www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Informace: Jižní Súdán

Africké obřady, tradice, kultura

Mnoho afrických tradic a obřadů bohužel přežívá již pouze zaznamenaných v knihách. Např. Masajové mají 25 různých obřadů. Africké zdobení nemá jen za účel zkrášlit se, ale také v sobě nese mnoho zakódovaných poselství,jako např. náhrdelníky u dívek kmene Turkana označují, že jsou připravené se vdávat nebo mosazné přívěsky masajských žen znázorňují oznámení, že jejich synové byli obříznuti. Zdrojem pro informace je kniha African Twilight-Carol beckwith a Angela Fisher.

 

Jižní Súdán

Od ledna do června více než půl milionu antilop tiang a bělouchých kobů zaplaví obrovské pláně na východ od Bílého Nilu,oblast která zarhnuje mokřada Sudd Jižního Súdánu a západoetiopské bažiny Gambella.

 

Kam lze cestovat - Afrika v roce 2022

Aktuální podmínky vstupu do jednotlivých afrických zemí se stále mění , pokud máte zájem , pošleme Vám informace, stačí poslat email na info@jizniafrika.cz

 

Afrika a místa, která navštívit v budoucnu

Nároční klienti vyhledávají stále jiné aktivity, někteří dávají přednost pěším safari ,jiní na koních nebo vyhledávají idylické resorty bez lidí. Poptávka po stále odlehlejších destinacích stoupá, vše však záleží na bezpečnostní situaci a také na tom, jak se jednotlivé země budou starat o ochranu životního prostředí, zlepšení infrastruktury a sladění turismu s místními komunitami. Zde uvádíme dvacet destinací budoucnosti.

 

COVID -19 Afrika

Aktualizované informace najdete v sekci ke stažení, kde každý týden aktualizujeme stav. Pokud chcete znát aktuální situaci týkající se Covidu-19 v Africe, napište nám podáme Vám aktuální informaci, i zde se situace stále mění a vyvíjí, africké země se snaží postupně otvírat světu, ale každá země má odlišné podmínky. Každý den máme aktuální zprávy. ( email info@jizniafrika.cz) V brzké době budeme mít novou aplikaci, která monitoruje stav v každé zemi. Aktuální opatření v jednotlivých zemích najdete na stránkách mzv.cz Informace o letech do Afriky a o místních opatřeních najdete zde : https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm Pokud máte zájem o informace o situaci v jednotlivých zemích a o přijatých opatřeních, napište nám a rádi Vám je pošleme.

 

Dějiny a lidé - Jižní Súdán

Samostatný stát vznikl teprve v roce 2011, jako 196 stát na světě. Hlavou státu (2011) je Salva Kiir Mayardit, hlavním město: Juba, počet obyvatel se mění od 3 do 8 miliónů, oficiální jazyk - arabština a angličtina. Rozloha země 640.000 km2. Asi 14% rozlohy tvoří národní parky a rezervace a lesní rezervace.

 

Vstupní formality - Jižní Súdán

Pokud letíte do JUBA, předem potřebujete víza. Každá ambasáda má jiné požadavky, budete potřebovat platný pas, 2 fotky pasového formátu, pozvání (zajistíme) a doklad o očkování proti žluté zimnici. Cena víza je obvykle 100 USD + poplatky na poštovné.

 

Jižní Súdán

Země Jižní Súdán je nejnovější zemí na světě a vznikla 9.6.2011, kdy byla vyhlášena nezávislost na severním Súdánu. Po 25 letech občanské války došlo k dohodě mezi muslimy na severu a křesťany/animisty na jihu. Dohoda byla podepsána již v roce 2005 a pak došlo k hlasování o nezávislosti. Hlavní městem Jižního Súdánu je Juba, vláda se snaží přiblížit zemi modernímu světu za pomoci mezinárodních společností. Denně sem přijíždějí náklaďáky ze severu Ugandy.

 

Národní parky - Jižní Súdán

Národní park Boma, kde probíhá největší migrace savců na zemi. Podle toho jak vodní zdroje vysychají a zase se naplňují migrují zvířata v NP Boma. Odhaduje se, že více než 2 milióny zvířat se vydává za vodou.

 

Zajímavá místa - Jižní Súdán

Zavedeme Vás do oblasti, kde turisté nebyli již více než 25 let a kde existuje ještě Afrika taková, jaká byla před 100 lety. Lidé zde ještě udržují tradiční kulturu, stále věří v duši předků a bohatství se měří množstvím dobytka. Lidé nechápou, co je to turista. Největší park v Africe leží v Jižním Súdánu, zde probíhá největší migrace savců na Zemi. Tento obrovský park se jmenuje Boma a je tu jen několik cest. Biologové odhadují, že zde dochází k mnohem větší migraci než v Serengeti. Více než 2 milióny antilop kob, gazel, slonů, bůvolů a dalších zvířat je součástí této migrace. Nejsušší období je od listopadu do března, nejvíce srážek je tu od dubna do října.

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz