www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Informace: Eritrea

Zajímavá místa - Eritrea

Zajímavá místa - Eritrea

Hlavní město Asmara nevypadá jako všechna ostatní africká města, není zde spěch a své stopy zde nezapomenutelně zanechala italská kolonizace. Ve 20. a 30. letech minulého století chtěl Mussolini v Asmaře vytvořit nové římské impérium, a tak se město stalo tzv. laboratoří italského architektonického stylu racionalismu. Přezdívka města byla Piccolo Roma a vyrostlo tady asi pět set budov v neoklasicistickém a art deco stylu. Eritrea patří k nejméně známým africkým zemím, je nazývána Malou Itálií, oblíbený nápoj je tu cappucciono, večer se mladí procházejí po ulicích v Asmaře, Italové zde nejsou již 60 let, ale jejich duch zde zůstal.

 

Národní parky - Eritrea

Národní parky - Eritrea

* Dahlak Marine National Park * Semenawi Bahri National Park Přírodní rezervace: * Gash-Setit * Nakfa * Yob

 

Podnebí v Eritrei

Zemi lze rozdělit do tří klimatických oblastí: centrální vysočina, pobřežní oblast a západní nížiny. Na vysočině je nejteplejší měsíc květen, nejchladnější prosinec až únor s velkými teplotními rozdíly. Jsou zde dvě období dešťů - krátké od března do dubna a hlavní období dešťů od června do začátku září. I podél pobřeží Rudého moře se nachází teplý, suchý pás s nejteplejšími měsíci od června do srpna. Déšť je vzácný na jižním pobřeží, na severním je období dešťů od prosince do února. Západní nížiny mají nejvyšší teploty v dubnu až v červnu, prosinec je nejchladnější měsíc.

 

Eritrea

Nejlepší doba pro návštěvu je v období sucha od října do května. Největší souostroví Rudého moře Dahlak Archipelago byla vyhlášeno národním parkem. Nejnižší bod Kobar Sink - 75 metrů, nejvyšší bod Soira - 3.013 metrů.

 

Vstupní formality - Eritrea

Před vstupem do země je třeba si zajistit vízum a mít platný pas nejméně šest měsíců po návratu ze země.

 

Zprávy z Eritrey

Poprvé po 20 lety, byly obnoveny lety Etiopian Airlines do Asmary a válka mezi Etiopií a Eritreou byla ukončena v červenci 2018.

 

Letenky do celého světa

Ceny letenek se liší v závislosti na termínu, na leteckých společnostech a mnoha dalších faktorech. Najdeme Vám vždy nejvýhodnější spojení do jednotlivých destinací. Za vystavení letenky si účtujeme pouze 300 CZK. Máme rezervační systém.

 

Bezpečnostní pravidla na letištích

TISKOVÁ ZPRÁVA Praha, 17. 10. 2006. Pro cestující na letištích EU platí od pondělí 6. 11. 2006 nová pravidla pro provádění bezpečnostních kontrol v souladu s nařízením Evropské komise. Ta upravují zejména přepravu tekutin a gelů, zavádí maximální limit velikosti kabinových zavazadel a další doplňující postupy bezpečnostních kontrol. Cílem nových nařízení, která platí na všech letištích EU, na Islandu, v Norsku a ve Švýcarsku, je dále zvýšit ochranu pasažérů před hrozbou terorismu. V žádném případě však tato opatření neomezí prodej v duty free obchodem na letištích. Cestující si mohou i nad ...

 

8 základních otázek při plánování safari

Všem klientům připravujeme cesty na míru podle požadavku.

 

Nejlepší a nejoblíbenější jídla a nápoje - Afrika

Afrika se vyznačuje svou originální kuchyní a nápoji. V mnoha lodgích vaří vynikající kuchaři, kteří Vám připraví neskutečně dobrá jídla i ve velmi primitivních podmínkách. Kromě zážitků z cesty, si můžete přivézt i zážitky z jídla. Zde jen krátký seznam jídel a nápojů, se kterými se v Africe můžete potkat.

 

Kam lze cestovat - Afrika v roce 2022

Aktuální podmínky vstupu do jednotlivých afrických zemí se stále mění , pokud máte zájem , pošleme Vám informace, stačí poslat email na info@jizniafrika.cz

 

Eritrea

Pokud se chcete vydat z Asmary na výlet, musíte mít povolení. V Asmaře najdete mnoho staveb v italském stylu z dob Musolliniho

 

COVID -19 Afrika

Aktualizované informace najdete v sekci ke stažení, kde každý týden aktualizujeme stav. Pokud chcete znát aktuální situaci týkající se Covidu-19 v Africe, napište nám podáme Vám aktuální informaci, i zde se situace stále mění a vyvíjí, africké země se snaží postupně otvírat světu, ale každá země má odlišné podmínky. Každý den máme aktuální zprávy. ( email info@jizniafrika.cz) V brzké době budeme mít novou aplikaci, která monitoruje stav v každé zemi. Aktuální opatření v jednotlivých zemích najdete na stránkách mzv.cz Informace o letech do Afriky a o místních opatřeních najdete zde : https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm Pokud máte zájem o informace o situaci v jednotlivých zemích a o přijatých opatřeních, napište nám a rádi Vám je pošleme.

 

Řeky Afriky

Nejdůležitějšími řekami Afriky jsou Nil, řeka Orange, řeka Rufiji, řeka Mara, řeky Nossob a Auob, řeka Niger, řeka Okavango, řeka Zambezi, řeka Congo... Řeky hrály vždy velmi důležitou roli v životě Afričanů, téměř každá řeka má svého Boha, např. kmeny Bundu v Zambii a kmeny Tonga v Zimbabwe věří, že řeka Zambezi je ovládána říčním bohem Nyaminaymi, který je chrání před suchem, avšak výstavba nádrže Kariba jej oddělila od jeho ženy a tak se z něj stalo zlé a pomstychtivé stvoření. Velké africké řeky v sobě nesou tajemství, jejich objevování se věnovalo mnoho průzkumníků - Mungo Park, Bruce of Kinnaird, Richard Burton, JH Speke, VL Cameroon, HM Stanley a David Livingstone, většinou sem byli přitahováni vědeckou zvídavostí. Avšak dalšími méně známými průzkumníky byli např. Herodes 430 let př.n.l., cestoval po Nilu, aby přinesl zprávy z království Kušiú, 100 mil proti proudu. Řekové i Římané posílali výpravy a v roce 150 n.l. zmapovali dva prameny řeky v Buganských měsíčních horách. Prvními průzkumníky, kteří pronikli do vnitrozemí byli Arabové, jejich cesty sem vedly za účelem obchodu a získání otroků.

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz