www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Informace: Svazijsko

Zajímavá místa - Svazijsko

Zajímavá místa - Svazijsko

Méně než hodinu jízdy od jižních bran NP Kruger (Malelane a Crocodile Bridge) leží malé Království Svazijsko. Asi půl hodiny jízdy od hraničního přechodu Matsamo leží nádherné vodopády Phophonyane u důlního městečka Pigg´s Peak. Za další hodinu dojedete do NP Malolotja, kde žije vzácné ptactvo a jsou tu nádherné vycházkové trasy. Dále pak za návštěvu stojí Ezulwini Valley a hlavní město Mbabane. Není požadováno vízum. Svazijsko se dělí na 4 paralelní oblasti od severu k jihu, je to země známá jako místo králů - je to autentické království, pokojné a mírumilovné. Rovnováha mezi tradiční a moderní kulturou dává zemi zvláštní charakter. Svazijsko získalo svou nezávislost v roce 1968 a je jedním ze tří království v Africe. V čele země stojí král King Mswati III. Svazijsko je vynikající zastávkou mezi parky KwaZulu Natal a Krugerem. Když se řekne Svazijsko, vybaví se dvě slova - malý a král. Svazijsko má rozlohu 17.364 km2, po Gambii je to druhá nejmenší země Afriky. Ale jakmile jste v zemi, můžete chodit několik dní, aniž byte kohokoliv potkali. Má dramatickou topogafii - západní vysočina prudce padá do nížin na východě. Velké záchranářské akce přivedly zpět do země i velká zvířata, včetně nosorožců bílých a černých. Svazijsko je absolutní monarchií, vladne zde Mswati III., který má mnoho žen, i když země touží po demokracii, stále se zde uchovává staré kulturní dědictví a obřady jako je Umhlanga (rákosový tanec). Svazijsko nabízí krásné scenérie a bohatou kulturu a tradice, je zde výborná infrastruktura a dobré silnice.

 

Národní parky - Svazijsko ( Eswatini)

Parky se skládají ze tří rezervací: Mlilwane Wildlife Sanctuary, Mkhaya Game Reserve a Hlane Royal National Park. Hlane a Mkhaya nabízejí Velkou pětku. Mlilwane - mezinárodní projekt záchrany antilopy koňské (dar ze ZOO ve Dvoře Králové). V Mlilwane se nabízí i pěší safari, jízda na koních a horských kolech.

 

Podnebí ve Svazijsku

Území stupňovitě sestupuje z hornatého Vysokého Veldu na západě ke svahům Lebomba spadajícím do úzké nížiny na východě. Hlavní řeky Umbeluzi a Usutu vytvářejí při své cestě na východ hluboké kaňony. Obě hlavní města - Mbabane, které je správním centrem, a Lobamba, v němž sídlí král a parlament, leží v západní části země. Podnebí je tropické s letním obdobím dešťů. S narůstající nadmořskou výškou přechází v subtropické, poněkud chladnější a deštivější. Ročně spadne 500 - 1400 mm srážek. Náhorní plošina je pokryta travnatou savanou a borovými a eukalyptovými lesy. Pro nižší polohy je typická savana s roztroušenými stromy. Žijí zde lvi, levharti, hroši, antilopy a žirafy.

 

Doprava - Svazijsko / Eswatini

Mezistátní dopravu zajišťují především národní aerolinie společnost Swaziland Airlink. Mezinárodní letiště je v Matsapě nedaleko Lobamby a v zemi je celá řada malých přistávacích ploch. Z Johannesburgu sem přilétá letadlo dvakrát denně. V celé zemi je k dispozici spojení autobusové, minibusy a taxislužbou. Největší sídla jsou propojena celkem dobrými silnicemi, ale většina ostatních nemá zpevněný povrch. Jediná železnice spojuje Svazijsko s Mozambikem.

 

Hospodářství - Svazijsko

Hospodářství - Svazijsko

Svazijsko je zemědělská země s významným cestovním ruchem. Pro domácí spotřebu se pěstují brambory, kukuřice a luštěniny. Nejdůležitější je produkce cukrové třtiny na vývoz. Dále se vyvážejí citrusy a bavlna. Nízký Veld je velmi vhodný zejména pro chov skotu a početnost stád je tradičním měřítkem bohatství. Důležitým zdrojem exportních příjmů je těžba a zpracování dřeva. Významná je těžba azbestu, v menším objemu se těží uhlí, zlato a diamanty. Elektřinu vyrábějí uhelné a malé vodní elektrárny. Průmysl představuje výroba cukru, nápojů, ovocných konzerv, textilu a dřevěných výrobků. Důležitá ...

 

Dějiny a lidé - Svazijsko

Ve Svazijsku se ještě stále uchovávají tradiční obřady, každoročně se slaví Incwala a Umhlanga. Svazijsko je absolutní monarchie a je na to hrdé. Král Mswati III. má 13 manželek, jeho otec král Sobnuza II. měl manželek 70 a celkem 210 dětí. Královská rodina každoročně utrácí velké množství peněz, ty by však byly potřeba na vybudování infrastruktury země.

 

Království Swaziland

Víte, že Svazijsko je jedna z posledních absolutistických monarchií a jedna ze tří na africkém kontinentu. V čele země stojí král Mswati III, který je pod neustálým tlakem zavést demokratické reformy. Královský palác leží v legislativním hlavním městě Lobamba, královský kraal se nachází několik kilometrů od města Ludzidzini. Tato místa nejsou otevřena pro veřejnost a nesmí se tam fotografovat.

 

Svazijsko

Každoročně se v srpnu odehrává ve Svazijsku slavnost Reed Dance, kdy se sejde více než 60.000 dívek a bezdětných žen. Dívky přinášejí Královně matce čerstvě nařezané rákosí na ochranu obydlí, je to staletá tradice. Dívky tvoří skupiny a na březích řeky nařežou rákosí, sváží ho a vrací se do Ludzidzini, kde sídlí král v Lobamba. Všechny ženy musí být panny, jinak nesmí řezat rákosí, vrcholem festivalu jsou jejich tance a zpěvy. Návštěvníci jsou vítáni, je to jedinečná událost.

 

Vstupní formality - Svazijsko

Je nutný cestovní pas , při vstupu do země se platí tzv. road tax na silničních hraničních přechodech. Celní a devizové předpisy Je nutno mít povolení na dovoz zbraní a střeliva. Bezcelní dovoz je povolen na dárky nepřesahující hodnotu 500 randů (asi 1.000 Kč), dále na 400 kusů cigaret nebo 50 kusů doutníků, 2 litry vína, 1 litr destilátu, 250 ml toaletní vody a 50 ml parfému. Povinná směna valut není ve Svazijsku zavedena, nepožaduje se ani prokazování finančních prostředků na dobu pobytu.

 

Letenky do celého světa

Ceny letenek se liší v závislosti na termínu, na leteckých společnostech a mnoha dalších faktorech. Najdeme Vám vždy nejvýhodnější spojení do jednotlivých destinací. Za vystavení letenky si účtujeme pouze 300 CZK. Máme rezervační systém.

 

Bezpečnostní pravidla na letištích

TISKOVÁ ZPRÁVA Praha, 17. 10. 2006. Pro cestující na letištích EU platí od pondělí 6. 11. 2006 nová pravidla pro provádění bezpečnostních kontrol v souladu s nařízením Evropské komise. Ta upravují zejména přepravu tekutin a gelů, zavádí maximální limit velikosti kabinových zavazadel a další doplňující postupy bezpečnostních kontrol. Cílem nových nařízení, která platí na všech letištích EU, na Islandu, v Norsku a ve Švýcarsku, je dále zvýšit ochranu pasažérů před hrozbou terorismu. V žádném případě však tato opatření neomezí prodej v duty free obchodem na letištích. Cestující si mohou i nad ...

 

Expedice - základní údaje

Doklady Účastník expedice musí mít platný cestovní pas (ještě minimálně 6 měsíců od předpokládaného návratu) a vyřízená vstupní víza do zemí, které navštíví. U některých expedic jsou nutná víza pro více vstupů (do země se během expedice může jet 2x). Informace o vstupních vízech, tzn. požadované doklady a výši poplatku Vám sdělí naše CK, která Vám vstupní víza vyřídí a dodá Vám příslušné formuláře. Víza je třeba vyřizovat s velkým časovým předstihem, proto je třeba počítat s delší časovou přípravou plánované cesty. Nezapomeňte si před cestou pořídit fotokopie pasu a víz a uložte si je od ...

 

8 základních otázek při plánování safari

Všem klientům připravujeme cesty na míru podle požadavku.

 

Spropitné v Africe

Otázka spropitného často zaskočí turisty, nevědí kolik -kolik ,komu, kdy. Co je spropitné - je to částka peněz. kterou někomu dáte jako odměnu za službu.

 

Kam lze cestovat - Afrika v roce 2022

Aktuální podmínky vstupu do jednotlivých afrických zemí se stále mění , pokud máte zájem , pošleme Vám informace, stačí poslat email na info@jizniafrika.cz

 

Ceny safari v Africe

Ceny safari v Africe každoročně stoupají, je třeba vzít v úvahu nelehkou logistiku a množství zapojených lidí,stejně tak jako inflaci a rostoucí nároky klientů a jedinečnou možnost vidět africkou faunu, která každoročně ubývá a je třeba ji dostatečně chránit, což také stojí nemalé finanční prostředky.

 

COVID -19 Afrika

Aktualizované informace najdete v sekci ke stažení, kde každý týden aktualizujeme stav. Pokud chcete znát aktuální situaci týkající se Covidu-19 v Africe, napište nám podáme Vám aktuální informaci, i zde se situace stále mění a vyvíjí, africké země se snaží postupně otvírat světu, ale každá země má odlišné podmínky. Každý den máme aktuální zprávy. ( email info@jizniafrika.cz) V brzké době budeme mít novou aplikaci, která monitoruje stav v každé zemi. Aktuální opatření v jednotlivých zemích najdete na stránkách mzv.cz Informace o letech do Afriky a o místních opatřeních najdete zde : https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm Pokud máte zájem o informace o situaci v jednotlivých zemích a o přijatých opatřeních, napište nám a rádi Vám je pošleme.

 

Hudební festivaly v Africe

Hudba hraje důležitou roli v africké kultuře a na kontinentě se koná mnoho hudebních festivalů.

 

Marula festival ve Svazijsku

Poděkování matce přírodě, festival konající se koncem února - začátkem března na oslavu stromu marula, jehož plody byly vždy velmi důležité pro Svazijce po tisíciletí, sloužily k léčebným a dalším účelům a také se z nich vyrábělo pivo. Festival se místně nazývá Emaganwini a začíná na začátku sklizně plodů maruly, kdy je děti a ženy sbírají od konce února do března.

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz