www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Cesty do Tanzánie
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Safari v Keni
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Čad. Expedice pouští Ennedi 17 dní

Čad. Expedice pouští Ennedi 17 dní

Termín zájezdu:

na vyžádání

 

Cena zájezdu:

od 98.000 Kč (bez letenky)

 

Aby bylo možné dostat se do Guelta d’Archei, posledního útočiště nilských krokodýlů a shromaždiště nomádského kmene Tubu, je třeba překonat mytickou poušť Ennedi. Tato odlehlá oblast Čadu je považována za jednu z nejkrásnějších částí Sahary. Nevídané skalní útvary vyvstávající z písku jako pravěké stvůry, tajuplné skalní malby a magická modrá jezera nenechají žádného návštěvníka chladným. Řeč je o panenském území, vyznačující se hornatým terénem, hlubokými roklemi, mořem písečných dun a rozsáhlou pískovcovou plošinou s názvem Ennedi, obrovskou pouští velikosti Švýcarska.

Itinerář:

Den 1: Evropa-N’Djamena
Mezinárodní let do N’Djamena. Po příjezdu budete přivítáni Vaším průvodcem. Transfer do hotelu v centru města. Večeře v hotelu a možnost odpočinku na přilehlé terase. Ubytování v Shangai Hotel. Je nutné dorazit na místo mezi nedělí a čtvrtkem kvůli administrativě a celním procedurám.

Den 2: N’Djamena – Dougoul (4h)
Snídaně a ranní návštěva trhu. Poté se vypořádáme s administrativními formalitami. Oběd v hlavním městě a odjezd do Dougoulu. Po cestě budeme projíždět zajímavými peulskými a shuwajskými vesnicemi. Kemp na okraji Dougoulu. Polopenze

Den 3: Dougoul – Olango Moussuto – Kouba Olanga (9h)
Snídaně. Pojedeme do Moussoro, kde se zastavíme pro benzín do vozidel. Setkáme se s místními hodnostáři a uděláme si krátkou procházku po tomto malém městě v sahelu. Dlouhý den cesty k branám Sahary. Odpoledne dorazíme do Kouba Olanga. Zde naplánujeme průjezd pouští a nabereme další benzín. Stanový tébor poblíž Kouba Olanga. Polopenze

Den 4: Kouba Olanga – Faya Largeau (9h)
Snídaně. Jak budeme projíždět divočinou, pouštní krajina kolem se bude dramaticky měnit. Tohle je území velbloudů a roztroušených skupinek čadských gazel. Po cestě se pozdravíme s nomádskými kmeny, které po okolí pátrají po vodě pro dobytek. Odedneška dál budeme noci trávit pod nekonečně hvězdnatým africkým nebem. Stanový tábor poblíž Faya Largeau. Polopenze.

Den 5: Faya Largeau
Snídaně a jízda do Faya. Faya s koloniálním přívlastkem Largeau je mytická oáza uprostřed pouštěs více než 70 km čtverečními, kde rostou datle. Je tu tolik vody, že každá z rodin ve Faye (kmeny Toubou a Kamadia) má svou vlastní studnu. Zůstaneme v místním domě, kde si můžeme dát sprchu (tento luxus rozhodně oceníte!). V zabezpečeném domě si necháme zavazadla půjdeme prozkoumat oázu – působivé skalní útvary s krásnou barvou a povrchem a skalními malbami. Ikdyž je Faya muslimským městem, je tu bar, kde nabízejí studené pivo. Majitel je totiž křesťan z kmene Sara. Noc ve stanech a někteří mohou přespat na kobercích v domě. Polopenze.

Den 6: Faya Largeau – Ounianga Kebir (8h)
Snídaně. Poušť se stále mění a my dorážíme k prvním velkým písečným dunám. Projíždíme oblastí, kde je dodnes možné nalézt tanky a další vojenskou techniku ze 70. let z války proti Lybii. Zastavíme v melé karavanové vesnici s několika studnami, kam kočovníci s velbloudy jezdí napojit svá zvířata. Po této zastávce budeme pokračovat do Ounianka Kebir (arabsky „velké jezero“), první oázy v poušti Ennedi. Tábořit budeme u krásného modrého jezera obklopeného palmami a dechberoucími útesy, ve kterém mizí písečné duny. Pravý zázrak přírody! Stanový tábot. Polopenze.

Den 7 a 8: Ounianga Kebir – Ounianga Serir (1h)
Snídaně. Jezera Ounianga jsou naprosto jedinečná přírodní anomálie. Uprostřed saharské pouště, 1300 km od hlavního města Čadu N'Djamena, se nachází 5 velkých jezer se sladkou I slanou vodou, z nichž nejvetší jsou Ounianga Kebir a Ounianga Serir. Jezera jsou od sebe vzdálena 40 km. Ounianga Sesir má místy hloubku až 25 metrů. Na útesu nad ním se tyčí rozpadající se pevnost, ze které se otomanská říše snažila uplatňovat svou nadvládu. Jezera mají modrou, zelenou i červenou barvu a jsou obklopena pískem či vulkanickou horninou. V Ounianga Serir strávíme následující dva dny. Můžeme se zde osvěžit ve sladké vodě, vyjíždět k dalším jezerům a pobýt s místními. Bezesporu se jedná nejkrásnější část pouště Ennedi. Stanový tábor. Polopenze.

Den 9: Ounianga Serir – na cestě do Fada (6h)
Snídaně. Vyrazíme brzo a zastavíme se v Kebiru pro benzín a kontrolu vozidel. Dále budeme pokračovat jinou částí pouště, abychom se dostali do Fada, hlavnímu městu Ennedi. Cestou se stavíme v několika oázách, kde odpočívají karavany se solí a napájí svá zvířata, Jedná se o jednu z nejpůsobivějších částí tohoto dobrodružství z řadou pozoruhodných písečných dun. Stanový tábor v poušti. Polopenze.

Den 10: Fada (3h)
Snídaně a poslední kilometry do Fada, kde ohlásíme naší přítomnost místním hodnostářům. Není zde žádný turismus a bude jim třeba vysvětlit, proč dobrovolně jezdíme do tak vzdáleného koutu světa. Zde se osvěžíme a budeme pokračovat dále k Archei (2h) V této oblasti se nachází pozoruhodné a téměř neznámé skalní malby. Stanový tábor poblíž Archei.

Den 11: Fada – Guelta D’ Archei (2h)
Snídaně a jízda do Guelta D’ Archei, kde stale přežívají poslední pouštní nilští krokodýli. Výskyt těchto pravěkých tvorů odkazuje k době, kdy byla celá Sahara zelená a plná života. Guelta D’ Archei je jakousi pomyslnou ikonou pouště Ennedi a jedním z cílů této cesty. Masiv Ennedi je labyrintem pískovcových útesů, neobvykle tvarovaných hor a skal v dunách. Z našeho tábora můžeme vyjíždět do okolí, abychom lépe poznali tuto odlehlou část Čadu. Stanový tábor pod akáciemi. Polopenze.

Den 12: Guelta D’ Archei – Oum Chalouba (6h)¨
Snídaně a odjezd z Archei do Oum Chaloub, malého města kde doplníme jídlo a benzín. V těchto malých městech je vždycky k nalezení bar provozovaný křesťanem, což je pro nás skvělá zpráva! Po procházce městem zakempujeme poblíž Arady na cestě do Biltine. Stanový tábor. Polopenze.

Den 13: Arada-Biltine-Ouara (5h)
Snídaně. Příjezd do Biltine, malého a klidného města obklopeného žulovými skálami. Budeme pokračovat do Ouary („Ouar“ znamená nemožný), která byla založena v roce 1635 Abd al-Karimem, synem vůdce kmene Dschalidja. Nocovat budeme v ruinách blízkého sultanátu Quaddai (byl opuštěn v roce 1850 kvůli extrémnímu suchu). Říše se přesunula do Abaché, ikdyž korunovace Quaddajské říše se odehrávají poblíž hory Treya. Stany. Polopenze

Den 14: Ouara – Abeché (2h)
Snídaně. Brzký odjezd do Abeché, čtvrté největší město Čadu. Ačkoliv se modernita vkrádá ze všech stran, město si stále udržuje svou tradiční orientální příchuť – oslí povozy vezoucí vodu, velbloudi, ženy s velkými nádobami cibule a rajčat na hlavách, které si zakrývají tvář závojem, když na ně zírá cizinec a muži v turbanech na kolech bez brzd. Abeché je prosycené historií a procházet se jeho ulicemi je jako cestovat v čase. Na hlavním tržišti můžeme ochutnat výtečné velbloudí maso a zaposlouchat se do islámských modliteb z nedaleké mešity. Budeme mít možnost pozdravit se se současným sultánem v jeho paláci. Hotel Abeché nebo odpovídající (prosté ubytování). BB.

Den 15: Aneche – Mongo – Tersef (9h)
Snídaně. Jízda do Mongo, odkud pojedeme na nové asfaltové silnici na východ směrem k N’Djameně. V Mongo se zastavíme na oběd a pro benzín. Tato oblast Čadu je mnohem více zalidněná než sever, odkud přijedeme. V této oblasti žije několik etnických skupin. Cestou se stavíme v místních vesnicích a tržištích. Stany poblíž Tersef. Polopenze.

Den 16: Tersef- jezero Čad (3h)
Snídaně. Z tersefu pojedeme k jezeru Čad, poslednímu jezeru sahelu této velikosti. V hotelu necháme naše zavazadla, dáme si zaslouženou sprchu a oběd. Odpoledne prozkoumáme jezero Čad a setkáme se Budumy (etnikem žijícím kolem jezera) na motorovém člunu. Západ slunce nad jezerem Čad je prostě dechberoucí. Než se úplně setmí, vydáme se zpět k hotelu, kde se můžeme těšit na africké rytmy. Hotel Dandy (prosté ubytování). BB

Den 17: Jezero Čad - N’Djamena (2h)
Snídaně a odjezd do N’Djameny, kde navštívíme řemeslnický trh a další zajímavá místa hlavního města. Poslední chvíle v Čadu. Transfer na letiště kolem 19h. Odlet mezinárodním letem. BB.
Konec našich služeb.

Cena za osobu (jednolůžko):
98.000 Kč (bez letenky)
Cena zahrnuje:
Přeprava během zájezdu (Toyota Land Cruiser 4x4 nebo obdobné
Řidiči – automechanici se zkušenostmi v poušti
Místní průvodce
Registrační doklady pro ministerstva, policii a imigrační oddělení
Ubytování v hotelech a stanových táborech se snídaní
Polopenze v případě kempování
Všechny exkurze a místní poplatky

Cena nezahrnuje
Mezinárodní letenky a poplatky
Jídlo a nápoje neuvedené v programu
Víza
Poplatky na letištích
Cestovní pojištění a poplatky za zrušení
Spropitné

Důležité skutečnosti:
Jedno zavazadlo na osobu. Možnost vyprat s téměř každý večer.

Je třeba si vzít vlastní stan a karimatku (průvodce Vám s jeho stavbou rád pomůže)

Snídaně a večeře jsou v ceně pokud budeme tábořit. Ve vesnicích a městech je třeba si jídlo zaplatit sám. Hodí se vzít si s sebou z domova přesnídávky a co se týče obědů, obvykle se konzumují konzervy, sušenky a datle (je možné je nakoupit během cesty.)

Pokud to bude možné, budeme pít balenou minerální vodu. Povětšinou však budeme pít ze studní. Proto doporučujeme vyčistit vodu tabletami, které si přivezete z domova. Prášek typu Vitacit je asi nejlepším řešením, jak se zbavit nepříjemné chuti některých tablet.

Hodí se vzít s sebou tužky, propisky, voskovky a bloky nebo cokoliv uznáte za vhodné k nabídnutím lidem z pouště. Dárky bourají bariéry. Prosíme, žádný plast ani sladkosti (raději ořechy a ovoce)

Focení: Čad není obvyklá turistická destinace a proto místní nejsou zvyklí na to, aby si je někdo fotil. Než tak učiníte, zeptejte se průvodce. Lidí, které budete fotit se zeptejte na dovolení a pozdravte se s nimi.

Pořadí návštěv a trasa se může změnit v závislosti na místních podmínkách (stav silnic, trhy atp.) Pokud některé části nebude možné podniknout, pokusíme se je nahradit podobnými.

V poušti je kolem poledne velmi horko a auta musejí na jistou dobu zastavit. Může se stát, že během některých dnů (obvykle 3. a 4. den) pojedeme v noci abychom získali nějaký čas.

Ačkoliv auta jsou vybavena klimatizací, nepoužíváme jí. Prudké změny teploty nejsou zdravé a klimatizace příliš zatěžuje vozy.

Je třeba se do N’Djameny dostat mezi nedělí a čtvrtkem (včetně těchto dní) aby bylo možné vyřídit administrativní a byrokratické náležitosti.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz