte si pobřeží jezera Bunyoni po cestě do NP Bwindi, kde žijí kromě goril i další opice. Pokračujte na sever do NP Queen Elizabeth, kde můžete u jezera Edward vidět slony a hrochy. V těcto parcích můžete jezdit na kole. Cestu zakončíte ve Fort Portal, když pojedete podél pohoří Ruwenzori na hranicích s DRC. (africanbikers.com).

5. Přes Guinee
Bissau, Guinea-Bissau do Faranah, Guinea (900 km), cesta po neprojetých místech (900 km)
Odejdete z portugalského Bissau po klidné cestě do koloniálních měst Bafata a Gabu, podél cesty jsou plantáže kešu a tradiční vesnice. Přes hranice do Guiney z Koundara do Fouta Djalou. Všude jezdí místní na kole s velkými náklady, náročná je jízda do Mali- Ville. Obyvatelé Guineí patří k nejpříjemnějším v Západní Africe. Po cestě budete projíždět vesnicemi a hustými lesy, kde žije mnoho ptáků. Krajina je vlnitá a cesta pokračuje do Faranah, kde začíná řeka Niger svou dlouhou cestu. Kolo si je třeba přivézt z domova.

6. Okruh po ostrově koření
Zanzibar a Pemba, Tanzánie (300 km)
Po cestě uvidíte krásné pláže, lesy, nejdříve si prohlédněte historické město Stone Town a pak se vydejte na sever do klidné vesnice Mkokotoni, pozorovat můžete místní tesaře, jak vyrábějí lodě, pak dorazíte do Nungwi při západu slunce. Pak se vydejte na jih po východním pobřeží lemovaném palmami a plážemi, zastavit můžete ve vesnicích Pongwe a Chwaka, užijte si pláže a pak se vydejte do Jozani forest - Chwaka Bay NP. Pokud bude odliv můžete jet po pláži do Michamvi a dál do Makunduchi. U Kizimkazi se podívejte po delfínech. Ze Stone Townu se dostanete na ostrov Pemba trajektem. Suší se zde hřebíček a cesty jsou tu klidné. Na severu projedete Ngezi Forest a můžete pozorovat místní rybáře, kteří přivážejí úlovky na Tumbe beach rybí trh. Vraťte se na jih do Mkoani a zpět na Zanzibar. Kola si lze půjčit na Zanzibaru.

7. Od moře do nebe
Z Ilha de Mocambique - Mozambik na Mount Mulanje - Malawi (700 km)
Rozmanitá krajina, Světové místo dědictví UNESCO - Ihla de Mocambique, kolem cestou manga a kešu. Po dobře udržovaných cestách Ihla de Mocambique vyjedete od Indického oceánu na západ, od listopadu do ledna všude rostou kešu a manga. Přespání v Namialo a pak dál na západ do města Nampula, sjedete z asfaltu v Molocue, pak vlnitou krajnou s čajovými plantážemi kolem Gurue. Po odpočinku si prohlédněte úpatí Mouna Namuli, pak po cestě do Molombo na hranice Malawi. Před Vámi se objeví Mounat Mulanje a pojedete po její východní straně. Kolem jsou malé vesnice a dojedete do Fort Listerand Phalombe. Cestu zakončíte v Mulanje nebo Blantyre.

8. Od Kili na pobřeží
Z Moshi do Tanga k Indickému oceánu, Tanzánie (550 km)
Nejkrásnější africká hora, divoká zvířata a prázdné pláže. Vydejte se na západ z Moshi, pak zabočíte do Sanya Juu. Po cestě budete projíždět málo navštěvovanými masajskými vesnicemi. Mount Meru se bude tyčit vlevo a Kilimanjaro vpravo. Druhý třetí den se krajina mění místo savany se rozprostírá na severní straně Kili les. Prudký sjezd vás zavede k Lake Chaka na keńských hranicích, můžete zde vidět i migrující slony. Pak se vydejte na jih do málo známého pohoří Pare Mountains a vesnice Same. Klidné cesty pokračují do Usambara Mountains. Postupný sjezd vás zavede až do Tanga na pobřeží. Jeďte na jih a odpočiňte si na pláži.

9. Přes Atlas
Z Marrakesh do Ouarzazate - Maroko (500 km)
Po krásách Marakéše Vás čekají náročné kopce se stoupáním a sjezdy. Za sebou nechte kulturu Marakéše a vydejte se na západ za sněhem pokrytými vrcholky Atlasu. Přenocování ve vesničce Demnate, pak pokračujte mírným stoupáním k Cascades d´Ouzoud, nejvyšší vodopády Maroka. Dále na západ začíná dobrodružství, po málo frekventované cestě do Imilchil, kde pojedete skalnatou krajinou a vesnicemi. Cyklisty je zde vidět málokdy, proto Vás místní Berbeři zvou na přenocování. Z Imilchil jeďte na jih do vysokohorské krajiny a projeďte průsmykem Tizi-n-Ouano Pass (2.900 n/m), pak následuje sjezd do Dades Gorge, dominuje zde stará pevnost mezi červenými hliněnými domky. Odtud pak asfaltová cesta vede do Ouarzazate, brány Sahary.

10. Jízda džunglí
Z Bangui - Středoafrická republika do Kisangani / Demokratická republika Kongo (600 km)
Jen málo itinerářů je tak dobrodružných jako tento ve Střední Africe.
Kolo si naložte na loď v Bangui a pojedete přes řeku River Oubangi do DRC. V Zongo se přidáte k místním cyklistům, kteří jezdí po odlehlé cestě džunglí na jih s obrovským nákladem. Cizinci jsou tu vzácní, protože cesty jsou špatně udržované a auta se sem nedostanou, jedině kola. Je to jedinečný zážitek, po cestě vidíte opice, motýly. Pokračujte dál na jih k řece Congo. Odtud pak se vydáte do Kisangani do Lisala nebo Bumba. Týdenní cesta na řece je opravdové dobrodružství. Jezdit na kole v DRC je jen pro dobrodruhy.


Jednoduché trasy

11. Kapské Město - Jižní Afrika
Nabízí se zde několik jednodenních tras, některé po silnicích jiné po cestách. Můžete se vydat na Stolovou horu nebo do Stellenbosche přes vinice nebo na Kapský poloostrov.

12. Marrakesh - Maroko
Ve městě se pronajímají kola a operátoři nabízejí výlety do pohoří Atlas, možnosti jsou do Ourika Valley, Gadji Valley a Tikla Valley (celoročně) ostatní od září do června.

13. Arusha - Tanzánie
Vynikající trasy na úpatí Mount Meru nebo delší na pláně. Celodenní výlet může začít od německé pevnosti nebo boma k tribunálu zločinů rwandské války, dále leží kráterové jezero a venkovské cesty, kde se dobře jezdí.

14. Manyara - Tanzánie
Krátké výlety jsou možné k Lake Manyara Serena, zahrnuta je návštěva vesnice Mto wa Nbu, dále na jihu se pak nachází Tarangire NP a kolem Kolo a Kondoa, kde jsou staré skalní malby. Tato oblast má krásnou krajinu, kulturu a historii.

15. Mount Kenya - Keňa
Mnoho společností nabízí jízdy na kolech v nižších částech Mount Kenya, výlety mohou být jednodenní nebo několikadenní s výjezdem na Laikipia Plateau.

16. Hell´s Gate NP Keňa
Jen v málo parcích můžete jezdit na kole, vyjímkou je Hell´s gate, kola si můžete půjčit na břehu jezera Naivasha (např. Fisherman´s Camp), vulkanická krajina parku je nádherná.

17. Moshi - Tanzánie
Výlety na kole na svahy Kilimanjara jsou pro náročné, ale dá jezdit i kolem města.

18. Garden Route - Jižní Afrika
Na Graden Route je mnoho tras pro horská kola, mezi Plettenberg a Knysna, mají různou obtížnost, jsou tu cesty jak pro začátečníky, tak pro pokročilé.

19. Oudstshoorn - Jižní Afrika
Oblíbená trasa, necháte se vyvézt do průsmyku Swartberg Pass a můžete pak jet do města dolů 54 km. Po cestě se můžete zastavit v jeskyních Cango Caves, jsou zde pštrosí farmy a zaplavat si lze v Cango Wildlife Ranch.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz