www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
zpátky

Ubytování v Mozambiku

Ubytování v Mozambiku může být v luxusních plážových lodgích a resortech, městských hotelích v Maputo nebo v malých chatkách u moře a v kempech.
Barra resorts, Praia do Sol beach resort, Rani resorts, Azura retreat, Castello do mar a další.
7 nejlepších míst na ubytování v Mozambiku: plážové destinace
Azura Benguerra Island - luxusní eco-boutique hotel v nedotčeném mořském národním parku, jen 18 vilek, každá s vlastním bazénem, spolupráce s místní komunitou, aktivity na místě, vysoký standard služeb.

Anantara Bazaruto Lodge - 44 vilek v souladu s okolím, aktivity na ostrově, krásná poloha.

Nuarro Lodge - výborné potápění a jídlo, skrytý poklad Mozambiku, leží na severu -12 luxusních chatek na pláži na dunách, postaveny z místních materiálů, jediná lodge na severu nabízející potápění ze břehu.

Azura Quilalea - leží na soukromém ostrově v souostroví Quirimbas, vynikající pro líbánky a potápeče, jen 9 vilek na pláži postavených z místních materiálů.

Pestana Bazaruto lodge - zrenovováno v roce 2007, leží na ostrově Bazaruto, bazén, internet, potápění, rybaření, je tu 40 bungalovů v tropické zahradě s výhledem na moře.

Anantara Medjumbe Island resort and Spa - na souostroví Qurimbas na severu, 12 vilek na pláži, bazén, romantický soukromý ostrov.

Coral Lodge 15.41 - skrytý poklad Ilha de Mozambique, návrat do starých časů, lodge má 10 luxusních vilek, každá má svou obsluhu, klimatizace.

Ubytování v Mozambiku je rozděleno podle oblastí:

Quirimbas souostroví
Tvoří jej 27 ostrovů, jsou zde krásné prázdné bílé pláže na severu země, je zde uvolněná atmosféra a místní používají lodě dhow pro přepravu. Jsou tu vynikající místa na potápění, šnorchlování a rybaření. 11 z nejjižnějších ostrovů tvoří Quirimbas NP.
Vazimi Island Lodge (dvojvila s plnou penzí, exkluzivní vily s výhledem na moře, krásnými koupelnami a velmi luxusní). Cena za vilu od 21.000 CZK.
Ibo Island Lodge (pokoj od 11.200 CZk za noc) leží na jednom z obydlených ostrovů, je to kombinace tří koloniálních budov, krásně zrestaurovaných, zde se můžete podívat zpět do minulosti, arabší obchodníci zde měli osadu již v 6.století - historie se dotknete při návštěvě staré pevnosti, kde kováři přetvářejí staré mince v bižuterii.
Guludo beach lodge (vila s polopenzí od 7500 CZK), vynikající lodge je zapojena do rozvoje místní komunity - kombince luxusu s tradicí. Patři do NP Qurimbas, leží na pevnině, jsou tu nejkrásnější pláže Mozambiku, lze zde šnorchlovat a potápět se.


Ponto do Ouro
Malá vesnice leží na jihu země dá se sem dojet pouze autem 4x4, ale jen 10 km od hranice s JAR, lze zde plavat s delfíny, potápět se, rybařit a odpočívat na pláži.
Krásná místa jsou :
Vista Alta (dvouůžkový pokoj od 3.300 CZK), jen 5 luxusních pokojů s výhledem na pláž, jsou zde i lázně.
Tartaruga (dvoulůžkový pokoj od 2.800CZK) - stanový kemp leží v porostlých dunách, jen nedaleko od pláže - prázdné krásné pláže.


Vilankulo
Rušné pobřežní městečko, brána do souostroví Bazaruto, i večer je zde co dělat.
Casa Rex (dvoulůžkový pokoj od 4.200 CZK) - osobní servis, nejlepší restaurace ve Vilankulo, příjemné místo pro pobyt, luxusní pokoje s výhledem na ostrovy.

Souostroví Bazaruto
Jen několik kilometrů od pobřeží z Vilankulo, krásná voda, ostrovy Bazaruto jsou vyhlášené svými plážemi a bohatým podmořským životem - ráj pro potápěče a rybáře.
Indigo bay resort and Spa (pokoj od 13.500 CZK) - vysoce kvalitní resort s plážovými vilami, bazény, tenisovými kurty a vodními sporty - šnorchlování, potápění, golf a plavby při západu slunce na lodi.
Azura lodge (vila s plnou penzí od 22.500 CZK)
leží na západní části Benguerra ostrova, vynikající služby - desítka luxusních plážových vil,
výborné jídlo, lázeňské procedury.
Anantara Bazaruto Island resort - luxuní ubytování, výborné jídlo,postaveno z původních materiálů. Nabízí zde mnoho aktivit -jízda na koni,pozorování ptáků,škola vaření,vodní sporty,potápění,rybaření, výlety po ostrově,lázeňské procedury,masáže


Maputo - ubytování
Hlavní město Mozambiku s africkou atmosférou.
Hotel Terminus - malé pokoje s klimatizací, bazén, restaurace a internet, leží ve středu města, oblíbené místo obchodníků.
Indy Village (dvoulůžkový pokoj od 2.000 CZK) - v klidné luxusní části města se zahradami, bazénem a hřištěm pro děti.
Cardoso Hotel (dvoulůžkový se snídaní od 2.100 CZK) leží na kopci s výhledem na zátoku Mapuata, dobré služby a ceny.

Bilene - ubytování
Complexo Palmeiras - chatky, rondavely a velký kemp + koupelny a malý obchod. Je tu výborná restaurace na pláži. Kemp stojí cca 100 CZK na osobu a 140 CZK za místo.

Praia do Tofo - ubytování
Bamboozi ´s Beach Lodge - ubytování v Casitas - chatkách a větších místnostech pro skupiny, jsou tu i menší bungala. Krásný výhled z restaurace a dobrý výběr jídel. Nejjednodušší chatky stoji od 140 CZK. Je tu Liquid Adventrues Dive and Watersports centre - dobře vedené potápěčské centrum.

Inhambane - ubytování
Jedna z nejstarších osad Mozambiku
Barra Lodge - je tu výborná restaurace a výběr z několika druhů ubytování, je tu potápěčské centrum PADI, lze si najmout rybářské lodi, jezdit na koni nebo se plavit na dhow. (Cena s polopenzí od 3.900 CZK za pokoj), leží na poloostrově Barra 26 km dlouhém, oblíbené místo pro rodiny, k dispozici mnoho aktivit - jízda na koni, šnorchlování, potápění, lze i bez stravy.

Linga Linga Lodge (chatky pro 4 osoby bez jídla od 3.600 CZK), přes zátoku z poloostrova Barra, tato lodge leží v odlehlé části pláže pod palmami. Lodge vyzvedne ubytované a doveze je lodí z Inhambane do tohoto malého skrytého ráje.

Togo Beach lodge (dvoulůžkový pokoj se snídaní od 3.800 CZK)
leží uprostřed Tofo, malé pobřežní vesničky, je tu mnoho surfařů a potápěčů, jednoduché a cenově příznivé ubytování, pokoje pro rodiny k dispozici.
Café No Mar (dvoulůžkový pokoj od 2.100 CZK) - v zelených zahradách s výhledem na pláže, výborné sužby a domácí strava.

Odlehlý sever
Rozlehlá oblast na severu Mozambiku na tanzanijských hranicích mezi pobřežím a Lake Niassa - je neobjevená část země s několika cestami, najdete zde zcela nový kemp:
Lugenda Wilderness Camp (dvoulůžkový pokoj s plnou penzí od 17.300CZK), je to jediný safari kemp v této oblasti a lze se sem dostat malým letadlem, máte zde pocit, že jste jediní na světě.

Lake Niassa
Velké jezero známé více jako Lake Malawi, na této části jezera je málo infrastruktury - jediná možnost ubytování
Nkwichi Lodge (dvojchatka s plnou penzí od 11.000 CZK), ekologicky a velmi pohodlný, podpora místních komunit, krásná příroda, koupání v jezeře a klid.

Massinga - ubytování
Ponta Morrungulo několik km severně od Masssinga u pláže, jsou tu dva kempy, pěkné chatky na pláži, velký kemp, koupelny s teplou vodou. Vyjíždějí odtud lodě na podvodní safari, kemp stojí cca 160 CZK na osobu, jsou tu chatky za 300 CZK.

Ceny jsou pouze orientační a mění se podle období.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz