www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Cesty do Tanzánie
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Safari v Keni
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Čad - jezera Ennedi a vulkanické pohoří Tibesti 16 dní / MA (nd)

Cena zájezdu:

Cena na osobu 87.000 CZK + letenka dle nabídky + vízum

 

Nejlepší období na cestu od října do března. Je třeba být dostatečně fit. V minulých letech nebylo možné navštívit Tibesti kvůli občanské válce. Ale od začátku 2010 Faya Largeau, hlavní město oblasti B.E.T. (Borgou, Ennedi a Tibesti) se stalo cílem pracovníků NGO, archeologů a dobrodruhů, kteří objevují nejodlehlejší a nejméně navštěvovanou zemi na Sahaře. V Čadu jsou dramatické scenérie a lidé, kteří neznají západní turisty. Očekávejte náročnou cestu, pojedeme přes prázdná prostranství z Faya Largeau do Tibesti, vulkanického pohoří (už neaktivního). Zde jsou nejyvšší vrcholky Sahary - hora Emi Koussi s výškou 3.415 metrů. Tibesti je také místem nejodlehlejších osad na zemi, potkáme lidi kmene Tubu, nezávislé skupiny zvyklé žít v těžkých podmínkách. Ponoříme se také do prehistorie, uvidíme staré skalní malby. Mimo Faya není žádné vybavení a noci strávíme kempováním v poušti.
Nejzajímavější body cesty: jezera Ouniaga Kebir a Serir - skalní formace Tibesti - Saharské petroglyfy - kmen Tubu.
Cena zahrnuje: dopravu autem 4x4, 3 osoby v autě + řidič, pohonné hmoty, poplatky, anglicky mluvícího průvodce, ubytování ve stanech (není třeba mít vlastní), plná penze, místní průvodci, výlety, průvodce fotograf.
Cena nezahrnuje: lety a taxy (zajišťujeme za cca 890 EUR), cestovní pojištění, víza.

Itinerář:

Den 1.: Marseille - Faya Largeau
Přímý půlnoční let z Marseille do Faya Largeau do centra Sahary.

Den 2.: 6 hodin ráno Faya Largeau - řeka Ouniaga
Brzy ráno přiletíme do Faya, průvodce bude čekat na letišti a podá vám krátkou informaci o hlavním městě severního Čadu, kde začíná naše expedice. Faya Largeau leží na cestě, která dříve spojovala Fézská města s říší Kanem a Bornou. Místo bylo dobyto francouzskými vojáky na začátku 20.století. Pojedeme autem 4x4 k jezerům (ouniagas), po několika kilometrech uvidíme první obrovské duny, projedeme oblastí, kde uvidíme zbytky tanků a vojenského vybavení ze 70.let 20.století z války proti Libyi. Zastavíme se v malé vesničce karavan, kde odpočívají velbloudi, pak pokračujeme do Ounianga Kebir (velké jezero arabsky), krásné modré jezero obklopené palmami a útesy, kde umírají duny Mourdi - skutečný zázrak přírody. Ubytování ve stanech, plná penze.

Den 3.: Ounianga Kebir - Ounianga Serir
Snídaně, jezera Ounianga jsou jedinečná, leží v srdci Sahary (1300 km od hlavního města Čadu N´Djamena), najdeme zde 5 jezer slaných a sladkovodních, největší je Ounianga Kebir (velké jezero) a Ounianga Serir (malé jezero), vzdálených 40 km od sebe. Yoan je největší jezero s rozlohou 4 km2 a hloubkou 25 m, dominuje mu erodovaná pevnost vyhloubená v útesu odkud otomanská říše chtěla řídit svou vládu. Jsou tu modrá, zelená a červená jezera obklopená pískem a vulkanickými skalami. Jednu noc strávíme na cestě k Ounianga Serir. Když dorazíme k jezeru, buď ten samý den nebo další den ráno, můžeme si zaplavat, podívat se k dalším jezerům a setkat se s místními lidmi. Je to bezpochyby jedna z nejkrásnějších částí Ennedi. Ubytování ve stanech s plnou penzí.

Den 4.: Ounianga Serie - Gouro
Vydáme se směrem na východ do oázy Gouro, nejkrásnější na Sahaře obklopené dunami. Gouro je město postavené z cihel okrové barvy, bývalý bordj, vstoupíme do oblasti východního Tibesti. Krajina se rázem mění, zelené akácie se mísí se žlutým pískem na okrových útesech jako by do nekonečna, Emi Koussi dominuje místní krajině. Přenocování ve stanech po cestě do Gouro s plnou penzí.

Den 5.: Gouro - Goumeur
Snídaně a cesta přes skalnaté hory, projedeme průsmykem Oursougé, pak sjedeme do malé vesnice Goumeur, spát budeme v blízkosti vesnice ve stanech, plná penze.

Den 6.: Goumeur - Yebbi Bou
Snídaně, přejezd přes hory přes přírodní strže a kamenité kopce, pojedeme do Yebbi Bou, typické vesnice kmene Tubu s kamenými chýšemi. V blízkosti je hluboký kaňon, kde rostou krásné palmy. Potkáme se s Tubu, známí jsou také jako Teda. Do nedávna neměli kontakt s okolím, i dnes se straní cizinců, což se projevuje averzí k fotografování, zeptejte se průvodce, abyste se vyhnuli problémům. Noc v Yebbi Bou - stany, plná penze.

Den 7.a 8.: Yebbi Bou - Yebbi Gue - Enneri Zoumri Valley - Bardai
Projíždět budeme stržemi Yebbi Gué, cesta se mění z kamenitých na dlouhé cesty do zelených wadis (enneri) s akáciemi a tamaryšky, pojedeme kolem Taro Voon a Taro Toon, dvě vulkanické struktury. V Enneri Zoumri Valley najdeme zelené oázy s vápencovými stržemi, Bardai leží 1.000 m nad mořem, je to hlavní město této oblasti. Tato oáza se vynořuje po mnoha letech strašné války a stává se důležitým obchodním místem, je to jediné místo po mnoha kilometrech. Ubytování ve stanech s plnou penzí.

Den 9.: Bardai - Tarso Toussside / Natron hole
Jak se přibližíme k Tousside Tarso, máme krásný výhled, kráter o průměru 6 km má hloubku 700 m a je tu možno vidět fantastické krystaly, malé vulkanické otvory. Hole of Natron - bílý sodný povrch na dně kráteru, kde se živí solí zvířata kmene Tubu, po náročném sestupu na dno. Dojdeme pěšky na dno kráteru, pak se vrátíme k autu, ubytování ve stanech s plnou penzí.

Den 10. a 11.: Natron Hole - Zouarke
Cesta klesá z pohoří Tibesti, projede se kolem strží Zouarké v blízkosti Erg of Bilma, 1.200 m níže a malé oázy kmene Tubu. Ubytování stany s plnou penzí.

Den 12. a 13.: Zouarke - Daski Plateau - Zouar
Cesta nás vede na planinu Enneri Tao ve výšce 650 metrů, je to náročné, ale pohled na horizont stojí za to, uvidíme první duby Erg of Bilma a na severu vidíme špičky Sissé. Pak se vydáme k Zouar, kde žije Dardai, tradiční duchovní vůdce rodin Tubu z Tibesti. Opustíme Zouar a vydáme se na planinu Daski, oblasti s vysokými vrcholky a pískem, krásná krajina. Ubytování ve stanech s plnou penzí.

Den 14. a 15.: Zouar - Faya Largeau
Snídaně a dlouhá cesta do Faya, krásná cesta, prázdná, projedeme přes duny a pláně do oázy Faya, je tu několik osad, zastavíme se u nomádů kmene Daza, kteří stále putují za pastvou. Příjezd do Faya Largeau a odpočinek v místním baru, poslední noc v Čadu, ubytování ve stanech /místních domech, plná penze.

Den 16.: Faya Largeau - Marseille
Ranní let v 6.30 do Marseille, spoj domů.

Klienti musí být s sebou vlastní spací pytel a matraci, zavazadlo by nemělo mít více než 15kg, měkké zavazadlo, jeden velký a jeden příruční batoh. Při kempování není žádné vybavení, kempuje se na divoko. Vezměte si vlhčené ubrousky. Povinné je očkování proti žluté zimnici. Na prvním místě balícího listu by měla být lékarnička a tablety na čištění vody. Místní měna CFA - nelze ji získat mimo Střední Afriku, stačí mít EURa, měnit lze pouze ve Faya. Víza je třeba mít předem a také zvací dopis, který zajistíme. Je třeba mít kopii očkovacího průkazu se žlutou zimnicí, také musíte mít kopii pojištění.
Oblečení: v Čadu je teplo, takže lehké oblečení je vhodné, ale také teplejší na noc, na severu může být mnohem chladněji (od 0 do 40°C). Je možno si věci vyprat čas od času, oblečení rychle schne. V Čadu je velká muslimská populace a konzervativní oblečení je nutné. Také je třeba mít dobrou obuv - vysoké boty i sandály. Vezměte si ručník, láhev na vodu a toaletní papír, antibakteriální mýdlo, zápalky na spálení toaletního papíru. Místo kontaktních čoček je lepší mít brýle, může být velmi prašno. Na fotografování je třeba se vždy zeptat, hlavně u Tubů a dalších, nemají rádi fotografování, je třeba se zeptat průvodce. Fotografovat vojenské a státní budovy a letiště je také zakázáno, opět se ptejte průvodce, co lze. Nabíjet baterky lze z auta, ale je třeba mít i náhradní, zásuvky jsou jako v Evropě.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz