www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Libérie

Praktické informace na cestu do Afriky

V zemi žije asi 3.400.000 obyvatel, měna je liberijský dolar, průměrná teplota v říjnu 25,5°C.
Předvolba do Libérie + 231

Milí, přátelští lidé, kteří mluví slangem rastafariánů z jihu. Ale stále tu ještě není vybudována infrastruktura pro turisty, je třeba počkat.
V zemi jsou dvě různá období, období sucha od října do dubna, a období dešťů od května do září. deště však netrvají celý den, některé cesty jsou však těžko sjízdné.

Do Libérie je třeba mít vízum, předem zajištěné, je třeba mít zvací dopis. Také se vyžaduje očkování proti žluté zimnici, před cestou je vždy třeba si sjednat cestovní pojištění

Místní měna je liberijský dolar ,je lepší si vzít EUR na směnu, peníze si lze směnit v bankách nebo v hotelu, roste také počet bankomatů ve větších městech, ale nejsou vždy spolehlivé, takže je třeba na to myslet předem. Kreditní karty se přijímají ve větších hotelech a lepších restauracích v Monrovii ,ale jinak se nepřijímají,

Libérie není zvyklá na turisty, váš průvodce je vám plně k dispozici, ale je třeba dbát pokynů, Libérie není země pro ty,kteří poprvé jedou do Afriky.

Mezinárodní letiště Robertsfield leží 58 km východně od Monrovia, zaplatíte asi 2.559 LRD až 6.400 LRD (50-80 USD) za 90ti minutovou jízdu taxíkem, je třeba si jej objednat předem, hlavně když přiletíte v noci, nejlepší je objednat si řidiče přímo v hotelu.
Najíst se lze v Living Room - v Hotelu Royal, stěny jsou zdobeny fotografiemi místních fotografů, ochutnejte místní salát s tuňákem. Drink si můžete dát v Golden beach nebo Krystal Oceanview, s krásným výhledem na moře.
V Národním muzeu se lze podívat na artefakty z doby před občanskou válkou, muzeum bylo napadeno v roce 2003, ale můžete zde vidět výběr kmenových masek a první liberijskou vlajku. Vstup je volný, ale příspěvky jsou vítány.
Zajímavý je trh na břehu, kde najdete exotické věci. Jsou tu ruiny hotelu Ducor, dříve nejluxusnjěší hotel Monrovie, ze střechy je krásný výhled na město.

Libérie se vzpamatovává z občanské války, je třeba upozornit na dva důležité body: mají zde první africkou prezidentku Ellen Johnson-Sirleaf a výborné surfování v Robertsport u hranice se Sierra Leone, jsou tu vlny až 4 metry vysoké, surfovat tu lze celoročně. Cesta z Monrovia se určitě vyplatí.

Asi 3 hodiny jízdy od Monrovia najdete Kpatawee Waterfall - krásné místo na piknik, lze sem jet organizovaně s místní cestovkou nebo do Robertsport, pláž, kde se surfuje a kde se dá ubytovat v Nana Lodge.

Fotbalové zápasy v Monrovia lze sledovat na stadionu Antoinette Tubman Stadium. Protančit celou noc můžete v Clubu 69, na Warren street - je to nejoblíbenější noční klub v Monrovia.

Tradiční jsou zlaté náramky s řezbou do tvaru V, které nosí Liberijci už po desetiletí, pokud chcete jedinečnou bižuterii, pak se doporčuje mladá designerka Lovetta Conto (Akawelle náušnice).
I když je angličtina oficiálním jazykem, je třeba pochytit základní slova Liberijské angličitny, např. How da body ? - jak se máš. I beg you - prosím.. catch head - být opilý.
Najíst a napít se dá v Monrovia v baru Tides (Mamba Point).

Embassy of the Czech Republic

Kanda High Road No. 2, Accra-North, Accra
Telefon +233(0) 30 2 223 540, 30 2 247 282
Fax +233 (0) 30 2 225 337
Nouzová linka +233 (0) 247 011 428
E-mail accra@embassy.mzv.cz
Web: www.mzv.cz/accra
Vedoucí úřadu PhDr. Ján Füry
Funkce VZÚ/EK-PO-KO
Diplomatická působnost diplomatická a konzulární pro Burkinu Faso, Gambijskou republiku, Ghanskou republiku, Guinejskou republiku, Republiku Guineu-Bissau, Liberijskou republiku, Republiku Pobřeží slonoviny, Republiku Sierra Leone, Tožskou republiku
Časový posun -2 hod v době letního času
-1 hod v době zimního času
Provozní hodiny úřadu pondělí - pátek 07.45 - 16.15
Úřední hodiny pro veřejnost - KO: úterý, středa, čtvrtek 09.00 - 11.00

www odkazy

http://www.travisa.com/Liberia/Liberia.htm

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz