www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Zprávy ze Zimbabwe

Aktuality - Afrika

Od 21.12.2016 opět platí KAZA - UNIVISA pro přechod hranic mezi Zambií a Zimbabwe, jejichž platnost byla po delší dobu zrušena. Nyní tedy opět lze cestovat ze Zambie do Zimbabwe a opačně na jedno KAZA - UNIVISA, jehož cena je 50 USD a platí se na místě.


V poslední době / jaro 2016/ se Zimbabwe potýká s nedostatkem hotovosti, proto prosím počítejte s tím, že si nelze všude vyzvednout peníze z bankomatu a vezměte si s sebou dostatek hotovosti.Od 1.2.2012 zavádí Zimbabwe novou odletovou taxu - pro domácí lety je to 15 USD, pro mezinárodní lety 50 USD na osobu.

Oficiální měna Zimbabwe je od roku 2010 americký dolar. Místní měna byla zrušena. Některé mezinárodní hotely začaly již v roce 2011 přijímat kreditní karty. Rovněž i pohonné hmoty jsou k dispozici a tak se lze vydat do Zimbabwe i po vlastní ose. Mezinárodní půjčovny aut také již v Zimbabwe fungují.

Situace v Zimbabwe se již uklidnila, je to krásná země a určitě si zaslouží návštěvu. Do naší nabídky jsme zařadili zájezdy po Zimbabwe s danými termíny. K dispozici jsou již i pohonné hmoty a platit lze všude USD. Oficiálně byla zimbabwská měna zrušena jako platební prostředek a zimbabwské dolary s desítkami nul jsou již pouze atraktivním suvenýrem pro turisty. Dají se také používat jihoafrické randy.

Zimbabwe se opět vrací na turistické mapy, obchody jsou již plné zboží a lze si koupit i pohonné hmoty, V dubnu 2009 celá ekonomika přešla na USD to přineslo i do obchodů luxusní zboží, hotely a lodge zázračně přežily těžké období a v nabídce jsou hotely od 3* až po nejluxusnější 5*. I když bylo napácháno mnoho škod pytlačením na divoké zvěři, parky jsou dobře vedeny a zvířata se sem vracejí, je zde možno vidět i Velkou pětku. Proto jsou tedy všichni turisté do Zimbabwe nyní vítáni /listopad 2009/.

Vedení národních parků začalo odebírat rohy nosorožcům v NP Hwange, aby se zabránilo pytláctví. Nosorožci také budou označkováni propíchnutím ucha pro identifikaci. Odstraňování rohů u nosorožců bude prováděno také na jiných místech.

Situace na Viktoriiných vodopádech je klidná a veškeré aktivity tu fungují, včetně hotelů.
Viktoriiny vodopády ze zimbabwské strany určitě stojí za návštěvu. Je vhodné si předplatit ubytování včetně večeře. Hotely mají stále dostatek jídla.

Národní parky Zimbabwe zoufale trpí nedostatkem financí, proto bylo založeno několik nadací, které se snaží alespoň částečně přispívat k udržení vzácných zvířat, bohužel však za posledních 5 let byla např. upytlačeno více než 30% nosorožců. V NP Hwange nemají dostatek pohonných hmot, která by poháněla vodní čerpadla, čerpající vodu do napajedel, na kterých jsou hlavně místní sloni životně závislí.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz