www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Služby naší CK
Kdy jet do Afriky?
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Africké trhy

Významná data, místa ,knihy - Afrika

Nejlepší trhy v Africe, kde se smlouvá a dá se koupit téměř vše najdete zde:

Guinea - Le Marché Niger, Conakry - pobřežní město přitahuje obchodníky s oblečením, dřevořezbami a dalším zbožím. Le Marché Niger v Kaloum - mnoho stánků, kde najdete vše od batik po autobaterie, balafony, čerstvé maso. Hlavně jsou zde zajímavé látky a řezby z tvrdého dřeva, vždy je třeba smlouvat.

Kenya Maasai Market Nairobi
Zde musíte hodně smlouvat - nakoupíte korálky, oblečení, bubny, obchodníci jsou zde 5 dní v týdnu, nejlepší místo v Nairobi, místo výrobků ze dřeva, raději kupte kangas (látka s barevnými vzory), náramky a náhrdelníky. Korálky se liší podle kmenů, Masajové např. Ilkisongo - mají raději tmavě červenou a modrou, práce z korálků jsou velmi zajímavé.

DRC - Marché Central, Kinshasa
Leží v srdci města mezi Avenue du Marias a Avebue del´Ecole, zajít sem v týdnu ráno je nejlepší, lze zde koupit vše, dejte pozor na pašované maso - slonů a opic, dávejte pozor na kapsáře.

Senegal - Sandaga, HLM a Kermel, Dakar
Dakar je jedno velké tržiště, Sandga je nejznámější v centru města, malby na sklo, oblečení z Číny, bižuterie, ručníky, HLM trh je dobrý na místní látky, ovoce a zelenina v Kermel v budově tržiště.

Libérie - Waterside a Red Light, Monrovia
Trh se nachází na obou stranách mostu Broken Bridge, kde koupíte lapa (2 m dlouhý oblek - látka), leopardí kůže, předměty voodoo, ručně vyráběná obuv. Na druhé straně města je chaotický Red Light trh, podle prvního semaforu v Monrovia, zde mají vše od chleba po mobily.

Togo - Assigamé a Akodessewa, Lomé
Grand Market - v místním jazyce Mina známý jako Assigamé najdete ve dvoupodlažní budově z roku 1967, zde zbohatly známé obchodnice Nana benz, místní obchodnice zde začali už před 40 lety prodávat oblečení Wax Netherlands, které se stalo velmi oblíbené u žen. Trh s fetišemi najdete na Akodessewa fetish trhu - trh voodoo na východ od letiště.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2023:
Copyright © 2023 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz