www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Zprávy z Rwandy

Aktuality - Afrika

Od 1.1.2015 se zvyšují ceny permitů na gorily na 1500 USD.
Denně se vydává pouze 80 permitů. 10 % z ceny permitů jde na podporu farmářů a vesničanů, výstavbu škol a nemocnic.

President Paul Kagame nedávno podepsal zákon, který omezuje výrobu, používání, dovoz a prodej plastových pytlů ve Rwandě, opatření je velmi přísné a při jeho nedodržování se lze dostat do vězení na 6-12 měsíců.

Titus - 35ti letý dominantní samec z jedné ze skupin goril sledovaných Karisoke research centre ve Volcanos National park, byl nalezen mrtvý. Svou skupinu o 25 členech vedl mnoho let, v roce 2009 byl přemožen svým synem Rano, který se vrátil do své rodné skupiny. V září Titus onemocněl.

Rwanda je oblíbenou destinací turistů v posledních letech. Každoročně se tu koná cyklistický závod Tour du Rwanda, Tour de la Villa de Kigali a Ascension des Milles Collines. Zajímavý je také závod na dřevěných kolech Wooden Bike Classic . Ve Rwandě se rodí nejlepší cyklisté a tým Rwandy získává i mezinárodní ocenění. Rwanda přitahuje stále více milovníků jízdy na horských kolech.

Jízda na kole byla vždy druhou přirozeností Rwanďanů, po generace jezdili místní obyvatelé na kole. Přiváželi jídlo a dřevo. Ale teprve nedávno zde byl tento sport uznán oficiálně a začal přitahovat do země i zahraniční turisty. Jsou tu krásné zelené kopce, údolí, borovice a eukalypty, které tvoří stíny. Rwanda nyní patří k nejbezpečnějím zemím v Africe. Díky malému provozu na cestách je to ráj pro cyklisty. Kigali patří k nejčistším městům v Africe. Při jízdě na kole můžete vidět krásný park Parc des Volcanos, plážový resort Kibuye, Gisenyi a Cyangugu, nádherný Nyungwe Forest a Lake Kivu u konžských hranic.

Největším vývozním artiklem Rwandy je káva, ale také ovoce získává svou oblíbenost u dovozců - ananas, banány, avocado, passion fruit.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz