www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Cesty do Tanzánie
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Safari v Keni
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Svatý Tomáš a Principe 10 dní/MA

Termín zájezdu:

kdykoliv na vyžádání

 

Cena zájezdu:

Cena na osobu: 39.000 CZK + letenky dle nabídky + vízum (momentálně není třeba), příplatek za single 6.000 CZK

 

Cesta nás zavede do místa, kde jsou jedny z nejlépe utajovaných pokladů Afriky, ostrov Sao Tomé, křižovatka obchodu s otroky a ráj kokosových plantáží do roku 1975, kdy Portugalci ostrov opustili. Dnes je to malé souostroví v Atlantickém oceánu, které pomalu opouští svou historickou izolaci a přijíždí sem občas i turisté. Tato okružní cesta vám umožní objevit ostrov a jeho různé ekosystémy a lidi, kteří zde žijí.
Nezajímavější místa: nedotčené přírodní ekosystémy, nádherné pláže, vulkanická pohoří, endemická fauna a flóra, koloniální dědictví, místní gastronomie.
Cena zahrnuje: všechny transfery, pohonné hmoty, služby řidiče a anglicky mluvícího průvodce, ubytování a strava dle rozpisu, výlety a návštěvy.

Itinerář:
1.den: Lisabon - Sao Tomé
Přílet na Sao Tomé večer a transfer do Poiso Alto Guesthouse, necháte si zde zavazadla a pak vás čeká transfer na večeři do Pension Casa Turistica. Po večeři si dáte drink v Pico Mocambo (starý, krásný koloniální portugalský dům), transfer zpět do penzionu (snídaně, večeře).

2.den: Sao Tomé - Lago Amelia - Sao Tomé
Snídaně a cesta (1.30 hod) ze Sao Tomé města do středu ostrova, dostaneme se do Bom Sucesso, kde je malá botanická zahrada a zde budeme trekovat asi 4 hodiny k Amelia Lake. Potom pojedeme k vodopádům San Nicolau Falls a k Roca (koloniální farma) Saudades Almeda Negreiro, kde budete mít pěkný místní oběd a výhled do pralesa. Po obědě budeme pokračovat do Roca Monte Café a navštívíme muzeum kávy. Odtud pojedeme do malebného městečka Trinidad a pak zpět do Sao Tomé. Transfer do penzionu a pak večeře v Parque Popular a drink v oblíbeném Pico Mocambo. Ubytování v Poiso Alsto Guesthouse, polopenze (snídaně, oběd).

3.den: Sao Tomé - Sao Joao dos Angolares
Snídaně a návštěva staré pevnosti Sao Sebastiao, kde je i muzeum. Cesta hodinu a půl na východní pobřeží Sao Tomé. Návštěva Roca Hospital Agua Elze, Boca Infermo a malá procházka v rybářské vesnici Ribera Alfonse. Příjezd do Roca Sao Joao a speciální místní oběd. Volno a prohlídka krásného místa z 19.století Roca. Ve 4 hodiny půjdeme na vycházku po plantážích a na pláž Angolares. Setkáme se s místními rybáři. Po výletě půjdeme zpět do Roca Sao Joao na večeři. Ubytování v Roca Sao Joao dos Angolares, polopenze (snídaně, oběd).

4.den: Sao Joao dos Angolares
Snídaně a trek zalesněným pohořím této oblasti, prohlídka místní flóry a fauny, hlavně ptáci a hmyz. Návrat do Roca na oběd, po obědě odpoledne volno na odpočinek, procházku, koupání, pláže s černým pískem. Ubytování Roca Sao Joao dos Angolares, se snídaní.

5.den: Sao Joao - Porto Alegre - Praia Inhame
Snídaně a cesta asi hodinu na jih ostrova, příjezd do rybářskégho přístavu Porto Alegre, malá procházka městečkem a pak pokračujeme na Praia Inhame (pláž), ubytování v Praia Inhame lodge. Trekking (boty do vody) po pobřeží a do okolního deštného pralesa. Oběd a odpočinek, v 16.30 pěšky asi 45 minut na Praia Piscina a Praia Jade - místní projekt na ochranu želv. Večeře v místní restauraci Salutar a možnost vidět, jak želvy kladou svá vajíčka. Zpět do Praia Inhame na noc, polopenze (snídaně, večeře).

6.den: Praia Inhame - Rolas Island - Praia Inhame
Snídaně a lodí pakasi 10 minut na Roals Island, krátká vycházka až na místo, které protíná Rovník, pak se jde do rybářské vesnice na oběd, užijete si plážovou atmosféru a pak cesta zpět do Praia Inhame, ubytování v lodge, polopenze (snídaně, oběd).

7.den: Praia Inhame - západní pobřeží Sao Tomé
Snídaně a plavba lodí asi 4 hodiny podle podmínek z Praia Inhame na západní pobřeží Sao Tomé. Krásné pobřežní scenérie, příjezd do Mucumbli Ecolodge a ubytování. Fakultativně pěší výlet do Neves - rybářská osada. Ubytování v Mucumbli Ecologe se snídaní.

8.den: Západní pobřeží Sao Tomé
Snídaně a celodenní trekking s piknik obědem, prohlídka primárního pralesa parku Obo national park, jeden z nejméně dotčených ekosystémů Západní Afriky. Uvidíme endemické rostliny a ptáky, krásný vodopád a staré koloniální farmy (Roca). Ubytování v Mucumbli Ecolodge, polopenze (snídaně, piknik oběd).

9.den: Západní pobřeží Sao Tomé
Snídaně, navštívíme projekt spojený se zodpovědným turismem a kokosovými farmami, výlet začíná v Ponta Figo a pokračuje ke staré Roca Ponta Figo, kokosovým plantážím a sušičkám kokosu. Můžeme obdivovat krásný pohled na Neves z Monte Careca. Nakonec navštívíme družstvo zabývající se kokosem. Oběd v Eco lodge a volné odpoledne na pláži. Ubytování Mucumbli ecolodge se snídaní.

10.den: Západní pobřeží - Severní pobřeží - Sao Tomé
Snídaně, odjezd na severní pobřeží 1 hodina, malá procházkla kolem Blue Lake, pak se pokračuje na pláž Morro Peixe, kde lze pozorovat mořské ptáky a plavat na krásné pláži obklopené zelenou vegetací, velmi odlišné od ostatních ekosystémů. Piknik oběd na pláži. Pokračujeme do městečka Guadeloupe a pak do Sao Tomé, sprcha v Poiso Alto Guesthouse a transfer na letiště, večerní let do Lisabonu.

Pozn.: pořadí výletů může být měněno podle podmínek.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz