www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Informace: Komory

Přírodní rezervace - Komory

Mořský park * Parc Marin de Mohéli Přírodní parky * Parc Naturel d'Anjouan * Parc Naturel de Grande Comore Mořská rezervace * Nioumachoua

 

Hospodářství - Komory

Hospodářství - Komory

Základem ekonomiky Komor je primární sektor - zemědělství, rybolov a chov dobytka. Většina plodin je spotřebována místním obyvatelstvem. 95% vývozu tvoří vanilka, hřebíček, ylang ylang, skořice, muškátový ořech a pepř. Industrializace země je zatím velmi slabá, takže se rozvíjí obchod import-export.

 

Dějiny a lidé - Komory

Historie Komor je již pozvánkou na cestu. Již od nepaměti tyto ostrovy fascinovaly dávné sultány, ale také Féničany, Egypťany a Syřany. Sultán Tibe Ahmed řečený Mouigni mkou (vládl 1813-1867), zemřel v Moroni v roce 1875. Královna Djoumbe Fatima de Moheli. Na začátku 16.století sem přišli arabští obchodníci z Východní Afriky, černí Bantuové a Indonésané se usadili na Komorech. Od 13. do 16.století sem přicházeli Syřané. Zavedli instituci sultanátů, která zůstala politickým systémem až do kolonizace v 19.století. V roce 1886 se staly Komory protektorátem a pak francouzskou kolonií v roce 1912. Vnitřní autonomii získaly v roce 1961, 6.7.1975 byla vyhlášena nezávislost.

 

Komory

Neexistují přímé lety na Komory (do Moroni), lze sem letět přes Réunion (Air Austral), přes Nairobi (Keyna Airways), přes Madagascar (Air Madagascar), přes Sanaa (Yemenia Airways)

 

Letenky do celého světa

Ceny letenek se liší v závislosti na termínu, na leteckých společnostech a mnoha dalších faktorech. Najdeme Vám vždy nejvýhodnější spojení do jednotlivých destinací. Za vystavení letenky si účtujeme pouze 300 CZK. Máme rezervační systém.

 

Bezpečnostní pravidla na letištích

TISKOVÁ ZPRÁVA Praha, 17. 10. 2006. Pro cestující na letištích EU platí od pondělí 6. 11. 2006 nová pravidla pro provádění bezpečnostních kontrol v souladu s nařízením Evropské komise. Ta upravují zejména přepravu tekutin a gelů, zavádí maximální limit velikosti kabinových zavazadel a další doplňující postupy bezpečnostních kontrol. Cílem nových nařízení, která platí na všech letištích EU, na Islandu, v Norsku a ve Švýcarsku, je dále zvýšit ochranu pasažérů před hrozbou terorismu. V žádném případě však tato opatření neomezí prodej v duty free obchodem na letištích. Cestující si mohou i nad ...

 

Kam lze cestovat - Afrika 19.07.2021

Zde se budeme snažit vám aktualizovat informace, kam a za jakých podmínek lze do Afriky cestovat. Informace budeme aktualizovat každý týden. Další informace najdete na stránkách MZV. Uvedené informace se mění a nemůžeme za ně brát zodpovědnost, proto je třeba vždy prověřit před cestou, informace se mění každý den a někdy jsou i odlišné. Doporučujeme sledovat i stránky MZV, Veškeré informace ještě ověřujeme i u naši lokálních partnerů v jednotlivých zemích. V odkaze aktuální informace, které se mění každý den. V oddíle ke stažení jsou aktuální tabulky.

 

Komory

Moroni leží na úpatí hory Mount Karthala, bylo založeno 10.století arabskými obchodníky a slouží jako hlavní město Komor- je to skromné město s méně než 50.000 obyvateli. Dříve bylo Moroni spojeno se Zanzibarem starými obchodními trasami v Indickém oceánu, Moroni je reminiscencí na lépe známého souseda. Má starou medinu s vyřezávanými dveřmi,ale vše je tu velmi zanedbané.

 

COVID -19 Afrika

Aktualizované informace najdete v sekci ke stažení, kde každý týden aktualizujeme stav. Pokud chcete znát aktuální situaci týkající se Covidu-19 v Africe, napište nám podáme Vám aktuální informaci, i zde se situace stále mění a vyvíjí, africké země se snaží postupně otvírat světu, ale každá země má odlišné podmínky. Každý den máme aktuální zprávy. ( email info@jizniafrika.cz) V brzké době budeme mít novou aplikaci, která monitoruje stav v každé zemi. Aktuální opatření v jednotlivých zemích najdete na stránkách mzv.cz Informace o letech do Afriky a o místních opatřeních najdete zde : https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm Pokud máte zájem o informace o situaci v jednotlivých zemích a o přijatých opatřeních, napište nám a rádi Vám je pošleme.

 

Vstupní formality - Komory

Všichni návštěvníci musí mít platný cestovní pas a víza lze získat na místě, cestující v transitu víza nepotřebují. Tarify víz jsou: Víza na méně než 5 dnů 30 EUR

 

Fauna a flóra - Komory

Na Komorách se nacházejí velké přírodní krásy a mnoho endemických druhů díky jejich izolaci. Je tedy normální, že Komory upřednostňují ekoturistiku.

 

Zajímavá místa - Komory

Komory jsou nazývány ostrovy měsíce (Djouzrou Al Kamar), nejsou to jen snové pláže, ale také přívětivost a pohostinnost lidí, jež láká na ostrovy. Komory jsou křižovatkou několika civilizací, střetávají se zde různé kultury. Komory tvoří 4 ostrovy, každý z ostrovů je jedinečný a má svou krásu a kouzlo.

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2021:
Copyright © 2021 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz