www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Zájezdy: Nigérie

AFRIKA - Cesty na míru
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Všechny zájezdy
 
 

To nejlepší z Nigérie 7 dní / LT

Itinnerář : 1.den. přílet do Lagosu, největšího města Nigérie, řidiř vás bude čekat na letišti a odveze do hotelu, přenocování v Lagosu 2.den. Lagos Island,po snídani navštívíme národní museum a pak pojedeme na západ, kde se zastavíme na historických místech ve městě Badagry, bývalý otrokářský přístav.Návart do Lagosu, přenocování. 3.den Olumo Rock, pojedeme na. sever do Yoruba,-města Abeokuta, hlavního města státu Ogun, hlavní atrakcí je zde Olumo Rock, kam se údajně uchýlil klan Egba během občanských válek v Yoruba. Ubytování Abeokuta 4.den Ile-Ife. ,místo kde žije klan Oduduwa, po p ...

 
 

Rady pro plánování safari v Africe

Dříve než navštívíte Afriku, je třeba se zamyslet nad mnoha věcmi. Zde Vám dáme rady, jak si zabalit, na co nezapomenout, jak nejlépe využít váš čas, snad Vám tyto rady pomohou, jak si nejlépe naplánovat vaši cestu na safari.

 

Nigérie - afro-brazilská architektura a etnické skupiny 13 dní / MA (nd)

Tato cesta je výsledkem mnohaletých zkušeností z návštěv Nigérie, země, která je turismem nedotčená. Náš tým antropologů a místních průvodců vytvořil tento itinerář, kde je hlavním cílem se setkat s místními obyvateli. Dozvíme se něco o tomto obrovském africkém národu, jeho historii, neznámém architektonickém dědictví a o skutečnosti několika kmenů a prostředí, ve kterém žijí. Prohlédneme si Lagos, největší africké centrum Černé Afriky, navštívíme Království Yoruba na JZ a jedinečné trhy Juju, seznámíme se s dramatickou historií otrokářského přístavu Badagry, potkáme se s kmeny Kamberi a Dukkawa, jejichž příslušníci jsou potetovaní animisté ze severu země, potkáme kmen Gwari a uvidíme jejich hliněnou architekturu, kmen Fulani chovatelé dobytka, hrdé nomády ze Sahelu. Cesta končí v Abuja, moderní nigerijské hlavní město federace, kde najdeme spojení toho, co chce Nigérie ukázat světu. Nigerie je bezpochyby jedno z nejlepších míst v Africe, kde se setkáte s autentickou, vzrušující africkou kulturou. Nejzajímavější body: Mega city Lagos - muzeum umění, dům otroků v Badagry a brána bez návratu - Abeokuta - afro-brazilské trhy a architektura - Posvátné hory Idanre a výhledy, Oshogbo a Yoruba náboženství - islámská architekrura řemeslné výrobky Ilorin - řeka Niger - Kmeny Kamberi, Dukku, Gwari a Fulani. Cena zahrnuje: dopravu, pohonné hmoty, poplatky, anglicky mluvícího průvodce, ubytování, plná penze na území Kamberi, vstupy podle itineráře, místní průvodce, výlety.

 

Nigérie - objevná cesta 14 dní /UD (nd)

Nigérie patří k turisty nejméně navštěvovaným zemím, obrovská země je fascinující, ale také vzbuzující obavy. S nejistou mezinárodní reputací je tato země často ignorována návštěvníky Západní Afriky, ale nelze říci, že znáte tuto oblast, aniž byste poznali Nigérii. Tato cesta zahrnuje nejzajímavější místa Nigérie - od kultury Yoruba na jihu po sever - země Hausů, starého emirátu, který byl velmi mocný, ještě dříve než se Evropané na kontinent dostali. Seznámíme se s místními náboženstvími na postvátných místech Oshogbo a několik dní strávíme na území kmene Kamberi, jedné z nejtradičnějších etnických skupin Nigérie s animistickými zvyky, které se stále udržují. Navštívíme staré město Zaria, kde jsou mešity, paláce a muzea, připomínající atmosféru islamistických říší minulosti. Pojedeme k nádherným vrcholkům Idanre Hills a objevíme zbytky starých civilizací, pak se vrátíme na pobřeží do Badagry, kde se dozvíme něco o obchodě s otroky a důsledky, které měl v této oblasti. Je to opravdu průkopnická cesta a není pro každého, ale pro ty, kteří chtějí poznat tuto zajímavou zemi.

 

Zájezdy na míru do Afriky

Do všech zemí pořádáme cesty na míru, podle požadavků klienta, rozpočtu a časových možností zákazníka. Na našich stránkách najdete jen několik málo možností cest pro inspiraci, termín a náplň Váší cesty si určujete sami, my Vám samozřejmě rádi poradíme. Vybereme vhodný termín pro jednotlivé země. Lze udělat zcela individuální cestu nebo se lze připojit k mezinárodní skupině, případně vytvoříme skupinky ze zájemců z Česka. Stačí nám napsat email na jizniafrika@jizniafrika.cz a my se Vám hned ozveme.

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz