www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Informace: Středoafrická republika

Konžská pánev

Konžská pánev se rpzkládá od Kamerunu, do Středoafrické republiky, Demokratické republiky Kongo, Kongo, Rovníkové Guiney a je to druhá největší pánev na světě po Amazonské pánvi. Žijí zde západní gorily nížinné,které tráví čas na stromech a živí se plody,které tvoří 80% jejich stravy. V noci si dělají společná hnízda na zemi u neproniknutelných rostlin marantaceae. Jen díky Pygmejům B´aka se dají jejich hnízda najít.

 

COVID -19 Afrika

Aktuální opatření v jednotlivých zemích najdete na stránkách mzv.cz Informace o letech do Afriky a o místních opatřeních najdete zde : https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm Pokud máte zájem o informace o situaci v jednotlivých zemích a o přijatých opatřeních, napište nám a rádi Vám je pošleme.

 

Lvi v Africe

Podle odborníka na lvy Derecka Jouberta žije na světě už jenom asi 20.000 lvů. Skoro všude jich ubývá, kromě Serengeti. Když první Evropané vstoupili do Afriky žilo jich zde asi milión, takže jich zbývá sotva 3%. Nedávné sčítáni lví populace tvrdí, že jich v Africe žije od 23.000 - 39.000. Poslední sčítání má výsledky 32.000 - 35.000 kusů, ale jen asi 24.000 jich žije v chráněných oblastech, jiné statistiky tvrdí, že jich takto žije jen 20.000.

 

Afrikou na kole

Zde najdete několik nejzajímavějších tras, jak projet Afriku na kole. Je zde i několik krátkých tras.

 

Zajímavá místa - Středoafrická republika

Zajímavá místa  - Středoafrická  republika

Nedočená džungle v srdci Afriky Málo známá africká země má velký turistický potencionál, ve skutečnosti zde žije velké množství ohrožených zvířat jako dva druhy afrických slonů, gorily a vzácný nosorožec bílý. Desetiletí politické nestability nepřispělo k rozvoji ekoturistiky. CAR má pozitivní budoucnost a od roku 2007 se vydávají malé skupinky do oblasti jihozápadní džungle Dzanga - Sangha.

 

Středoafrická republika

Manovo-Gounda St Floris National Park Sangha Trinational

 

Národní parky a rezervace Středoafrické republiky

Dzanga Sangha / Dzanga - Ndoki /národní park

 

Doprava - Středoafrická republika

Můžete použít trajekt po řece z Bangui do dalších měst, které leží na na řece Ubangi, je to také zajímavý způsob dopravy z Brazaville v Kongu. Autobusy jsou sice levné, ale přeplněné, místní autobusy jezdí mezi hlavními městy, oblíbený způsob dopravy je stopování náklaďáků, které jezdí mezi městy, ale očekává se placení za tuto službu.

 

Středoafrická republika

Měna CFA (Central African Franc = 100centimů) Jediné banky, které mění peníze, jsou v Bangui a Berbérati, některé karty se přijímají, ale není to jisté. Neexistuje omezení dovozu a vývozu místní měny. Banky jsou otevřeny pondělí - pátek 7.30 -11.30.

 

Vstupní formality - Středoafrická republika

Víza je potřeba mít předem a lze je získat v sousedních zemích. Kde není Ambasáda SAR, vízum vydává Francouzská ambasáda.

 

Podnebí ve Středoafrické republice

Podnebí je tu tropické, s dostatečnými srážkami, jediné období dešťů je od dubna do listopadu a pak jedno dlouhé teplé období sucha. Časté jsou záplavy a teploty mezi 21-32°C.

 

Letenky do celého světa

Ceny letenek se liší v závislosti na termínu, na leteckých společnostech a mnoha dalších faktorech. Najdeme Vám vždy nejvýhodnější spojení do jednotlivých destinací. Za vystavení letenky si účtujeme pouze 300 CZK. Máme rezervační systém.

 

Bezpečnostní pravidla na letištích

TISKOVÁ ZPRÁVA Praha, 17. 10. 2006. Pro cestující na letištích EU platí od pondělí 6. 11. 2006 nová pravidla pro provádění bezpečnostních kontrol v souladu s nařízením Evropské komise. Ta upravují zejména přepravu tekutin a gelů, zavádí maximální limit velikosti kabinových zavazadel a další doplňující postupy bezpečnostních kontrol. Cílem nových nařízení, která platí na všech letištích EU, na Islandu, v Norsku a ve Švýcarsku, je dále zvýšit ochranu pasažérů před hrozbou terorismu. V žádném případě však tato opatření neomezí prodej v duty free obchodem na letištích. Cestující si mohou i nad ...

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2020:
Copyright © 2020 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz