www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Národní parky - Jižní Súdán

Národní parky a rezervace Afriky

Národní park Boma, kde probíhá největší migrace savců na zemi. Podle toho jak vodní zdroje vysychají a zase se naplňují migrují zvířata v NP Boma. Odhaduje se, že více než 2 milióny zvířat se vydává za vodou.

Boma NP je největší park v Africe, má rozlohu 22.800.000 km2, nejsou zde žádné cesty a stanoviště rangerů. Je to rovinatá krajina s mnoha malými potůčky a bažinami. Migrace probíhá celoročně v závislosti na deštích a trávě. Od března do června se zvířata pomalu přesunují od severu na jih a od západu na východ od Sudd flood a NP Bandinaglo zpět do NP Boma a Etiopie, protože začínají deště. Od listopadu do ledna jdou z jihu na sever a z východu na západ, protože začíná období sucha a zvířata hledají trávu.
Před válkou zde byla velká stáda zeber a dalších zvířat, odhaduje se, že zde nyní žije asi 6.850 slonů, kteří také za vodou migrují. V této oblasti žijí kmeny Murle, Anyuah a Toposa, je možnost je při safari navštívit a seznámit se s jejich tradiční kulturou. Hlavní druhy zvířat v parku jsou: slon, žirafa, hroch, nilský krokodýl, kob, tiang, gazela mongalla, lev, levhart, karakal, serval, šakal, hyena, bůvol nilský, zebra, topi, pštros, gazela Grantova, kudu, oryx Beisa, antilopa losí, prase bradavičnaté, pavián, kočkodán. V parku také žije velké množsví ptáků, asi 400 druhů a mnoho pasteveckých kmenů - Dinka, Murle, Nuer, Jie, Toposa, Anuak a Kapicho. Nejsou zde cesty a nejlepší je sem doletět.

Národní park Nimule leží na hranici s Ugandou, řeka Nil tvoří na východě hranici parku 48 km. Cesta z Ugandy do Juba vede kolem východní hranice parku podél Nilu. Park má rozlou 41.000 hektarů a původně byl vytvořen na ochranu nosorožců bílých, kteří zde ale vyhynuli. Je nejpřístupnější ze všech parků v Jižním Súdánu. Leží asi 3 hodiny jízdy od Juba po nové cestě a park lze navštívit celoročně. V parku jsou stáda slonů, kteří se tu cítí bezpečně, většina z nich je na ostrově na Nilu, který se jmenuje Opekoloe. Stádo asi 70 jedinců putuje do Ugandy a zpět. Dále zde žije kob, krokodýl, duiker, hroch, voduška, levhart, oribi, kočkodán a mnoho druhů ptáků.

Southern National park v současné době se pracuje na znovuobnovení tohoto parku, byla zde vytvořena základna na jihu parku v Yambio, park se prohledává a zjišťuje se zda zde ještě žije nosorožec bílý. Park má rozlohu 20.194 km2 a byl vvtvořen v roce 1939, když tato oblast byla součástí Anglo-egyptského Súdánu. Řeka Sue tvoří západní hranici parku, pak se stáčí do Bahr el Ghazel a protéká pře Wau, řeka Ibba protéká parkem a řeka Gel teče ve východní části parku. V roce 1949 byla většina parku porostlá trávou, často velmi vysokou. Jsou zde také dva typy ostrůvků tropického lesa - anogeissus les a žulové ostrůvky.


Národní parky :


Bandingilo National Park
Boma National Park
Nimule National Park
Southern National Park

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz