www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Informace: Libérie

8 základních otázek při plánování safari

Všem klientům připravujeme cesty na míru podle požadavku.

 

Kam lze cestovat - Afrika v roce 2022

Aktuální podmínky vstupu do jednotlivých afrických zemí se stále mění , pokud máte zájem , pošleme Vám informace, stačí poslat email na info@jizniafrika.cz

 

Dějiny a lidé -Libérie

Libérie je nábožensky rozdělena, asi 80% obyvatel vyznává křesťanství a velké množství lidí praktikuje tradiční víry, které jsou komplexní a fascxinující. I ty co vyznávají křesťanství a islam, velice často se uchylují k tradiční víře,která je tu hluboce zakořeněna.

 

Libérie

Libérie je zapomenutá země v Západní Africe, často je spojována s brutální občanskou válkou a nezákonným obchodem s diamanty. Boje již dávno skončily a je tedy už možnost objevit tento zapomenutý kout země.

 

Surfování v Africe

Tropické pobřeží Ghany 540 km Zlatého pobřeží nabízí výborné možnosti surfování celoročně. V Gomoa Ftetteh asi 40 minut od Accry je to pravé místo,většinou surfují cizinci, jelikož většina Ghaňanů neumí plavat. V Busua je jediný obchod se surfařskou výbavou, je tu surfuřská škola Ahanta Waves. V roce 2009 byla založena Západoafrická surfařská asociace WASA( Brett Davis). Pláže jsou téměř prázdné a nabízejí výjimečné možnosti surfování.

 

Liberie - Díkuvzdání

V Libérii se jako v jediné zemi v Africe slaví den Díkuvzdání 5.listopadu. Připravuje se cassava a fazole, ten to zvyk je tu již od 80.let 19.století.

 

COVID -19 Afrika

Aktualizované informace najdete v sekci ke stažení, kde každý týden aktualizujeme stav. Pokud chcete znát aktuální situaci týkající se Covidu-19 v Africe, napište nám podáme Vám aktuální informaci, i zde se situace stále mění a vyvíjí, africké země se snaží postupně otvírat světu, ale každá země má odlišné podmínky. Každý den máme aktuální zprávy. ( email info@jizniafrika.cz) V brzké době budeme mít novou aplikaci, která monitoruje stav v každé zemi. Aktuální opatření v jednotlivých zemích najdete na stránkách mzv.cz Informace o letech do Afriky a o místních opatřeních najdete zde : https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm Pokud máte zájem o informace o situaci v jednotlivých zemích a o přijatých opatřeních, napište nám a rádi Vám je pošleme.

 

Ebola v Západní Africe

Ebola v Západní Africe je na ústupu a očekává se, že do několika měsíců bude epidemie zcela zvládnuta. Již v roce 2013 byly v Západní Africe zaznamenány první případy eboly v Západní Africe. Epidemie se rozšířila z Guiney do Libérie, Sierra Leone a Nigérie. V současné době Světová zdravotnická organizace přijala opatření, aby se tato nemoc dále nerozšiřovala. Tato místa nejsou většinou cílovou destinací turistů. Podrobnější info můžete získat na: http://who.int/csr/don/2014_08_04_ebola/en/

 

Vstupní formality - Libérie

O víza do Libérie lze žádat předem v Německu. Address: Embassy of the Republic of Liberia Kurfürstenstr. 84 10787 Berlin Tel: (+49) (0)30 26391194 Fax: (+49) (0)30 26394893 Mail: info@liberiaembassygermany.de liberiaembassygermany@gmail.com

 

Africké trhy

Nejlepší trhy v Africe, kde se smlouvá a dá se koupit téměř vše najdete zde:

 

Zajímavá místa - Libérie

Od svítání do západu slunce překypuje hlavní město Libérie energií, většina obchodních transakcí se odehrává na ulici. Holiči si zde staví své stánky. Město je poznamenáno válkou, je zde nedostatek elektřiny, budovy jsou zchátralé.

 

Národní parky - Libérie

NP Sapo National Park leží hluboko v džungli v jižní Libérii. Rozkládá se na ploše 1.844 km2, leží v zapomenutém koutě naší planety. Díky mezinárodní podpoře zájmu o zachování biodiversity je park celkem dobře vybaven jak personálem, tak technikou - na místní poměry a ve srovnání s jinými parky v zemi. Sapo je charakterizováno zapojením místních komunit do rozvoje parku a měl by sloužit jako vzor ostatním iniciativám v zemi. NP Sapo je tvořen hustým tropickým pralesem s vysokou vlhkostí. Země se vzpamatovává po občanské válce, která trvala 14 let a teprve 6 let je oblast v klidu. Park tvoří součást guinejského pralesa. Bohužel však tento park je stále navštěvován ilegálními lovci a hledači zlata, kteří sem přicházejí až ze Sierra Leone, Mali, Guinei a Ghany. V oblasti bývá najednou až 15 kempů žen a můžu, kteří se zde usadili. Místní komunity jsou opravdu zoufalé a zahnala je sem občanská válka. V parku žijí různé druhy opic Piliocolobus Badius, Cercopithecus Diana, západoafričtí šimpanzi Pan Troglodytes, Procolobus Verus a další.

 

Zpávy ze Siera Leone

Siera Leone a Libérie Nový přeshraniční park spojuje 75.000 hektarů Gola Forest reserve v Sierra Leone a Lofa a Fova lesní rezervace v Libérii, které jsou na 180.000 ha. Bude tak umožněn průchod zvěře v místech posledních zbylých částí nedotčeného pralesa v Horním guinejském lesním ekosystému, který se táhne od Guiney do Toga a patří k nejrozmanitějším ekosystémům na světě. Žije zde 250 druhů ptáků a více než 50 druhů savců, avšak z více než 70% zmizel a zbyly z něj pouze fragmenty.

 

Libérie

V zemi žije asi 3.400.000 obyvatel, měna je liberijský dolar, průměrná teplota v říjnu 25,5°C. Předvolba do Libérie + 231

 

Letenky do celého světa

Ceny letenek se liší v závislosti na termínu, na leteckých společnostech a mnoha dalších faktorech. Najdeme Vám vždy nejvýhodnější spojení do jednotlivých destinací. Za vystavení letenky si účtujeme pouze 300 CZK. Máme rezervační systém.

 

Bezpečnostní pravidla na letištích

TISKOVÁ ZPRÁVA Praha, 17. 10. 2006. Pro cestující na letištích EU platí od pondělí 6. 11. 2006 nová pravidla pro provádění bezpečnostních kontrol v souladu s nařízením Evropské komise. Ta upravují zejména přepravu tekutin a gelů, zavádí maximální limit velikosti kabinových zavazadel a další doplňující postupy bezpečnostních kontrol. Cílem nových nařízení, která platí na všech letištích EU, na Islandu, v Norsku a ve Švýcarsku, je dále zvýšit ochranu pasažérů před hrozbou terorismu. V žádném případě však tato opatření neomezí prodej v duty free obchodem na letištích. Cestující si mohou i nad ...

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz