www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Informace: Togo

Podnebí v Togo

Togo má vlhké, tropické podnebí, ale je zde méně srážek než v okolních zemích Guinejského zálivu. Na jihu jsou dvě období dešťů od března do začátku července a od konce září do začátku listopadu, nejsilnější deště jsou na horách na západě a na jihozápadě a ve středu země. Na severu od Atkora Mountains trvá období dešťů od dubna do října. Průměrné teploty jsou od 22°C do 35°C. severní část Togo je charakterizována polosavanou se zlatou trávou připomínající Sahel,který se nachází jen několik hodin jízdy severně. během období dešťů krajina kvete. Středí část má zvlněnou krajinu a jih je ...

 

Togo

Celé jméno země: Republika Togo Rozloha: 56.600 km2 Počet obyvatel: 5,4 miliónu Hlavní město: Lomé (737.751 obyvatel) Lidé: 37 etnických skupin - největší Ewé, Mina a Kabye, méně než 1% Evropanů a Syřanů a Libanonců Jazyk: Ewe, francouzština Náboženství: původní víry 70%, křesťané 20%, muslimové 10% Státní zřízení: republika Prezident: Faure Gnassingbe Eyadéma

 

Dějiny a lidé - Togo

Dějiny a lidé - Togo

V severní oblasti Togo na východ od Kandé žijí tradiční izolované kmeny Tamberma, tito lidé si vytvořili jakési pevnosti na ochranu proti otroctví. Žili vždy v izolaci více než tři století a proto se jejich zvyky příliš nezměnily a zůstaly uchráněny od vnějších vlivů. Máte-li možnost navštívit jednu z místních vesnic, určitě to stojí za to. UNESCO uznalo tuto část jako součást Světového kulturního dědictví. V Bassamba se nezastavujte, to je pouze pro turisty a nejde zde o tradice. Raději jeďte do Nadoba a spojte se s Asociací mladých dobrovolníků, kteří budují kulturní centrum. Pronajímají kola za 1000 CFA na den a organizují cesty v této oblasti s návštěvou krásných pevností - domovů známých jako takientas.

 

Jazyk západní Afriky dioula

Dioula patří k dorozumívacím jazykům Západní Afriky - lingua franca. Oblast Západní Afriky se táhne od Mauretánie po Kamerun.

 

Letenky do celého světa

Ceny letenek se liší v závislosti na termínu, na leteckých společnostech a mnoha dalších faktorech. Najdeme Vám vždy nejvýhodnější spojení do jednotlivých destinací. Za vystavení letenky si účtujeme pouze 300 CZK. Máme rezervační systém.

 

Bezpečnostní pravidla na letištích

TISKOVÁ ZPRÁVA Praha, 17. 10. 2006. Pro cestující na letištích EU platí od pondělí 6. 11. 2006 nová pravidla pro provádění bezpečnostních kontrol v souladu s nařízením Evropské komise. Ta upravují zejména přepravu tekutin a gelů, zavádí maximální limit velikosti kabinových zavazadel a další doplňující postupy bezpečnostních kontrol. Cílem nových nařízení, která platí na všech letištích EU, na Islandu, v Norsku a ve Švýcarsku, je dále zvýšit ochranu pasažérů před hrozbou terorismu. V žádném případě však tato opatření neomezí prodej v duty free obchodem na letištích. Cestující si mohou i nad ...

 

Kam lze cestovat - Afrika 19.07.2021

Zde se budeme snažit vám aktualizovat informace, kam a za jakých podmínek lze do Afriky cestovat. Informace budeme aktualizovat každý týden. Další informace najdete na stránkách MZV. Uvedené informace se mění a nemůžeme za ně brát zodpovědnost, proto je třeba vždy prověřit před cestou, informace se mění každý den a někdy jsou i odlišné. Doporučujeme sledovat i stránky MZV, Veškeré informace ještě ověřujeme i u naši lokálních partnerů v jednotlivých zemích. V odkaze aktuální informace, které se mění každý den. V oddíle ke stažení jsou aktuální tabulky.

 

COVID -19 Afrika

Aktualizované informace najdete v sekci ke stažení, kde každý týden aktualizujeme stav. Pokud chcete znát aktuální situaci týkající se Covidu-19 v Africe, napište nám podáme Vám aktuální informaci, i zde se situace stále mění a vyvíjí, africké země se snaží postupně otvírat světu, ale každá země má odlišné podmínky. Každý den máme aktuální zprávy. ( email info@jizniafrika.cz) V brzké době budeme mít novou aplikaci, která monitoruje stav v každé zemi. Aktuální opatření v jednotlivých zemích najdete na stránkách mzv.cz Informace o letech do Afriky a o místních opatřeních najdete zde : https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm Pokud máte zájem o informace o situaci v jednotlivých zemích a o přijatých opatřeních, napište nám a rádi Vám je pošleme.

 

Národní parky Togo

Fazao-Malfakassa National Park Fosse aux Lions National Park Kéran National Park

 

Doprava - Togo

V Togo je asi 575 km železnic, včetně 2 hlavních tahů, jedna tra´t vede z Lomé do vnitorzemí a druhá podél pobřeží z Lomé do Beninu. Bohužel vlaky již nepřeváží cestující a vozí pouze cement a fosfáty z dolů do přístavu Kpeme.

 

Hospodářství - Togo

Hlavními zemědělskými produkty jsou : káva,kokos, bavlna, kasava,kukuřice,fazole,rýže,proso, chov dobytka, ryby Hlavní průmysl : dolování fosfátů, zpracování zemědělským produků, výroba cementu, ruční řemesla, textil,nápoje Hlavní exportní komodity : kokos, fosfát,káva,bavlna (Indie, Německo, benin, Ghana, Burkina Faso, Čína, Belgie, Niger a Nigérie) GDP per capita 900 USD (2011)

 

Vstupní formality - Togo

O vízum lze zažádat předem nebo jej získat na hranicích.

 

Togo

Koutammakou, the Land of the Batammariba

 

Africké trhy

Nejlepší trhy v Africe, kde se smlouvá a dá se koupit téměř vše najdete zde:

 

Zajímavá místa - Togo

V Togo žijí milí lidé, jsou to šikovní řemeslníci a mají rozmanitý folklór. Jsou tu přímořské resorty a nekonečně dlouhé zlaté pláže, tropický deštný prales pohoří Atakora, žijí zde ibisi, volavky, pelikáni, papoušci a další druhy kolem jezera Togo, ale také opice, sloni, antilopy, gazely, bůvoli a divoká prasata v Keran National Park. Zajímavé jsou obřady woodoo, doprovázené bubnováním Tom - Tom, velký trh - Grand Marche, smlouvání na trzích - je tu pro každého něco.

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2021:
Copyright © 2021 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz