www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Zájezdy na míru do Afriky
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari v Keni
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Expedice do Afriky kempové (ek)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Privátní safari v Africe (ps)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Luxusní cesty na míru - Afrika
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Tuaregové a poklady alžírské Sahary - 15 dní / UD (p)

Tamanrasset

Termín zájezdu:

kdykoliv na vyžádání

 

Cena zájezdu:

Cena od 49.500 CZK na vyžádání+ letenka dle nabídky

 

Pouště Alžíru patří k nejodlehlejším a nejkrásnějším oblastem Afriky, zlaté duny, podivné skalní formace a pozůstatky minulých civilizací. Naše malá skupina se vydá do pouště autem 4x4, budeme hledat kouzelné skály a potkáme se s tajuplnými obyvateli pouště - Tuaregy, abychom se seznámili s jejich bohatým kulturním dědictvím. Budeme kempovat pod hvězdami, je to opravdové dobrodružství, na které nikdy nazapomenete. Na jihu Alžírska je krásná krajina, vrcholky pohoří Hoggar Mountains dramaticky vystupují nad okolní poušť, obrovská dunová pole a vítr, který erodoval skály do nejpodivnějších tvarů. Toto místo je domovem Tuaregů - pánů pouště, se kterými se setkáme. Prohlédneme si staré skalní rytiny v Tassili N´Ajjer, strávíme noc pod jasnou oblohou. Tato oblast nabízí návštěvníkům poklady, které málokdo spatřil a jedná se o opravdu pionýrskou cestu.

V ceně je zahrnuto:
transfery, ubytování, služby anglicky mluvícího průvodce, strava dle rozpisu, vstupy podle itineráře, doprava na místě.

S sebou potřebujete vlastní spací pytel, důležitá je pohodlná obuv
zavazadlo by nemělo přesahovat 20 kg + příruční zavazadlo.
Je třeba mít s sebou ochranu proti slunci, repelent a baterku.

Itinerář:

Den 1.: Tamanrasset
Přílet do Tamanrasset a transfer do hotelu, ubytování v Auberge In Zawen nebo podobném.
Tamanrasset patří k nejdůležitejším místům na Sahaře a je to hlavní město Tuaregů v Alžírsku, vzniklo z několika domů pod francouzskou nadvládou (jmenovalo se Fort Laperrine - podle jednoto z vedoucích architektů), nyní je domovem asi 100.000 obyvatel. Kromě vychutnávání si atmosféry Sahary, tu není moc co dělat, ale je to výborná základna pro průzkum okolní krásné krajiny.

Den 2.: Assekrem
Potkáme se s našimi řidiči a průvodci, kteří s námi pojedou, dnes ráno se vydáme na místo, kde pobýval francouzský mnich Pere Foucould, pojedeme kolem krásných vrcholků jako je Ighaghen a Adouda a pak dorazíme do Assekrem a místního kláštera. Budeme pozorovat nádherný západ slunce. (Snídaně, oběd, večeře)

Assekrem a Pere Foucauld - narodil se v bohaté rodině v roce 1858, po krátké době v armádě se dal na kněžský život, strávil čas v Maroku a Alžírsku jako voják, cestoval do Hoggar Mountains a snažil se převést na víru místní Tuaregy. Velmi ho místní obyvatelé zajímali a snažil se zmapovat jejich zvyky a jazyk. Postavil si útočiště v pohoří Hoggar v Assekrem, kde vedl asketický život a snažil se přiblížit Tuaregům. Byl zabit v roce 1916 Tuaregy, kteří se postavili proti francouzské okupaci jejich země. Jeho poustevna je dodnes kouzelné místo, odkud se dá pozorovat západ a východ slunce a okolní dramatická krajina.

Den 3.: Tellhouet
Vydáme se k malé vesnici Tuaregů - Tellhouet na kraji planiny Atakor, kde jsou stinné zahrady chránící před spalujícícm sluncem. Když si postavíme stany pod tamaryšky vydáme se na procházku do okolí a průzkum útesů. (snídaně, oběd, večeře)

Tuaregové nebo kel-Tamashek (mluvící jazykem tamashek) jsou nomadickou skupinou lidí, žijících v Alžírsku, Mali, Nigeru, Libyi a Burkina Faso. Jejich původ není známý, ale mnoho zdrojů uvádí, že jsou Berberové, kteří se uchýlili do pouště před nájezdy Arabů. Dnes jsou vyznavači islámu, neobvyklým aspektem jejich kultury je oděv můžu, kteří si oblékají jakýsi závoj - známý jako tagelmoust, obličeje žen jsou nezakryté. Tuaregové byli známí jako bojovníci, kteří statečně odporovali nájezdům Francouzů na konci 19. a na začátku 20.století. Nyní skupiny Tuaregů v Mali a Nigeru jsou zapojeni do konfliktů mezi vládou ve snaze získat svou autonomii. Dnešní Tuaregové stále nosí tradiční šavle.

Den 4.: Amadror - Erg Tihodaine
Přejedeme planinu Amadror, kde se stále sbírá sůl v blocích a odtud pak putuje karavanami na trhy v Nigeru. Pak se vydáme k Erg Tihodaine - obrovská pláň s dunami nejkrásnějšími na Sahaře. Postavíme si kemp na přenocování. (snídaně, oběd, večeře)

Den 5.: Afara - Tassete
Budeme cestovat mezi labyrintem dun z pozůstaky z doby neolitické, kolem Tassili N´Ajjer, přes vyschlá koryta řek a skalnatou planinu, pak dorazíme do krásné osady Afara. Poté vystoupíme na vrcholy Tassili N´Ajjer a budeme se kochat krásnými sklaními malbami a rytinami, které jsou zde tisíce let.

Tassili N´Ajjer je známé místo prehistorického skalního umění, které je na skalách a v jeskyních. Krásná krajina plání, útesů, strží a vádí, věží z pískovce atd. - nejkrásnější oblast Sahary. Skalní malby pocházejí z doby neolitu, kdy byla Sahara savanou spíše než pouští. Na malbách jsou stáda dobytka a velká zvířata, která zde již nelze vidět. Je tu více než 15.000 maleb a rytin, z doby 6.000 př.n.l. zachycující vývoj života v této oblasti.

Den 6.:< Iherir
Pojedeme do vesnice Tuaregů - Iherir, kde se podíváme do stinných zahrad a příjemných přístřešků, kde se odpočívá gueltas. (snídaně, oběd, večeře)

strong>Den 7.: Essendilene - Tikoubawine
Přejedeme pláně Admer - velká písečná plocha mezi útesy a písečnými dunami. Oběd budeme mít u krásné strže v Essendilene a pak navštívíme oblouk Tikoubawine, pak se vydáme směrem do Djanet, kde si postavíme tábor mezi dunami a sklaními věžemi v Tegahahart. (snídaně, oběd, večeře)

Den 8.: Djanet - Erg Admer
V Tegahahart navštívíme " plačící krávy " - dobře zachovaná rytina ve skalách starých obyvatel této oblasti. Navštívíme Djanet, pak pojedeme do Erg Admer, kde mezi krásnými věžemi vystupují duny, zde si postavíme kemp. (snídaně, oběd, večeře)

Den 9.: Oued Tadante
Po krátké procházce dunami Erg Admer pojedeme do Oued Tadante, kde si postavíme kemp. (snídaně, oběd, večeře)

Den 10.: Youf Aghlal
Pojedeme do Youf Aghlal, kde poprvé uvidíme Tassili N´Ahaggar, krásnou krajinu s dunami, skálami a pískovcovými vrcholky vytvořené větrem během staletí. Je zde krásná scenérie a ráj pro fotografy. (snídaně, oběd, večeře)

Tassili N´Ahaggar je oblast, která se stala v roce 1987 národním parkem, jsou zde rozmanité skalní útvary a fauna a flóra. Park se táhne k hranicím s Mali na JZ a k hranicím Nigeru na JV a zaujímá plochu 450.000 km2. Je to bizarní měsíční krajina, která vůbec není nudná a budete udiveni co dovedla příroda vytvořit. Je to jedna z nejromantičtějších oblastí Sahary, s několika málo obyvateli, budete se cíti jako v jiném světě.

Den 11.: Youf Ahakit - Tahagart
Vydáte se do Youf Ahakit, kde se potkáte s tuaregským průvodcem, který vás provede krajinou s dunami, skalnatými pahorky, neolitickými rytinami a starými nápisy. Pak naším autem budeme pokračovat k prehistorické řece, kde najdeme skály s krásnými rytinami. Nakonec dojedeme do Tahaggart, kde se projdeme po Tassili N´Ahaggar a postavíme si kemp u skalnatých pahorků. (snídaně, oběd, večeře)

Den 12.: Tagrera - In Akachaker
Prozkoumáme zbytky starých civilizací a dřívějších obyvatel Sahary - zkamenělé hroby a mnoho pozůstatků z doby neolitu. Odpoledne se projdeme mezi dunami a skalními útvary, pak si postavíme kemp v In Akachaker. (snídaně, oběd, večeře)

Den 13.: El Ghessour - Oued Aghar Ghare
Budeme pokračovat vycházkou v poušti a pak se vydáme do El Ghessour, kde jsou zajímavé labyrinty skalních formací a kaňonů. Potom pojedeme do Oued Aghar Ghare, kde se utáboříme. (snídaně, oběd, večeře)

Den 14.: Tamanrasset
Cesta zpět krásnou krajinou do Tamanrasset, kde na nás čeká sprcha, dnes večer můžeme rozjímat na krásnou cestou do Sahary. Ubytování Auberge In Zawen. (snídaně, oběd, večeře)

Den 15.: Tamanrasset
Dnes cesta končí snídaní.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2020:
Copyright © 2020 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz