www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Zájezdy: Alžírsko

AFRIKA - Cesty na míru
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Všechny zájezdy
 
 

To nejlepší z Alžíru LT

Itinerář 1.den přílet do hlavního města Algiers, setkání s průvodcem a transfer do hotelu, zbytek dne prohlídka města, včeře v místní restauraci a prohlídka památek 2.den. celodenní prohlídka Algiers s místním průvodcem, který nám ukáže Palais de Rais, National Museum of Fine Arts, pomník mučedníků a starý Kasbah - světové místo UNESCO. Město má. evropského ducha s francouzským vlivem všude -koloniální architektura, skoro si myslíte, že jste v Marseille. Ubytování v Algiers. 3.den. Cherchell a Tipaza, po vydatné snídani se vydáme do těchto míst,kde budeme pozorovat místní obyvatelé,kteří ...

 

Alžírsko - Alžírská Odyssea a Skvost Sahary(NET)

Naše alžírská cesta Vás zavede do největší africké země, která nabízí množství kulturních a historických památek, koloniální architekturu v Algiers a Oranu ,andaluskou kulturu v Tlemcen a jedinečné údolí M´Zab Valley. Navštívíme od římských ruin v Tipasa a Djemila, krásné pouštní město El Qued,kouzelné krajiny Kantara Gorge,po cestě uvidíte jedinečné kultury vesnic. Od pobřeží Středozemního moře po africké vnitrozemí Saharu, tato země pisečných dun,skalních útvarů a enigmatického kmene Tuaregů ,láká stále více návštěvníků. .Mnoho kultur zanechalo svou stopu v této zemi.

 

Rady pro plánování safari v Africe

Dříve než navštívíte Afriku, je třeba se zamyslet nad mnoha věcmi. Zde Vám dáme rady, jak si zabalit, na co nezapomenout, jak nejlépe využít váš čas, snad Vám tyto rady pomohou, jak si nejlépe naplánovat vaši cestu na safari.

 

Poušť a historie - Alžírsko 12 dní /UD (nd)

Jako největší země v Africe, Alžírsko zůstává mimo mapy turistů, návštěvníky odrazuje nedávná složitá minulost, která turisty dříve odrazovala. Konečně se země zbavila problémů a je otevřena lidem, kteří chtějí poznávat jednu z nejrozmanitějších a velmi vzrušujících zemí na kontinentě. Začneme v Algiers a prozkoumáme stopy francouzské kolonizace a staré římské zříceniny, které mohou směle konkurovat známějším místům, navštívíme místa jako je Oran a Tiemcen s jejich andaluskou a otomanskou historií. Na seznamu UNESCO najdete města údolí Mzab Valley, zde objevíme způsob života, který se málo po staletí změnil.

 

Alžírsko - africký obr 15 dní / UD (nd)

Alžírsko je největší africká země, která se táhne od Středozemí do hluboké Sahary, je velice rozmanitá. Na cestě poznáte pobřežní města s koloniální architekturou, římské ruiny a kosmopolitní atmosféru, zapadlé oázy. Pouště Alžírska patří k nejodlehlejším a nejkrásnějším v Africe, se zlatými dunami, zajímavými skalními formacemi a zbytky staré civilizace. Čas strávíme i stanováním pod hvězdami, vstoupíme do magického světa, na který nikdy nezapomenete. Dvoutýdenní cesta Vás seznámí s tímto africkým obrem, cestu začneme v Algiers, městě s pozůstatky francouzského kolonialismu a starými římskými ruinami. Dále se pak seznámíte s různorodou historií měst jako je Oran a Tlemcen s andaluským a otomanským vlivem. Směrem na jih vstoupíme do Sahary, nějaký čas strávíme v oázách - městech Timimoun a Taghit s hliněnými budovami, rozbořenými kasbahy a neskutečnými dunami západní části Grand Erg. V Mzab Valley (Světové místo dědictví UNESCO) objevíme život, který se po staletí nezměnil a poté se vydáme do nejzajímavější části dramatického pohoří Hoggar Mountains, země Tuaregů. Zde budeme hledat skalní malby, potkáme se s místními lidmi, obdivovat budeme nádherné skalní formace a spát pod hvězdami.

 

Tuaregové a poklady alžírské Sahary - 15 dní / UD (p)

Pouště Alžíru patří k nejodlehlejším a nejkrásnějším oblastem Afriky, zlaté duny, podivné skalní formace a pozůstatky minulých civilizací. Naše malá skupina se vydá do pouště autem 4x4, budeme hledat kouzelné skály a potkáme se s tajuplnými obyvateli pouště - Tuaregy, abychom se seznámili s jejich bohatým kulturním dědictvím. Budeme kempovat pod hvězdami, je to opravdové dobrodružství, na které nikdy nazapomenete. Na jihu Alžírska je krásná krajina, vrcholky pohoří Hoggar Mountains dramaticky vystupují nad okolní poušť, obrovská dunová pole a vítr, který erodoval skály do nejpodivnějších tvarů. Toto místo je domovem Tuaregů - pánů pouště, se kterými se setkáme. Prohlédneme si staré skalní rytiny v Tassili N´Ajjer, strávíme noc pod jasnou oblohou. Tato oblast nabízí návštěvníkům poklady, které málokdo spatřil a jedná se o opravdu pionýrskou cestu. V ceně je zahrnuto: transfery, ubytování, služby anglicky mluvícího průvodce, strava dle rozpisu, vstupy podle itineráře, doprava na místě. S sebou potřebujete vlastní spací pytel, důležitá je pohodlná obuv zavazadlo by nemělo přesahovat 20 kg + příruční zavazadlo. Je třeba mít s sebou ochranu proti slunci, repelent a baterku.

 

Co vidět v Alžírsku- zájezd na míru do Alžírska

Alžírsko si zaslouží tolik času, kolik jej jen máte, díky vnitřním přeletům se můžete dostat i do odlehlých částí země. Zde jsou ukázky 3 itinerářů:

 

Zájezdy na míru do Afriky

Do všech zemí pořádáme cesty na míru, podle požadavků klienta, rozpočtu a časových možností zákazníka. Na našich stránkách najdete jen několik málo možností cest pro inspiraci, termín a náplň Váší cesty si určujete sami, my Vám samozřejmě rádi poradíme. Vybereme vhodný termín pro jednotlivé země. Lze udělat zcela individuální cestu nebo se lze připojit k mezinárodní skupině, případně vytvoříme skupinky ze zájemců z Česka. Stačí nám napsat email na jizniafrika@jizniafrika.cz a my se Vám hned ozveme.

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz