www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Zájezdy: Kongo

AFRIKA - Cesty na míru
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Aktivity v Africe
Všechny zájezdy
 
 

Aktivity. v lese

Díky bohatsví lesních porostů v Africe si lze. zde užívat mnoha aktivit v lesích.

 
 

Republika Kongo - gorily nížinné, tropická savana, království Bantuů, nedotčené pobřeží 10 dní/MA

Republika Kongo je bývalá francouzská kolonie, zde italský průzkumník Pierre Savorgnan de Brazza podepsal v roce 1880 dohodu s Teke King Makoko, kdy veškerá půda na sever od řeky Kongo bude součástí francouzského impéria a na jih od řeky bude belgická. Tato cesta se zaměřuje na historii a antropologii, setkáme se s následníky bantuských králů v Mbe (kmen Bateke) a v Loango (kmen Bakongo). Prozkoumáme také dva ekosystémy - Lesio Louna Park (tropické travnaté porosty a lesy) a Conkouati (primární rovníkový prales a pobřeží). Cesta je doplněna i o noční život v Brazzaville s jedinečnými Sapeurs - opravdovými africkými šviháky. Cena zahrnuje: všechny transfery a dopravu během celé cesty, pohonné hmoty, poplatky a platby policejním kontrolám, vnitřní lety Brazza - Pointe Noire - Brazza, anglicky mluvící průvodce, ubytování a strava dle rozpisu, plná penze kromě Brazzavile a Pointe Noire, místní průvodci a nosiči, denní výlety.

 

Rady pro plánování safari v Africe

Dříve než navštívíte Afriku, je třeba se zamyslet nad mnoha věcmi. Zde Vám dáme rady, jak si zabalit, na co nezapomenout, jak nejlépe využít váš čas, snad Vám tyto rady pomohou, jak si nejlépe naplánovat vaši cestu na safari.

 

Congo - Brazzaville - gorily nížinné safari v národním parku Nouabalé-Ndoki 11 dní / MA (nd)

Nejlepší měsíce na cestu jsou od listopadu do srpna. Nouabale-Ndoki NP se nachází v Kongu a Dzanga-Ndoki NP ve Středoafrické republice, jsou zde nejkrásnější deštné pralesy v Africe svého druhu na naší planetě. Park Nouabale-Ndoki byl vytvořen v roce 1993 a zaujímá rozlohu přes 4.000 km2 a je místem důležité populace pralesních slonů, západních goril nížinných, šimpanzů a mnoha další ohrožených savců. Najdete zde také 300 druhů ptáků a 1000 druhů rostlin a stromů, včetně mahagonu. Většina cest za zvířaty v Congu se podniká z kempu Mondika Mbeli, kde mohou návštěvníci navštívit mýtinu Mbeli a Mondika a pozorovat gorily. Ndoki park leží v konžském sektoru přeshraničního parku Sangha Trinational Zone. Chrání se zde zvířata díky spolupráci mezi Wildlife Conservation Society (WCS) a konžským ministerstvem lesů, hospodářství a životního prostředí (MEFE). NNNP je vzácným příkladem parku, který není osídlen lidmi a velmi málo obydleným okolím, což platí i pro divoký park Dzanga Sangha NP. Nejzajímavější body: Sangha River - primární konžský prales, západní gorily nížinné - pralesní sloni - kultury Bantů a Pygmejů. Cena zahrnuje: dopravu, místní lety, průvodce, ubytování, plná penze v NP, piroga, místní průvodci, výlety dle itineráře. Cena nezahrnuje: mezinárodní lety, taxy 15 EUR, víza, cestovní pojištění.

 

Zájezdy na míru do Afriky

Do všech zemí pořádáme cesty na míru, podle požadavků klienta, rozpočtu a časových možností zákazníka. Na našich stránkách najdete jen několik málo možností cest pro inspiraci, termín a náplň Váší cesty si určujete sami, my Vám samozřejmě rádi poradíme. Vybereme vhodný termín pro jednotlivé země. Lze udělat zcela individuální cestu nebo se lze připojit k mezinárodní skupině, případně vytvoříme skupinky ze zájemců z Česka. Stačí nám napsat email na jizniafrika@jizniafrika.cz a my se Vám hned ozveme.

 

Konžská pánev - Rovníková Guinea, Gabon, Kongo, Kamerun, Sv.Tomáš a Principe 20 dní EQT (p)

Zajímavá kombinace pěti zemí v Guinejském zálivu - Rovníková Guinea, Kongo, Kamerun, Sao Tome a Principe. Tato cesta Vám nabídne možnost podívat se do nejodlehlejších míst jako je Annobon Island v Rovníkové Guinei, Ilha das Rolas/ Bom Bom Island na Sv.Tomáši, Poubara v Gabonu atd. Setkáte se s nejohroženějšími zvířaty planety v rezervacích v tropickém pralese v Konžské pánvi jako je Odzala National park v Kongu, La Lope NP v Gabonu atd. Potkáte se s lidmi a jejich různými kulturami, denním životem, navštíte muzea. Minimální počet osob: 2

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2023:
Copyright © 2023 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz