www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Cesty do Tanzánie
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Safari v Keni
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Pouštní expedice do Čadu 16 dní /MA (nd)

Cena zájezdu:

cena na osobu: 106.000 CZK + letenka dle nabídky + vízum

 

Expedice trvá 16 dní, 15 nocí, nejlepší čas na cestování do Čadu je od října do března, tato cesta nevyžaduje speciální fyzickou kondici, ale samozřejmě, že si ji více užijete, pokud jste fit.
V minulých letech nebylo snadné se do Čadu dostat, zuřila zde občanská válka. Ale na začátku roku 2010 Faya Largeau, hlavní město B.E.T. části Čadu Borgou, Ennedi a Tibesti bylo prvním místem, kam začali létat pracovníci NGO, archeologové a dobrodruzi a začali navštěvovat tuto nejodlehlejší část Sahary. Čad má dramatickou krajinu a lidi, kteří sotva kdy viděli návštěvníky odjinud. Tato cesta je náročná, budeme projíždět prázdnou krajinou z Faya Largeau do Tibesti, uvidíme vulkanická pohoří - již neaktivní, nejvyšší vrchol Sahary Emi Koussi s výškou 3.514 metrů. Tibesti je místem, kde jsou nejodlehlejší osady na světě. Potkáme se s kmeny Tubu, velmi nezávislé skupiny, zvyklé žít v drsných podmínkách. Vrátíme se také do prehistroie, uvidíme staré skalní malby na kamenech. Mimo Faya není žádné vybavení, musíme kempovat a zcela si budeme užívat pouště.
Nejzajímavější místa na cestě: jezera Ouniaga Kebir a Serir - skalní formace Tibesti, saharské petroglyfy - kmen Tubu.

Itinerář
Den 1.: Marseille - Faya Largeau
Přímý půlnoční let z Marseille do Faya Largeau v srdci čadské Sahary.

Den 2.: 6.00 Faya Largeau - Oumiaga Kebir
Brzy ráno přiletíme do Faya, průvodce bude čekat na letišti, krátké seznámení se severním hlavním městem a začátek expedice. Faya Largeau leží na jedné z cest, které v minulosti spojovaly bohatá fézská města s říšemi Kanem a Bornou. Na začátku 20.století jej dobyli Francouzi. Pojedeme autem 4x4 k jezerům (ouniangas). Po několika kilometrech uvidíme první velké písečné duny. Projedeme touto oblastí, kde můžeme vidět zbytky tanků a vojenského vybavení ze 70.let 20.století z války proti Lybii. Zastavíme v malé vesnici karavan, kde se zastavují, aby si velbloudi odpočinuli. Pak budeme pokračovat k Ounianga Kebir, první oáza v poušti Ennedi, kempovat budeme u jezera Ounianga Kebir (arabsky velké jezero), krásné modré jezero s palmami a nádhernými útesy, kde umírají duny / mourdi.. opravdový přírodní zázrak. Ubytování ve stanech, plná penze.

Den 3.: Ounianga Kebir - Ounianga Serir
Snídaně. Ounianga jezera jsou jedinečnou anomálií na světě. Leží uprostřed Sahary (1.300 km od hlavního města Čadu N´Djamena), najdeme zde 5 jezer (sladkovodní a slaná), největší z nich je Ounianga Kebir (velké jezero) a dále 40 km vzdálené jezero Ounmianga Serir (malé jezero). Největší jezero v této oblasti je Yoan, má rozlohu 4 km2 a hloubku 25 m, vévodí mu erodovaná pevnost vydolovaná ve skále, odtud chtěla otomanská říše založit svou vládu. Jsou tu modrá, zelená a červená jezera s pískem a vulkanickými skalami. Jednu noc strávíme u jezera Ounianga Serir, kde se osvěžíme koupelí v jezeře, prohlédneme si další jezera a potkáme se s místním obyvatelstvem. Je to jedna z nejkrásnějších částí pouště Ennedi. Ubytování ve stanech, plná penze.

Den 4.: Ounianga Serir - Gouro
Vydáme se na východ do oázy Gouro, jedné z nejkrásnějších na Sahaře, kolem jsou duny. Gouro je krásné město postavené z cihel okrové barvy, dřívejší "bordj ", vstoupíme na východní svahy Tibesti. Krajina se náhle mění, zelené akácie se mísí se žlutými dunami, které leží na okrových skaliscích. Zde se zdá krajina nekonečná, vévodí jí blízký vrchol Emi Koussi (3.416 m). Ubytování v Gouro nebo po cestě. Ubytování ve stanech, plná penze.

Den 5.: Gouro - Goumeur
Snídaně a cesta přes skalnatou krajinu, projedeme průsmykem Pass of Oursougé a pak sjedeme do malé vesnice Goumeur. Stanovat budeme v blízkosti, ubytování ve stanech, plná penze.

Den 6.: Goumeur - Yebbi Bou
Snídaně, přes hory nás cesta povede přes přírodní strže a skalnaté pahorky, pojedeme do Yebbi Bou, typické vesnice kmene Tubu s kamenými obydlími. V blízkosti je hluboký kaňon, kde rostou krásné palmy. Potkáme se s lidmi kmene Tubu, známí jsou také jako Teda, do nedávné doby neměli kontakt s cizinci a i dnes se neradi fotografují, musíme se řídit radami průvodce, abychom se vyhnuli problémům. Noc V Yebbi Bou, ubytování ve stanech, plná penze.

Den 7. a 8.: Yebbi Bou - Yebbi Gue - Enneri Zoumri Valley - Bardai
Projíždět budeme stržemi Yebbi Gué, cesta vede skalnatými úžinami i dlouhými cestami do zelených wadi (enneri) s akáciemi a tamaryšky. Pojedeme kolem Tarso Voon a Tarso Toon, dvě impozantní vulkanické formace. V Enneri Zoumri Valley můžeme najít zelené oázy v pískovcových stržích. Bardai leží 1.000 m nad mořem u krásných hor, je hlavním městem této oblasti. Tato oáza se opět oživila po občanské válce a začala být důležitým obchodním místem, i když je malá, je jediná po stovkách kilometrů. Ubytování stany, plná penze.

Den 9.: Bardai - Tarso Tousside / Natron Hole
Jak se budeme přibližovat k Tousside Tarso, budeme mít krásný výhled na kráter, který má obvod 6 km, uvidíme 700 metrů dolů a objevíme fantastické kónické krystaly vytvořené vulkanickou činností. Hole of Natron - bílý slaný povrch pokrývá dno kráteru a je používán zvířaty, která chová kmen Tubu, když sem obtížně sejdou. Sejdeme na dno pěšky a pak se vrátíme k autům. Ubytování stany, plná penze.

Den 10. a 11.: Natron Hole - Zouarke
Cesta nás svede z vrcholku Tibesti, uvidíme strže Zouarke v blízkosti Erg of Bilma, 1.200 metrů níže a malou oázu obydlenou kmenem Tubu. Ubytování stany, plná penze.

Den 12. a 13.: Zouarke - Daski Plateau - Zouar
Nesnadná cesta nás dále zavede na planinu Enneri Tao do výšky 650 metrů, uvidíme na horizontu první duny Erg of Bilma na severu, věže Sissé. Směřujeme k Zouar, místu, kde žije Dardai, duchovní a tradiční vůdce rodin Tubu z Tibesti. Opustíme Zouar směrem na plošinu Daski a přijedeme do oblasti vysokých skalnatých vršků a písku. Nezapomenutelně krásná krajina. Ubytování stany, plná penze.

Den 14. a 15.: Zouar - Faya Largeau
Snídaně a dlouhá cesta do Faya, nádherná prázná krajina, přejedeme dunová pole a pláně, abychom se dostali do oázy Faya, je tu několik osad, ale my se vydáme do země nomádů Daza, kteří se stále stěhují za pastvou pro dobytek. Příjezd do Faya Largeau a odpočinek v místním baru, užijeme si poslední den v Čadu. Ubytování ve stanech, místním domě, plná penze.

Den 16.: Faya Largeau - Marseille
Brzy ráno odlet v 6.30 z Faya do Marseille.

V ceně je zahrnuto: doprava autem 4x4 (3 cestující vzadu, jeden vedle řidiče), pohonné hmoty, poplatky a policejní kontroly, anglicky mluvící průvodce specializovaný na fotografování přírody, ubytování ve stanech (naše stany), plná penze, místní průvodci, výlety a návštěvy.
Pořadí výletů může být modifikováno podle místních podmínek (stav cest, dny trhů..).
Klienti si musí vzít vlastní spací pytel a matraci, měkké zavazadlo max.15 kg, batoh a příruční batůžek jsou nejvhodnější. Při kempování zde není žádné vybavení, kempovat budeme v divočině, vezměte si vlhčené ubrousky a gely na ruce. Povinné je očkování proti žluté zimnici, je třeba mít s sebou lékárničku, dobré očkování, tablety na čištění vody. Místní měna je CFA, nejlépe mít s sebou EUR, lze vyměnit ve Faya. Kromě víza, potřebujete i zvací dopis, který obstaráme, ambasáda požaduje doklad o očkování proti žluté zimnici, kopii cestovního pojištění, víza se vyřizují v Paříži.
Oblečení: je zde teplo, hodí se lehké oblečení, ale je třeba mít i teplejší oblečení na večer na severu, může se ochladit, když zapadne slunce (0 - 40°C). V Čadu je velká muslimská populace a je třeba mít konzervativní oblečení. Důležitá je obuv - pohodlné boty na chození a sandály, doporučují se i návleky, v některých oblastech Tibesti jsou ostré trávy, které se lepí na nohy. Musíte si vzít ručník, láhev na vodu a toaletní papír, antibakteriální roztok na ruce, zápalky/zapalovač na spalování toaletního papíru. Pokud máte kontaktní čočky, vezměte si i brýle, po cestě je velmi prašno. K fotografování je třeba si vždy vyžádat povolení, hlavně u kmene Tubu z Ennedia dále na severu, obvykle se velmi neradi fotografují. Musíte se zeptat průvodce, aby nedošlo k negativní reakci. Fotografovat vojenská zařízení, státní budovy, letiště vyvolá problémy s místními autoritami, ptejte se místního průvodce. Nabíjet baterie lze ze zapalovače aut, pokud si vezmete nabíječku, ale vezměte si i náhradní baterie. Elektřina 220V/50 hz, evropské zásuvky.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz