www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Informace: Burkina Faso

Zajímavá místa - Burkina Faso

Zajímavá místa - Burkina Faso

Země dříve známá jako republika Horní Volta, leží v Západní Africe mezi 6 zeměmi: Mali, Niger, Benin, Togo, Ghana a Pobřeží slonoviny. Burkina Faso nebývá často samostatným cílem cestovatelů, spíše zastávka na cestě mezi Mali a Ghanou. Země je tvořena sahelskými písky na severu a polotropickou zelenou krajinou na jihozápadě. Sever je převážně muslimský a mezi dunami se objevují barevné mešity, na animistickém jihu jsou dramatické skalní formace a lesy. V Burkina Faso žijí sloni. Hlavní město Ougadougou - je místem konání největšího filmového festivalu v Africe (FESPACO). Bobo Dioulasso (domov obchodníků Bobo) - druhé největší město a bujarým nočním životem. Za návštěvu stojí stará mešita a umělecká čtvrť Kibidwe. Bobo leží na jihozápadě a stojí za to zde strávit několik dní. Hraje se tu výborná živá muzika a je tu bujarý noční život. Jméno znamená Dům Bobo a Dioula podle dvou etnických skupin, které se zde před staletími usadily. Velká mešita patří k nejimpresivnějším - bílá stavba z bílé hlíny postavená na konci 19.století je ústředním bodem místní muslimské populace. V blízkosti je stará čtvrť s úzkými prašnými uličkami, kde ženy roztloukají proso před domy, jsou zde posvátné fetiše. V Bobo je také neobvyklé nádraží postavené francouzskými kolonizátory - imitace sudanské architekury. V Bobo se snadno vyznáte a je to příjemné město na procházky s velkými alejemi se stromy a mnoha kavárnami na ulicích, je to také místo pro výborné nákupy tradičních řemeslných výrobků. Ougadougou - chaotické a okouzlující hlavní město země.

 

Národní parky a rezervace - Burkina Faso

Parc National d´Arli leží v odlehlé části země na jihovýchodě a je velmi izolovaný. Leží na hranici s Beninem, kde je známý park Pendjari - lze koupit permit na 48 hodin a přejit hranice a navštívit oba parky - zvířata jsou zde stejná primáti, hroši, levharti, antilopy a sloni.

 

Podnebí v Burkina Faso

Průměrná teplota v Ouagadougou je 41°C, vlhkost vzduchu 12% až 16%. Teplé větry z východu přinášejí vysoké teploty hlavně od března do května, od května do října je podnebí vlhké a teplé, od listopadu do března je příjemné suché podnebí. Období dešťů trvá minimálně 5 měsíců od května do října.

 

Doprava v Burkina Faso

V plánu je výstavba 2.700 km dlouhé železniční tratě z Burkina Faso - z města Kaya do Pobřeží slonoviny do Abidjanu. Trať by měla sloužit jak nákladní tak osobní dopravě.

 

Burkina Faso

Celý název země: Burkina Faso Rozloha: 274.200 km2 Počet obyvatel: 13,9 miliónů Hlavní město: Ougadougou (1,48 miliónů obyvatel) Kmeny: Mossi, Gurunsi, Sénufo, Lobi, Bobo, Mande, Fulani Jazyk: francouzština - oficiální, kmenové jazyky patřící k súdanské jazykové skupině, jimiž mluví 90% obyvatel Náboženství: původní víry 40%, muslimové 50%, křesťané - hlavně římskokatoličtí 10% President: Kapitán Blaise Compaoré Víza: jsou požadována Elektřina: 220V,50 Hz Váhy a míry: metrické

 

Vstupní formality - Burkina Faso

Víza je potřeba mít zajištěna předem, obvykle se vydávají na 3 měsíce. Ke vstupu do Burkina Faso je vyžadován platný cestovní pas a vízum. Žádost o vízum vyřizuje Velvyslanectví Burkina Faso v Berlíně nebo ve Vídni. Vízum Vám naše cestovní kancelář zařídí za podmínek: platný cestovní pas 2 x vyplněný formulář 2 fotografie poplatek 70 EUR (jednovstupní vízum do 90 dnů pobytu) + 5 EUR poštovné.

 

Letenky do celého světa

Ceny letenek se liší v závislosti na termínu, na leteckých společnostech a mnoha dalších faktorech. Najdeme Vám vždy nejvýhodnější spojení do jednotlivých destinací. Za vystavení letenky si účtujeme pouze 300 CZK. Máme rezervační systém.

 

Bezpečnostní pravidla na letištích

TISKOVÁ ZPRÁVA Praha, 17. 10. 2006. Pro cestující na letištích EU platí od pondělí 6. 11. 2006 nová pravidla pro provádění bezpečnostních kontrol v souladu s nařízením Evropské komise. Ta upravují zejména přepravu tekutin a gelů, zavádí maximální limit velikosti kabinových zavazadel a další doplňující postupy bezpečnostních kontrol. Cílem nových nařízení, která platí na všech letištích EU, na Islandu, v Norsku a ve Švýcarsku, je dále zvýšit ochranu pasažérů před hrozbou terorismu. V žádném případě však tato opatření neomezí prodej v duty free obchodem na letištích. Cestující si mohou i nad ...

 

Jazyk západní Afriky dioula

Dioula patří k dorozumívacím jazykům Západní Afriky - lingua franca. Oblast Západní Afriky se táhne od Mauretánie po Kamerun.

 

8 základních otázek při plánování safari

Všem klientům připravujeme cesty na míru podle požadavku.

 

Africké obřady, tradice, kultura

Mnoho afrických tradic a obřadů bohužel přežívá již pouze zaznamenaných v knihách. Např. Masajové mají 25 různých obřadů. Africké zdobení nemá jen za účel zkrášlit se, ale také v sobě nese mnoho zakódovaných poselství,jako např. náhrdelníky u dívek kmene Turkana označují, že jsou připravené se vdávat nebo mosazné přívěsky masajských žen znázorňují oznámení, že jejich synové byli obříznuti. Zdrojem pro informace je kniha African Twilight-Carol beckwith a Angela Fisher.

 

Kam lze cestovat - Afrika v roce 2022

Aktuální podmínky vstupu do jednotlivých afrických zemí se stále mění , pokud máte zájem , pošleme Vám informace, stačí poslat email na info@jizniafrika.cz

 

Hospodářství - Burkina Faso

Burkina Faso je největším vývozcem bavlny v Africe,ale vyváží také manganové rudy. Hlavním vývozním artiklem je zlato, bavlna, olejnatá semena, zinkové rudy a ořechy,

 

COVID -19 Afrika

Aktualizované informace najdete v sekci ke stažení, kde každý týden aktualizujeme stav. Pokud chcete znát aktuální situaci týkající se Covidu-19 v Africe, napište nám podáme Vám aktuální informaci, i zde se situace stále mění a vyvíjí, africké země se snaží postupně otvírat světu, ale každá země má odlišné podmínky. Každý den máme aktuální zprávy. ( email info@jizniafrika.cz) V brzké době budeme mít novou aplikaci, která monitoruje stav v každé zemi. Aktuální opatření v jednotlivých zemích najdete na stránkách mzv.cz Informace o letech do Afriky a o místních opatřeních najdete zde : https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm Pokud máte zájem o informace o situaci v jednotlivých zemích a o přijatých opatřeních, napište nám a rádi Vám je pošleme.

 

Pouště Afriky

Sahara se táhne africkým kontinentem od západu k východu, Sahel sousedí s jedním z nejnehostinnějších, nejdivočejších míst na světě, poušť Sahara je místem hladu, tři měsíce v roce se nebe otevře a dalších devět měsíců tu nespadne ani kapka vody. I přes dlouhá sucha tento delikátní ekosystém je domovem mnoha zvířat a lidí, avšak žijí tu na hraně pod stálým nebezpečím desertifikace Sahelu, ta neprobíhá kvůli postupu Sahary, ale kvůli špatným praktikám, které mění zemi v poušť. Je to intenzivní farmaření a odlesňování, které změnilo půdu v Sahelu v prach. Mezinárodní organizace se snaží tento proces zvrátit.

 

Lvi v Africe

Podle odborníka na lvy Derecka Jouberta žije na světě už jenom asi 20.000 lvů. Skoro všude jich ubývá, kromě Serengeti. Když první Evropané vstoupili do Afriky žilo jich zde asi milión, takže jich zbývá sotva 3%. Nedávné sčítáni lví populace tvrdí, že jich v Africe žije od 23.000 - 39.000. Poslední sčítání má výsledky 32.000 - 35.000 kusů, ale jen asi 24.000 jich žije v chráněných oblastech, jiné statistiky tvrdí, že jich takto žije jen 20.000.

 

Burkina Faso

Ruins of Loropéni

 

Burkina Faso

V roce 2010 byl převezen do hlavního města Ouagadougou obrovský teleskop Marly, který slouží pro pozorování hvězd a planet mimo naší sluneční soustavu. Teleskop bude postaven na Mont Djoagari, 250 km severně od hlavního města a stane se hlavním místem pro astrofyziky v této oblasti.

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2023:
Copyright © 2023 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz