www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Zprávy z Gabonu

Aktuality - Afrika

President Ali Bongo nechal spálit 4.825 kg nelegální slonoviny, aby tak dal jasný signál do světa v boji proti pytláctví a těm, kdo obchodují se slonovinou.

Bohužel nedošlo k dohodě mezi místní vládou a leteckou společností a všechny aktivity nejlepšího gabonského tour operátora Africa´s Eden byly pozastaveny. Veškeré vložené investice na záchranu parku Loango NP propadly a je to velká ztráta pro ekoturistiku. Loango Lodge se uzavírá. Všechny gabonské letecké společnosti jsou na černé listině EU, avšak místní autority odmítly prodloužit licenci na leteckou dopravu holandskému investorovi, takže tím se stává Loango Lodge nepřístupnou.

Prozatím je uzavřen park Loango National park, nedošlo k dohodě s novou vládou po úmrtí presidenta Omara Bongo Ondimba a nesmí sem létat letadla.

Největší populace velkých mořských želv kožatek byla nedávno objevena na plážích Gabonu. Počet samiček se odhaduje na 41.373 kusů. Tento druh patří ke kriticky ohroženým. Až do tohoto objevu se předpokládalo, že jich žije na zemi pouze 43.000. Objev byl učiněn při leteckých obhlídkách 600 km dlouhého pobřeží Gabonu během 3 sezón hnízdění. V Gabonu bylo vytvořeno v roce 2002 několik národních parků.

Omar Bongo Ondimba byl u moci od roku 1967 a byl nejdéle působícím prezidentem na světě, 6x vyhrál volby. Vyhlásil 10% území Gabonu za národní parky v roce 2002. Jeho rozhodnutí zavedlo Gabon do seznamu národních parků ve světě a ekoturistika se zde dále rozvíjí. Nebyl dokonalý, byl vyšetřován ve Francii kvůli nezákonému obohacování.

NP park Loango byl založen v roce 2002 a leží mezi lagunami Nkomi a Ndogo, lesy, savanami, mokřadami a oceánem, patří k nekrásnějším africkým pobřežním divočinám. V Gabonu žije asi 60.000 slonů, které lze pozorovat na pláži v období dešťů od října do dubna. Gabonské pláže jsou také domovem největšího počtu želv, je tu asi 47.000 samic, u pobřeží lze pozorovat delfíny a velryby - asi 14 druhů, v zimě od června do srpna se zde páří.

I přesto, že Africa´s Eden uzavřela svoji lodge v NP Loango, další lodge fungují a také výzkumné projekty probíhají nadále.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz