www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Zájezdy: Čad, Neobjevené destinace v Africe

AFRIKA - Cesty na míru
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Všechny zájezdy
 
 

Čad festival Gerewol. 5 dní / LT

Itinerář 1.den přílet do N'Djamena, transfer do hotelu 2.den Cesta na jih, kde se potkáme s kmenem Wodaabe, je to nomadická komunita a cesta může trvat od dvou do osmi hodin z N'Djamena. Večer máme přespání v bivaku a večeři v kempu. 3.den. prohlídka kempu kmene Wodaabe, který se připravuje na oslavy, když zajde slunce,komunita se shromáždí a začne zpívat , tančit a provádět svoje rituály. Kempování. 4.den oslavy Gerewol se konají dnes a seznámíme se s životem a tradicemi kmene Wodaabe. Kempování 5.den návrat do N'Djamena, dopoledne ještě strávíme s kmenem , po obědě návrat do hlavního ...

 

Čad - safari cesta/ 9 dní LT

Itinerář 1.den. Přílet do hlavného města N'Djamena a. transfer do hotelu 2.den prohlídka N'Djamena, dopoledne navštívíte místní trh, Place de Nation- hlavní náměstí města s mnoha sochami a památníky, národní museum,kde můžete vidět 7 milionů starou lebku Toumai Skull, nejstarší zachované pozůstatky předchůdce člověka. Návrat do hotelu a oběd, pak cesta do vesnice Gaoui, tradiční čadské vesnice známé. architekturou a hrnčířstvím. 3.den cesta do Mongo na východ, přes odlehlé vesnice se skalními formacemi v pozadí, příjezd do Mongo pozdě odpoledne a postavení kempu na přenocování 4.den Na ...

 

Čad. Expedice pouští Ennedi 17 dní

Čad. Expedice pouští Ennedi 17 dní

Aby bylo možné dostat se do Guelta d’Archei, posledního útočiště nilských krokodýlů a shromaždiště nomádského kmene Tubu, je třeba překonat mytickou poušť Ennedi. Tato odlehlá oblast Čadu je považována za jednu z nejkrásnějších částí Sahary. Nevídané skalní útvary vyvstávající z písku jako pravěké stvůry, tajuplné skalní malby a magická modrá jezera nenechají žádného návštěvníka chladným. Řeč je o panenském území, vyznačující se hornatým terénem, hlubokými roklemi, mořem písečných dun a rozsáhlou pískovcovou plošinou s názvem Ennedi, obrovskou pouští velikosti Švýcarska.

 

Čad - jezera Ennedi a vulkanické pohoří Tibesti 16 dní / MA (nd)

Nejlepší období na cestu od října do března. Je třeba být dostatečně fit. V minulých letech nebylo možné navštívit Tibesti kvůli občanské válce. Ale od začátku 2010 Faya Largeau, hlavní město oblasti B.E.T. (Borgou, Ennedi a Tibesti) se stalo cílem pracovníků NGO, archeologů a dobrodruhů, kteří objevují nejodlehlejší a nejméně navštěvovanou zemi na Sahaře. V Čadu jsou dramatické scenérie a lidé, kteří neznají západní turisty. Očekávejte náročnou cestu, pojedeme přes prázdná prostranství z Faya Largeau do Tibesti, vulkanického pohoří (už neaktivního). Zde jsou nejyvšší vrcholky Sahary - hora Emi Koussi s výškou 3.415 metrů. Tibesti je také místem nejodlehlejších osad na zemi, potkáme lidi kmene Tubu, nezávislé skupiny zvyklé žít v těžkých podmínkách. Ponoříme se také do prehistorie, uvidíme staré skalní malby. Mimo Faya není žádné vybavení a noci strávíme kempováním v poušti. Nejzajímavější body cesty: jezera Ouniaga Kebir a Serir - skalní formace Tibesti - Saharské petroglyfy - kmen Tubu. Cena zahrnuje: dopravu autem 4x4, 3 osoby v autě + řidič, pohonné hmoty, poplatky, anglicky mluvícího průvodce, ubytování ve stanech (není třeba mít vlastní), plná penze, místní průvodci, výlety, průvodce fotograf. Cena nezahrnuje: lety a taxy (zajišťujeme za cca 890 EUR), cestovní pojištění, víza.

 

Vrcholky Tibesti - Čad 21 dní UD (nd)

Obrovská země Čad byla dlouho bílým místem na mapě Afriky, ale již tomu tak není. Nabízíme dvě cesty do země, která je divoká, krásná a nedotčená. Naše skupina prozkoumá krásné Ennedi a pohoří Tibesti, oblast s náhernými skalními útvary a nomádskými kmeny Tubu, které vidí turisty jen velmi zřídka. Země skalních oblouků, překvapivá divoká zvěř, karavany velbloudů přecházející přes duny. Čad je země opravdu neprozkoumaná a těžko potkáte jiného turistu mimo hlavní město. Je to jedna z nejméně navštěvovaných zemí Afriky, zde se opravdu setkáte s původními obyvateli. Kempujeme na nádherných místech, potkáme fascinující etnické skupiny a projedeme nejodlehlejšími oblastmi Sahary. Čad vás okouzlí. Není to destinace pro nováčky v Africe, ale pro ty, kteří jsou připraveni na drsné podmínky.

 

Pouštní expedice do Čadu 16 dní /MA (nd)

Expedice trvá 16 dní, 15 nocí, nejlepší čas na cestování do Čadu je od října do března, tato cesta nevyžaduje speciální fyzickou kondici, ale samozřejmě, že si ji více užijete, pokud jste fit. V minulých letech nebylo snadné se do Čadu dostat, zuřila zde občanská válka. Ale na začátku roku 2010 Faya Largeau, hlavní město B.E.T. části Čadu Borgou, Ennedi a Tibesti bylo prvním místem, kam začali létat pracovníci NGO, archeologové a dobrodruzi a začali navštěvovat tuto nejodlehlejší část Sahary. Čad má dramatickou krajinu a lidi, kteří sotva kdy viděli návštěvníky odjinud. Tato cesta je náročná, budeme projíždět prázdnou krajinou z Faya Largeau do Tibesti, uvidíme vulkanická pohoří - již neaktivní, nejvyšší vrchol Sahary Emi Koussi s výškou 3.514 metrů. Tibesti je místem, kde jsou nejodlehlejší osady na světě. Potkáme se s kmeny Tubu, velmi nezávislé skupiny, zvyklé žít v drsných podmínkách. Vrátíme se také do prehistroie, uvidíme staré skalní malby na kamenech. Mimo Faya není žádné vybavení, musíme kempovat a zcela si budeme užívat pouště. Nejzajímavější místa na cestě: jezera Ouniaga Kebir a Serir - skalní formace Tibesti, saharské petroglyfy - kmen Tubu.

 

Čad - duše Sahary 17 dní / UD (nd)

Jednoduše řečeno, Čad patří k nejvíc fascinujícím zemím Afriky, je to velmi divoká a nedotčená země poskytující možnost dobrodružství. Nejodlehlejší a nejméně navštěvovaná země Sahary, v Čadu najdame dramatickou krajinu a lidi, kteří jen zřídka vidí cestovatele, fascinující kombinace. Opustíme asfaltovou silnici hned jak se vydáme z hlavního města a pojedeme po drsných cestách kolem občasných vesnic, studní a nomádských kempů, vydáme se do pohoří Ennedi Mountains, oblasti s bizardními skalními formacemi, prehistrorickými skalními malbami a nomády Tubu, hrdý a houževnatý lid, který si v této nehostinné oblasti vybudoval místo pro existenci. Navštívíme kouzelné místo Guelta d´Archei, místo, kde žijí jedni z posledních saharských krokodýlů, které snad uvidíme a také nomády s velkými stády velbloudů, kteří se chodí napít k jedinému stálemu napajedlu široko daleko. Pojedeme kolem izolovaných komunit, které se živí prodejem soli a uvidíme tradiční karavany velbloudů. Dojedeme do nejsevernějšího bodu k jezerům Ounianga s palmami, které jsou v ostrém kontrastu s okolní pouští, pak se vrátíme do N´Djamena. V této zemi jsou nádherné scenérie - pískovcové útvary Ennedi, nekonečné duny Moundi Depression, vyschlá wádí a máme také možnost pozorovat zvířata. Noci strávíme pod stanem pod hvězdami, v nekonečné krásné krajině, kterou si sotva dovedete představit. Není to snadná cesta a rozhodně ji nedoporučujeme pro první cestu do Afriky, ale pro ty, kteří hledají opravdové dobrodružství je nepřekonatelná.

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz