www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Novinky z Jihoafrické republiky

Aktuality - Afrika

Od 11.11.2019 byla zrušena povinnost mít oveřený překlad rodného listu cestujících dětí do 18 let.Od 1.4.2018 se zvyšuje v JAR DPH ze 14% na 15%.

Do Jihoafrické republiky se nyní můžete vydat za velmi dobré ceny, některé společnosti mají speciální nabídky na lety do Kapského Města a Johannesburgu a také současný směnný kurs CZK vůči jihoafrickému randu (ZAR) je velmi příznivý. Ceny benzínu v JAR se pohybuji kolem cca 20 CZK/litr, ceny za jídlo jsou nižší než v ČR a ubytování vysokého standardu je také cenově velmi výhodné.
Připravíme Vám cestu na míru, která vychází mnohem levněji než organizované zájezdy se skupinou. Máme také samozřejmě mnohem nižší ceny od půjčoven aut, než lze najít na internetu.

Pro cestující s dětmi - je třeba mít s sebou i nezkrácený rodný list dětí - platí od 1.10.2014. Pokud dítě cestuje pouze s jedním rodičem, je třeba mít ověřený doklad o souhlasu druhého rodiče. Platí pro děti do 18 let.

Další důležité upozornění - pokud překročíte povolenou dobu pobytu v JAR-90 dní a vracíte se později z JAR, pak dostanete do pasu razítko nežádoucí, pokud si nezažádáte s dostatečným předstihem o výjimku.

Od 1.10.2011 je povinné mít doklad o očkování na žlutou zimnici, pokud přijíždíte ze Zambie nebo ze země, kde je žlutá zimnici endemická. Toto nařízení bylo zrušeno v roce 2015.Kolem Kapského Města byl vyhlášen přísný zákaz krmení paviánů. Turisté se často snaží je nalákat na krmení, aby si je mohli vyfotografovat. Ten, kdo bude přistižen, že krmí paviány, zaplatí pokutu 1500 ZAR nebo se vystavuje nebezpečí až 6ti měsíčního vězení.

V Kapském Městě se zavádí systém hromadné dopravy (ITR- Integrated rapid transit), autobusy začaly jezdit před MS ve fotbale.
Také bylo zcela rekonstruováno letiště v Kapském Městě, patří nyní k nejlepším na světě.
Prostory pro půjčování aut se také zásadně rozšířily a např. AVIS má již 316 parkovacích míst pro svá auta, také se urychlil proces vracení aut a zmnohonásobil počet přepážek, u kterých si lze auta vypůjčit.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz