www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Cesty do Tanzánie
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Safari v Keni
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Nigérie - afro-brazilská architektura a etnické skupiny 13 dní / MA (nd)

Termín zájezdu:

kdykoliv na vyžádání

 

Cena zájezdu:

Cena: od 58.000 CZK (podle počtu účastníků) + letenka dle nabídky + vízum

 

Tato cesta je výsledkem mnohaletých zkušeností z návštěv Nigérie, země, která je turismem nedotčená. Náš tým antropologů a místních průvodců vytvořil tento itinerář, kde je hlavním cílem se setkat s místními obyvateli. Dozvíme se něco o tomto obrovském africkém národu, jeho historii, neznámém architektonickém dědictví a o skutečnosti několika kmenů a prostředí, ve kterém žijí. Prohlédneme si Lagos, největší africké centrum Černé Afriky, navštívíme Království Yoruba na JZ a jedinečné trhy Juju, seznámíme se s dramatickou historií otrokářského přístavu Badagry, potkáme se s kmeny Kamberi a Dukkawa, jejichž příslušníci jsou potetovaní animisté ze severu země, potkáme kmen Gwari a uvidíme jejich hliněnou architekturu, kmen Fulani chovatelé dobytka, hrdé nomády ze Sahelu. Cesta končí v Abuja, moderní nigerijské hlavní město federace, kde najdeme spojení toho, co chce Nigérie ukázat světu. Nigerie je bezpochyby jedno z nejlepších míst v Africe, kde se setkáte s autentickou, vzrušující africkou kulturou.
Nejzajímavější body: Mega city Lagos - muzeum umění, dům otroků v Badagry a brána bez návratu - Abeokuta - afro-brazilské trhy a architektura - Posvátné hory Idanre a výhledy, Oshogbo a Yoruba náboženství - islámská architekrura řemeslné výrobky Ilorin - řeka Niger - Kmeny Kamberi, Dukku, Gwari a Fulani.

Cena zahrnuje: dopravu, pohonné hmoty, poplatky, anglicky mluvícího průvodce, ubytování, plná penze na území Kamberi, vstupy podle itineráře, místní průvodce, výlety.

Itinerář:

Den 1.: Evropa - Lagos
Přílet na mezinárodní letiště Lagos, kde na Vás bude čekat průvodce, musíte ukázat vízum, lístek od zavazadla, doklad o očkování proti žluté zimnici. Průvodce bude čekat venku se jmény cestujících na tabuli. Transfer do hotelu nedaleko letiště. Večeře a informace o cestě, lze navštívit noční Lagos Afrika Shrine, Femi Kuti (syn známého hudebníka Fela Kuti) koncertní sál. Ubytování v hotelu Ibis.

Den 2.: Lagos - Badagry (2 hodiny)
Snídaně v 8.30, odjezd v 9.00 z hotelu, ráno prohlídka obrovského města (15 miliónu obyvatel), přejedeme Lagos Island - douhý most, navštívíme národní muzeum s etnografickými uměleckými předměty (beninské bronzy, masky Youruba, terrakoty Nok, Ibo předměty atd.). Lze si koupit knihy o nigerijské kultuře (asi jediné místo v zemi), oběd u muzea. Prohlídka afro-brazilské čtvrti, kde žijí navrátilci z Brazílie. Mnoho rodin žije na Broad street v Marině, odjedeme z mega city a pojedeme na hranici Beninu do Badagry, jeden z největších otrokářských přístavů v Guinejském zálivu, který fungoval od 16. do 19.století, mezi městy je vzdálenost 45 km. Příjezd odpoledne, transfer do hotelu, bazén. Ubytování Bed Rock hotel se snídani.

Den 3.: Badagry - Abeokuta (4 hodiny)
Snídaně v 6 hodin, návštěva historické čtvrti Badagry a otrokářského přístavu. Přejedeme motorovou lodí lagunu Badagry, cesta otroků, která je odvedla na Západ a do Brazílie. Projdeme se kolem Atlantiku a potkáme místní rybáře, vrátíme se do Badagry a navštívíme muzeum otroctví (zajímavé předměty z období temna). Oběd v blízkém baru u laguny. Pak pojedeme do Abeokuta, důležité historické město země Yoruba. Odpoledne ubytování v hotelu, drinky na terase, dobrá africká hudba, večeře v hotelu, ubytování v Continental Suites hotel se snídaní.

Den 4.: Abeokuta - Idandre (4 hodiny)
Snídaně v 6.30, návštěva staré čtvrti Abeokuta s afro-brazilskou architekturou, procházka starými ulicemi a setkání s místními lidmi, nejdůležitějším místem v městě je Oluwo Rock, o kterém místní mýty a legendy vyprávějí, že lidé kmene Egba, ze skupiny Yoruba, byli schováni během kmenových válek. Stále se zde konají různé rituály a je odtud krásný výhled na město, ze skály sestoupíme na fetišistický trh Juju. Seznámíme se s animistickým náboženstvím Yoruba a tradiční medicínou. Oběd v hotelu a pak cesta do Idanre, příjezd odpoledne a ubytování v hotelu Rock Valley se snídaní.

Den 5.: Idanre - Oshogbo (3 hodiny)
Snídaně v 6.30 a 3-4 hodinová prohlídka staré vesnice Idanre a Královského paláce, opuštěného v roce 1923. Krásné výhledy a návštěva posvátných míst, kde se každoročně v říjnu konají tradiční oslavy Ije. Tento obřad je příležitostí návratu k předkům a jejich horskému původu. Kromě festivalu, který je živoucí tradicí, lze obdivovat flóru a faunu kopců. Horské jeskyně jsou domovem tisíců netopýrů, lidé zde slaví jedinečný festival netopýrů Orosun - každý rok v květnu. Po prohlídce se vrátíme do hotelu, oběd a odjezd do Oshogbo - největší spirituální středisko kmene Yoruba, seznámení s náboženstvím Yoruba a prohlídka posvátného lesa a chrámu Oshun (bohyně Yorubů nebo Orisha, která řídí lásku, krásu, bohatství). V lese můžete obdivovat zajímavé řezby (prácě rakouské umělkyně Suzanne Wenger). Každý rok je Shrine místem velkého festivalu na počest bohyně vody a úrody. Oshogbo je také známé školami a galeriemi. Nakonec navštvíme chrám Orisha a potkáme se s knězem, který nám poví, jak náboženství Yoruba přežívá v Nigérii i přes sílící vliv islámu a křesťanství. Po tomto dni se ubytujeme v hotelu Heritage hotel se snídaní.

Den 6.: Oshogbo - Ilorin (2 hodiny)
Snídaně v 8.00 a prohlídka města, setkání s místními řemeslníky a umělci, oběd a cesta do Ilorin, první velké muslimské město, kde se zastavíme při této cestě. Příjezd a ubytování, město spojuje kultury Yoruba, Hausa a Fulani. Původní obyvatelstvo je převážné islámské, kromě exotické atmosféry lze obdivovat zajímavé příklady islámské architektury jako je centrální mešita palác Emira. Výroba keramiky je hlavním oborem v Ilorin. Jsou tu největší keramické dílny v Nigérii, leži v Dada oblasti Okelele, Eletu v Oju Ekun, Okekura, Oloje, Abe Emi a Ita Merin. Občerstvení v místním baru. Ubytování v hotelu Bovian se snídaní.

Den 7.: Ilorin - Jebba - Kantagora (4 hodiny)
Snídaně v 7.00 a ráno prohlídka staré čtvrti Ilorin, cesta do Jebba, zastávka v dobytkářském kempu kmene Fiulani a setkání s místními lidmi, některé starší ženy mají stálé tetování na obličeji a na těle. Pozdravíme místního náčelníka a pokračujeme do Jebba, kde překročíme řeku Niger. Je to historické místo, kde skotský průzkumník Mungo Park byl zabit místními kmeny v roce 1806, když si jej spletly s arabským otrokářem (poté co se po mnoho týdnů neholil, měl dlouhý vous). Pak budeme pokračovat do Kontagora, odlehlý emirát, kde vládnou zákony Sharia. Večeře a ubytování v hotelu Safara se snídaní.

Den 8.: Kontagora - kmenové území Kamberi (4 hodiny)
Snídaně v 6.30, cesta na území kmene Kamberi, zastávka a seznámení se s jejich kulturou, dodnes si uchovávají animistické náboženství, zvyky, tetování a piercing, tradiční hliněnou architekturu. U vesnice Guenú navštívíme další klany Kamberi. Místní průvodci nám vysvětlí kulturu kmene Kamberi a můžeme jim i klást otázky. Piknik (zelenina, ovoce). Ubytování pod hvězdami, na vlastní matraci - doporučuje se mít moskytiéru, i když zde není mnoho hmyzu v období sucha, pokud by pršelo, schováme se do chatrče. Plná penze.

Den 9.: Kamberi - kmenové území (2 hodiny chůze)
Snídaně v 6.30, prohlídka malých obydlí kmene Kamberi, kde se žije tradičním africkým životem. Podíváme se na rozdíly mezi tetováním a pořezáváním, na zvyky různých generací, místní průvodce nás seznámí s každodenním životem a kulturou, která je nedotčena moderní Nigérií. Architekura Kamberi - chatrče a sýpky jsou také zvláštní a mají různé dekorace. Ubytování uprostřed vesnice Kamberi pod hvězdami (plná penze).

Den 10.: území kmene Kamberi - Dukkawa / Fulani vesnice - Kontagira (1 hodina chůze a 4 hodiny jízdy)
Snídaně v 6.30, ranní procházka vesnicemi a setkání s dalšími etnickými skupinami, které zde sousedí, potkáme kmen Dukkawa nebo Dukku a možná kemp kmene Fulani. Piknik a rozloučení s tímto krásným kmenovým územím, návrat do Kontagora, kde se osprchujeme a dáme si drink. Odpoledne prohlídka města, návštěva mešity, trhu a nakonec místní bar, kde mají velbloudí a kozí maso, nebo můžete mít večeři v hotelu. Ubytování Safara hotel (snídaně, oběd).

Den 11.: Kontagora - Minna (5 hodin)
Snídaně v 8.00 a cesta do Minna, zastávka na trhu u silnice, nákup jídla na piknik pod stromy, příjezd do Minna, hlavní město kmene Nupe, pojedeme do Kuta, navštívíme vesnici Gwari. Sýpky Gwari jsou velmi zajímavé a ženy zde mají tetování na těle. Po návštěvě cesta do Minna a ubytování v hotelu (večeře v místním baru). Ubytování hotel Shiroro se snídaní.

Den 12.: Minna - Abuja (5 hodin)
Snídaně v 8.30 v kavárně. Cesta do Abuja - moderní město, oběd a prohlídka města, návštěva národního muzea, večeře na rozloučenou v místní restauraci a transfer na letiště, průvodce vás doprovodí na letiště. Od´abo Nigeria !

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz