www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Informace: Libye

Zajímavá místa - Libye

Zajímavá místa - Libye

Nenechte se odradit dlouhou dobou udělení víz, protože Libye je určitě ukrytým skvostem díky své slavné minulosti, jsou tu římské ruiny, berberská architektura a nádherná poušť. Lze sem jet pouze s organizovanou skupinou. Jen málo zemí na světě bylo tak ovlivněno svým vůdcem a tak radikálně změněno jako Libye pod vedením Muámmara Gadaffi, který se dostal k moci v roce 1969. V roce 2003 plukovník odsoudil terorismus a prohlásil, že Libye ukončí své zbrojení. Od 2005 se země více otevírá světu a je zde vidět prosperita. Od 80.let 20.století byla země zcela uzavřena okolí.

 

Podnebí v Libyi

Podnebí je ovlivňováno jak Středozemním mořem tak pouští. Podél pobřeží u Tripoli jsou letní teploty kolem 40,6°C až 46°C, dále na jih jsou teploty dokonce i vyšší. Léto na sever od Cyrenaica má teploty 26,7°C - 32°C, v Tobruku je průměrná teplota v lednu 13,4°C, v červenci 26°C. Ghibli, horký suchý vítr z pouště může měnit teplotu jak v zimě tak v létě. Dešťové srážky se liší podle oblastí, oblast Jabal na severu má více srážek, které padají obvykle během krátké zimy a způsobují záplavy, voda se rychle vypařuje a nedostatek vody je tu velmi častý.

 

Doprava - Libye

Většina evropských aerolinek létá do Tripoli (British Airways, Alitalia, Air France) a Point Afrique, létá do Sebha.

 

Libye

Nejvhodnější doba pro návštěvu od října do března. Měna: lze vyměnit GBP, USD a EURa, víza se platí předem hotově.

 

Vstupní formality - Libye

Víza do Libye musí být zařízena přes libyjského touroperátora a průvodce vás provází po celou dobu vašeho pobytu, většina libyjských společností je flexibilní a naplánuje vám itinerář. Proces získání víz trvá 4 a 6 týdnů, musíte mít pozvání cestovní kanceláře. Víza si lze vyzvednout při příjezdu do Libye, vaše detaily pasu musí být přeloženy do arabštiny a musíte mít minimálně 1000 USD, když vstupujete do země.

 

Zprávy z Libye

V Libyi jsou nejlepší románské památky v severní Africe. Tripoli je zajímavé a jsou tu hroby jihoafrických vojáků z 2.světové války od bitvy u Tobruku. Je však složité sem jezdit samostatně, je velmi drahé pronajmout si auto a musíte být pod dozorem státního tour operátora a turistické policie. Rozhodně se zde nesmí pít žádný alkohol.

 

Letenky do celého světa

Ceny letenek se liší v závislosti na termínu, na leteckých společnostech a mnoha dalších faktorech. Najdeme Vám vždy nejvýhodnější spojení do jednotlivých destinací. Za vystavení letenky si účtujeme pouze 300 CZK. Máme rezervační systém.

 

Bezpečnostní pravidla na letištích

TISKOVÁ ZPRÁVA Praha, 17. 10. 2006. Pro cestující na letištích EU platí od pondělí 6. 11. 2006 nová pravidla pro provádění bezpečnostních kontrol v souladu s nařízením Evropské komise. Ta upravují zejména přepravu tekutin a gelů, zavádí maximální limit velikosti kabinových zavazadel a další doplňující postupy bezpečnostních kontrol. Cílem nových nařízení, která platí na všech letištích EU, na Islandu, v Norsku a ve Švýcarsku, je dále zvýšit ochranu pasažérů před hrozbou terorismu. V žádném případě však tato opatření neomezí prodej v duty free obchodem na letištích. Cestující si mohou i nad ...

 

Nejlepší a nejoblíbenější jídla a nápoje - Afrika

Afrika se vyznačuje svou originální kuchyní a nápoji. V mnoha lodgích vaří vynikající kuchaři, kteří Vám připraví neskutečně dobrá jídla i ve velmi primitivních podmínkách. Kromě zážitků z cesty, si můžete přivézt i zážitky z jídla. Zde jen krátký seznam jídel a nápojů, se kterými se v Africe můžete potkat.

 

Kam lze cestovat - Afrika 19.07.2021

Zde se budeme snažit vám aktualizovat informace, kam a za jakých podmínek lze do Afriky cestovat. Informace budeme aktualizovat každý týden. Další informace najdete na stránkách MZV. Uvedené informace se mění a nemůžeme za ně brát zodpovědnost, proto je třeba vždy prověřit před cestou, informace se mění každý den a někdy jsou i odlišné. Doporučujeme sledovat i stránky MZV, Veškeré informace ještě ověřujeme i u naši lokálních partnerů v jednotlivých zemích. V odkaze aktuální informace, které se mění každý den. V oddíle ke stažení jsou aktuální tabulky.

 

Historická místa Afriky

Ničení starých památek není novým fenoménem,historická místa byla ničena nejen dobyvateli,ale i rostoucím počtem obyvatel,proto jsou staré památky stále více zranitelné.

 

COVID -19 Afrika

Aktualizované informace najdete v sekci ke stažení, kde každý týden aktualizujeme stav. Pokud chcete znát aktuální situaci týkající se Covidu-19 v Africe, napište nám podáme Vám aktuální informaci, i zde se situace stále mění a vyvíjí, africké země se snaží postupně otvírat světu, ale každá země má odlišné podmínky. Každý den máme aktuální zprávy. ( email info@jizniafrika.cz) V brzké době budeme mít novou aplikaci, která monitoruje stav v každé zemi. Aktuální opatření v jednotlivých zemích najdete na stránkách mzv.cz Informace o letech do Afriky a o místních opatřeních najdete zde : https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm Pokud máte zájem o informace o situaci v jednotlivých zemích a o přijatých opatřeních, napište nám a rádi Vám je pošleme.

 

Národní parky Libye

Abughilan National Park El-Kouf National Park Karabolli National Park El Naggaza National Park Rajma National Park Sirman National Park

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2021:
Copyright © 2021 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz