www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Služby naší CK
Kdy jet do Afriky?
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Zajímavá místa - Libye

Tripoli

Zajímavá místa Afriky

Nenechte se odradit dlouhou dobou udělení víz, protože Libye je určitě ukrytým skvostem díky své slavné minulosti, jsou tu římské ruiny, berberská architektura a nádherná poušť. Lze sem jet pouze s organizovanou skupinou.
Jen málo zemí na světě bylo tak ovlivněno svým vůdcem a tak radikálně změněno jako Libye pod vedením Muámmara Gadaffi, který se dostal k moci v roce 1969. V roce 2003 plukovník odsoudil terorismus a prohlásil, že Libye ukončí své zbrojení. Od 2005 se země více otevírá světu a je zde vidět prosperita. Od 80.let 20.století byla země zcela uzavřena okolí.

Tripoli
Bílá nevěsta Středomoří - je to nejkrásnější město Libye, s bílými medinami, vynikajícím muzeem a velmi dobrým jídlem. Nedaleko od Tripoli jsou dvě římská města Leptis Magna a Sabratha. Je tu krásný chrám Temple of Isis. V Tripoli žije více než 1,5 miliónu obyvatel, včetně dalšího města Banghazi v Libyi patří k velkolepým africkým metropolím. Je to moderní město s vysokými stavbami, plánovanou infrastrukturou, stará část byla vybudována na původním místě dávné Oea. Velká stará medina s uličkami a souky, striktně dodržované oblečení a žádný alkohol. V Tripoli je mnoho starých mešit, k nejzajímavějším patří Mešita Karamanli na Zeleném náměstí, dalším důležitým místem ve městě je Starý hrad - Assai al Hamra - s výhledem na přístav a starou medinu. Obyvatelstvo zde je přátelské, ale cestovat v zemi lze pouze za doprovodu místních, hlavně pokud neumíte jazyk a neznáte místní kulturu a zvyky. Pokud se však vyvarujete hodnocení politické situace a seznámíte se s místními zvyky, pak je Libye příjemné místo na cestování.

Ghamades
Je labyrint bílých domů s uličkami pod palmami, byla to vždy velmi důležitá oáza a misto zastávky karavan. Jsou tu krásné domy a stinná náměstí, na severovýchodě leží města Jebel Nafusa, Nalut, Kadaw, Qasr al- Haj a Gharyan s berbreskou architekturou.

Jezera Ubari
Není nic lepšího než si zaplavat uprostřed pouště, kde jsou kolem dokola velké písečné duny. Jezera Ubari - Gebraoun a Umm al - Maa (matka vod) jsou jedinečným zážitkem v poušti. Zde mnoho set kilometrů od oceánu je slaná voda a můžete si zaplavat v Mrtvém moři. Je tu mnoho ukrytých údolí, kde se dá kempovat.

Leptis Magna
Je uznáváným místem nejlépe zachovaných římských památek v této oblasti i ve světě. Leptis Magna patří k nejzajímavějším místům v zemi a určitě jej stojí za to navštívit. Leží nedaleko od města Al Khums a asi 120 km od hlavního města. Je to mistrovské dílo staré architektury, které se rozkládá na poměrně velké rozloze. Místo bylo nejdříve vybudováno Kartaginci, římské město vzniklo u ústí Wadi Lebda, ležícím na obchodní stezce, zde se obchodovalo s olivovým olejem a obilím. Leptis Magna je obklopena olivovníky a je odtud snadný přístup na krásné pláže, staré archeologické místo bylo zachováno díky pískům a bylo objeveno ve 20.století.

Pohoří Acacus
I když politická situace pohraničních oblastí neumožňuje přístup do pohoří Acacus, kopcovitá krajina na jihu země patří k libyjským pokladům přírodního a kulturního dědictví, jsou tu prehistorické skalní malby. Hlavní osadou v této divočině je městečko Ghat s pouštní architekturou a krásnými výhledy na poušť. Město a okolní pahorkatina je obývána nomádskými Tuaregy, z nichž mnoho nyní pracuje jako průvodci.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2023:
Copyright © 2023 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz