www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Informace: Kapverdy

Zajímavá místa - Kapverdské ostrovy

Zajímavá místa - Kapverdské ostrovy

Na Kapverdách je teplé podnebí, krásné pláže, fascinující kultura, horské scenérie a výběr pobytů na několika ostrovech. Na ostrovech se turistický ruch teprve pomalu začíná rozvíjet. Setkáte se tu s obchodníky s řemeslnými výrobky. Ceny ubytování a v restauracích jsou poměrně vysoké, protože vše se musí dovážet. Než se rozhodnete pro tuto destinaci, je třeba se seznámit s několika praktickými informacemi.

 

Přírodní rezervace - Kapverdské ostrovy

Přírodní rezervace * Boa Esperanca - Boa Vista * Casas Velhas - Maio * Costa da Fragata - Sal * Cruzinha-Santo Antao * Ilheu Baluarte * llheu de Baluarte - Boa Vista * Ilheu Curral Velho * llheu dos Passaros - Boa Vista * Ilheu Raso * Ilheus Secos ou do Rombo * Lagoa Cimidor - Maio * Monte do Alto das Cabacas - S.Nicolau * Morro de Areia - Boa Vista * Ponta de sino - Sal * Ponta do Sol - Boa Vista * Praia do Morro - Maio * Rabo de Junco - Sal * Santa Luzia - Santa Luzia * Serra Negra - Sal * Tataruga - Boa Vista * Terras Salgadas - Maio

 

Podnebí na Kapverdských ostrovech

Leží v Atlantském oceánu 600 km severozápadně od Senegalu. Souostroví tvoří ostrovy Santo Antao, Sao Vicente, Santa Luzia, Ilheu Branco, Ilheu Raso, Sao Nicolau, Sal a Boa Vista, Maio, Sao Tiago, Fogo a Brava. Všechny jsou vulkanického původu. Hlavní ostrov Sao Tiago je hornatý, na Fogo je nejvyšší vrchol (2.840 metrů), na Sao Antao je nejvíce srážek a je mnohem zelenější než ostatní ostrovy, vhodný pro trekování.

 

Kapverdské ostrovy

Měna: Cape Verde escudo (CVE) = 100 centavů Banky ve větších městech mění peníze a cestovní šeky, snažší je však vyměnit hotovost USD nebo GBP. Místní měna je nekonvertibilní. Kreditní karty se přijímají jen na několika málo místech, spíše vyjímečně. Banky jsou otevřeny 8.00-14.00, podnělí až pátek.

 

Vstupní formality - Kapverdy

Od 1.1.2019 byla zrušena vízová povinnost, ale platí se po příletu nová taxa 3400 Escudos ( cca 30 EUR) nebo on-line na adrese online na adrese https://www.ease.gov.cv Všichni návštěvníci potřebují víza. Víza zařídíme a formulář na vyplnění pošleme. V některých balíčcích na pobytové zájezdy máme již cenu víz zahrnutou.

 

Letenky do celého světa

Ceny letenek se liší v závislosti na termínu, na leteckých společnostech a mnoha dalších faktorech. Najdeme Vám vždy nejvýhodnější spojení do jednotlivých destinací. Za vystavení letenky si účtujeme pouze 300 CZK. Máme rezervační systém.

 

Bezpečnostní pravidla na letištích

TISKOVÁ ZPRÁVA Praha, 17. 10. 2006. Pro cestující na letištích EU platí od pondělí 6. 11. 2006 nová pravidla pro provádění bezpečnostních kontrol v souladu s nařízením Evropské komise. Ta upravují zejména přepravu tekutin a gelů, zavádí maximální limit velikosti kabinových zavazadel a další doplňující postupy bezpečnostních kontrol. Cílem nových nařízení, která platí na všech letištích EU, na Islandu, v Norsku a ve Švýcarsku, je dále zvýšit ochranu pasažérů před hrozbou terorismu. V žádném případě však tato opatření neomezí prodej v duty free obchodem na letištích. Cestující si mohou i nad ...

 

8 základních otázek při plánování safari

Všem klientům připravujeme cesty na míru podle požadavku.

 

Nejlepší a nejoblíbenější jídla a nápoje - Afrika

Afrika se vyznačuje svou originální kuchyní a nápoji. V mnoha lodgích vaří vynikající kuchaři, kteří Vám připraví neskutečně dobrá jídla i ve velmi primitivních podmínkách. Kromě zážitků z cesty, si můžete přivézt i zážitky z jídla. Zde jen krátký seznam jídel a nápojů, se kterými se v Africe můžete potkat.

 

Kam lze cestovat - Afrika v roce 2022

Aktuální podmínky vstupu do jednotlivých afrických zemí se stále mění , pokud máte zájem , pošleme Vám informace, stačí poslat email na info@jizniafrika.cz

 

COVID -19 Afrika

Aktualizované informace najdete v sekci ke stažení, kde každý týden aktualizujeme stav. Pokud chcete znát aktuální situaci týkající se Covidu-19 v Africe, napište nám podáme Vám aktuální informaci, i zde se situace stále mění a vyvíjí, africké země se snaží postupně otvírat světu, ale každá země má odlišné podmínky. Každý den máme aktuální zprávy. ( email info@jizniafrika.cz) V brzké době budeme mít novou aplikaci, která monitoruje stav v každé zemi. Aktuální opatření v jednotlivých zemích najdete na stránkách mzv.cz Informace o letech do Afriky a o místních opatřeních najdete zde : https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm Pokud máte zájem o informace o situaci v jednotlivých zemích a o přijatých opatřeních, napište nám a rádi Vám je pošleme.

 

Kapverdy

Cidade Velha, Historic Centre of Ribeira Grande

 

Únor na Kapverdských ostrovech

Je to období oslav a kulturních představení nejen v Mindelo na ostrově St. Vincente, je to doba karnevalu v kapverdském stylu.

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2023:
Copyright © 2023 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz