www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Dobrodružství v džungli v Západní Africe

Antilopa bongo

Adrenalinové zážitky v Africe

Existuje jen málo organizovaných výletů do zbytků džungle v Západní Africe. Např. v Sierra Leone najdete ostrov Tiwai Island uprostřed řeky Moa River - je to kouzelný deštný prales s hustými porosty stromů, opicemi, ptáky a hmyzem. Je to přírodní rezervace, průvodci vás vezmou se podívat na pygmejské hrochy a šimpanze, krokodýly a elektrické ryby. Můžete se tu projít i v noci s baterkou, žijí zde největší šneci na světě - 27 cm dlouzí a o váze 900 g.

U hranice s Guineou leží Outamba Kilimi NP na 1.000 km2, je to džungle a savana, ležící u řek Great a Little Scarcies. Žijí zde rozmanitá zvířata, včetně slonů, antilop bongo a šimpanzů, mnoho druhů ptáků - asi 150. Park byl dlouho opuštěn, ale nyní jsou tu průvodci a s nimi se můžete na kanoe vydat za hrochy.

Guinea:
V chladných kopcích Fouta Djalon Hills vede strmá cesta na západ od Pita. Vesnice Timbi-Touni má ohromnou mešitu, dále na západ asi hodinu chůze leží Combouroh, místo pravdelného trhu (v úterý), kdy sem stovky žen kmene Fula přicházejí prodávat a nakupovat. V blízkostii je vesnice Doucki, kde nabízejí jedny z nejlepších vycházek v Západní Africe, v Doucki je nejen krásná scenérie se strží, ale také stezky. Místní průvodce Hassan Ba tu provádí lidi již deset let a jeho výlety mají různé názvy jako např. Indiana Jones World atd. Můžete se šplhat po lianách, protáhnout se mezi fantastickými skalními formacemi a koupat se v malých vodopádech a plavit se na kanoe.
Máte-li potřebné vybavení - GPS, stan a vařič, kupte si ve Faranah prkennou loď nebo vydlabanou kanoe a pádlujte po řece Nigeru do Kouroussa, řeka je šiorká od 30 do 100 metrů, jsou tu i peřeje a mnoho zvířat. Cesta 350 km z Faranah do Kouroussa může trvat několik týdnů.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz