www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Zprávy z Namibie

Aktuality - Afrika

Podle poslední zprávy z Namibie - z NTB - Namibia Tourism Board - se při kontrole všichni musí prokázat potvrzením rezervací ubytování v Namibii (vouchery), i pokud jedou turisté po vlastní ose. NTB spolupracuje s místní policií a pokud turisté nebudou mít potvrzení (voucher na ubytování), hrozí jim pokuty. V případě tzv. průvodců, kteří nemají pracovní povolení v Namibii - hrozí i vyhoštění ze země. V tomto ohledu jsou jak místní policie, tak NTB velmi přísní. Toto nařízení platí od 1.7.2010.

Od srpna 2015 se na bráně NP Etosha skenují pasy a ten kdo přijede k bráně po zavírací době,již nebude moci park opustit , hrozí vysoké pokuty i uvěznění.

Jméno Lüderitz bylo změněno na !Nami≠Nüs
Jméno Schuckmannsberg v Zambezi (Caprivi) bylo změněno naLuhonono
Caprivi Region změněno na Zambezi Region

(jak vyslovit nové názvy: http://www.tourbrief.com/cms/index.php?option=com_content&task=view&id=609&Itemid=1)


Další úpravy
!Karas Region bude //Karas Region.
Kavango Region bude rozdělana na dvě oblasti: East Kavango a West Kavango
Místo 13 oblastí bude mít nyní Namibie 14 oblastí.

Od začátku března 2010 se zvýšily poplatky za překročení hranic Namibie na 200 ZAR (tzv. cross border fee).

Počet turistů přijíždějících do Namibie vzrostl v roce 2007 o 11% na 928.912, o 25% více Francouzů, 14% Němců, Belgičanů o 71% a Portugalců o 30%.
Vyšla nová kniha o cestách po Namibii na motorkách Great Motorcycle Journeys of the Wolrd (Colette Colman - říjen 2008 - New Holland Publishers).
V Leading lodges otevřeli internet café pro turisty ve Windhoeku, je tu i úschovna zavazadel a pronajímají se tu satelitní telefony a GPS na Independence Avenue.
Air Namibia bude provozovat lety z Walvis Bay do Johannesburgu a Kapského Města - středa, pátek, neděle.


I přes úsilí ochránců přírody byl odsouhlasen odstřel 86.000 mláďat a 6.000 samců tuleňů za rok na příští tři roky, aby se populace tuleňů udržela na 650 000. První ostrovní mořská chráněná oblast byla vyhlášena v Luderitzu a zahrnuje více než milión hektarů včetně 10 malých ostrovů a 8 ostrůvků, které jsou útočištěm mořských ptáků a živočichů.

Nedávno byl otevřen nový park v Namibii - Sperrgebiet Park, který ukazuje ekologické poklady Namibie, oblasti, která po staletí zůstala nedotčená a byla uzavřena veřejnosti, rostou zde původní rostliny a žijí zde původní zvířata.

V roce 2011 otevřen nový kemp v západní Etoshe Dolomite camp.Tento kemp byl již otevřen v květnu 2011 a umožňuje tak i prohlídku západní části Etoshi, která byla doposud bez povolení nepřístupná. Leží 40 km od Galton Gate. Návštěvníci parku tak mohou projíždět z kempu Okaukuejo a také je tedy otevřena cesta pro ty, kteří přijíždějí z Damarlandu a Koakaveldu.

Byl objeven nový zdroj podzemní vody v severní Namibii, který by mohl zásobit oblast na dalších 400 let. Nyní 800.000 lidí žijících v této oblasti je závislých na 40 let starém kanálu, který přivádí vodu z Angoly. Nová zásobárna vody byla pojmenována Ohangwena II, vědci tvrdí , že tato voda zde je již 10.000 let, ale lze ji pít.

www odkazy

http:/www.namibiatourism.com.na

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz