www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Cesty do Tanzánie
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Safari v Keni
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Republika Kongo - gorily nížinné, tropická savana, království Bantuů, nedotčené pobřeží 10 dní/MA

Termín zájezdu:

na vyžádání

 

Cena zájezdu:

Cena na osobu: od 95.400 CZK + letenka dle nabídky + vízum, přílatek za single 14.000 CZK

 

Republika Kongo je bývalá francouzská kolonie, zde italský průzkumník Pierre Savorgnan de Brazza podepsal v roce 1880 dohodu s Teke King Makoko, kdy veškerá půda na sever od řeky Kongo bude součástí francouzského impéria a na jih od řeky bude belgická. Tato cesta se zaměřuje na historii a antropologii, setkáme se s následníky bantuských králů v Mbe (kmen Bateke) a v Loango (kmen Bakongo). Prozkoumáme také dva ekosystémy - Lesio Louna Park (tropické travnaté porosty a lesy) a Conkouati (primární rovníkový prales a pobřeží). Cesta je doplněna i o noční život v Brazzaville s jedinečnými Sapeurs - opravdovými africkými šviháky.
Cena zahrnuje: všechny transfery a dopravu během celé cesty, pohonné hmoty, poplatky a platby policejním kontrolám, vnitřní lety Brazza - Pointe Noire - Brazza, anglicky mluvící průvodce, ubytování a strava dle rozpisu, plná penze kromě Brazzavile a Pointe Noire, místní průvodci a nosiči, denní výlety.

Itinerář:
1.den: 24.11. Evropa Brazzaville
Přílet do Brazzaville, kde Vás bude čekat anglicky mluvící průvodce, transfer do hotelu Hippocampe nebo podobný.

2.den: Brazzaville
Snídaně a prohlídka Brazzaville, návštěva centrálního tržiště, několik postkoloniálních budov, náměstí Svobody a nádraží, Francouzské kulutrní centrum, památník Pierrea de Brazza, nedaleko odtud leze vidět mrakodrapy Kinshasy a mystickou řeku Kongo. Z Brazzaville lze vidět Kinshasu, hlavní město DRC, jsou geograficky nejbližší dvě hlavní města na světě. Brazza je jediné africké hlavní město, které si ponechalo koloniální jméno, Brazzaville má své jméno podle italského průzkumníka Pierre Savorgan de Brazza, první bílý člověk, který se dostal do Konga. Jelikož je sobota, užijeme si nočního života ve městě a potkáme se se známými Sapeurs, muži oblečeni ve stylu 30.let minulého století, je to jedinečný pohled a lze je vidět pouze v Brazzaville a v sousední Kinshase, zajímavý kulturní fenomén.

3.den: Brazzaville - Lésio Louna reserve - Iboubikro (4hodiny)
Po snídani v 6.30 odjedeme z Brazzaville v 7.00 a pojedeme do Lesio Louna Gorilla reserve (asi 3 hodiny), základní tábor Iboubikro je přístupný po N2, která spojuje Brazzaville se severem země. Z Itaba a vesnic Imvouba (120 a 130 km od Brazzaville) pojedeme podle ukazatelů na vesnici Mah, z Mah do kempu Iboubikro jedeme 18 km cestou kolem krásného jezera Blue Lake. Kemp Iboubikro (vesnice goril) leží na břehu řeky Lésio river, zde začal projekt znovuzavedení goril do přírody, gorily mají svá jména podle místa, kde byly nalezeny. Je to odlehlé místo, takže si musíme přivézt vlastní jídlo a pití, které lze uložit v ledničce, je tu plně vybavená kuchyně, jídelna. Navštívíme Blue Lake a okolí, krásná místa na piknik ve stínu slaměné boudy. Koupání povoleno pouze pro zdatné plavce, kvůli hloubce. Cesta 1hod 30 minut jedna cesta, také se sem dá dostat autem 4x4, asi 20 minut jízdy z Iboubikro kempu. Návštěva mladých goril trvá asi 10 až 15 minut, podle rozhodnutí průvodce, návštěva mláďat se provádí před 16.hodinou a je zde pauza mezi 11.30 -14.00, můžete se projít po botanické stezce, trasa asi na hodinu a získáte informace o místní flóře, hlavně o té, kterou mají gorily rády. Je možno zde vidět i další opice, motýly, v noci jsou slyšet intenzivní zvuky ptáků a hmyzu. Ubytování Kemp nebo sdílené pokoje v Iboubikro campu, plná penze.

4.den: Iboubikro - Abio-Mbouambé - Iboubikro
Dnes vstaneme velmi brzy a odjedeme z kempu v 7.00, pojedeme za doprovodu průvodců z rezervace do Abio campu (asi 1hod 30 minut). Abio Camp je přístupný po cestě, která spojuje National 2 s vesnicí Mpoumoko Tabet,odtud pojedeme asi 12 km po cestě s krásnou scenérií. Poté se vydáme na kanoe po řece Louna River do Ipope, odtud pak budeme stoupat (asi hodinu) a obdivovat nádhernou krajinu. Podél cesty u řeky můžeme vidět hrochy, krokodýly a dokonce i gorily. Vrátíme se podél řeky Louna a budeme pokračovat podél řeky Lefini River do Mboambé (4 hodiny cca od Abio kempu), náš řidič nás bude čekat v Mboambé a pojedeme zpět do kempu, ubytování Iboubikro Camp, plná penze.

5.den: Iboubikro - Mbe / Bateke Kingdom - Brazzaville
Snídaně v rezervaci a seznámení s kulturou Teke ve vesnici Mbe, severně od rezervace. Je to kulturní centrum jednoho z nejdůležitějších kmenů Konga - Teké nebo Bateké. Král Teké byl první, který udělal dohodu s De Brazza, prvním Evropanem, který pronikl do konžských lesů. Tato oblast není navštěvována turisty a my se pokusíme potkat se s místním králem a vidět zdejší život. Po návštěvě pojedeme zpět do Brazzaville, ubytování hotel Hippocampe, polopenze (snídaně, oběd).

6.den: Brazzaville - Pointe Noire - Diosso - Pointe Noire
Transfer na letiště a v 8.00 odlet do Pointe Noire s Ec Air, přílet a transfer do hotelu, Pointe Noire je konžské ekonomické hlavní město, není zde mnoho co k vidění, kromě koloniálního nádraží a centrálního tržiště. Navštívíme město Diosso, centrum království Loangho a prohlédneme si královský palác (dnes umělecké muzeum) a Diosso Gorges (červené přírodní erodované hory), návrat do Pointe Noire na přespání. Ubytování Hotel Relais Saint Jacques, polopenze (snídaně, oběd).

7.den: Pointe Noire - Národní park Conkouati (4 hodiny)
Snídaně mezi 6.30 -7.00 a odjezd do Conkouati kempu. Conkouati - Douli národní park byl vytvořen v roce 1999 na pobřeží Atlantiku. Je to nejdůležitější ekologicky diversifikovaný habitat v Kongu. Pobřežní habitat, laguny, mangrovy, savana a mokřada, horské zóny lesa Mayombian forest. Máme dvě možnosti, jak se dostat do parku, jedna je podél pobřeží na lodi a druhá 4 hodiny jízdy džunglí přes malé vesničky Bantuů. Park je bohatý na faunu, ale pozorování zvířat není snadné, s průvodci si prohlédneme park a různé ekosystémy tohoto málo navštěvovaného parku. Ubytování Conkouati Camp, plná penze.

8.den: Conkouati Park
Ráno snídaně v 5 hodin, celý den na prohlídku jednoho z posledních rájů na zemi. Panenská džungle mezi oceánem a savanou, budeme sledovat skupiny divokých šimpanzů a hledat další druhy zvířat v pralese. Místní flóra je velmi rozmanitá a bohatá, od mangrovů po rovníkový prales. Ubytování Conkouati Camp, plná penze.

9.den: Conkouati Park - Pointe Noire (4 hodiny)
Snídaně na rozloučenou s tímto přírodním rájem, návrat do Pointe Noire, zastávka ve vesnicích po cestě, příjezd do Pointe Noire, transfer do hotelu, ubytování v hotelu St.Jascques, polopenze (snídaně, oběd).

10.den: Pointe Noire - Brazzaville - Evropa
Snídaně, poslední procházka podél pláže, transfer na letiště, let do Brazzaville a další let do Evropy.

Pozn.: návštěvy mohou být v jiném pořadí podle místních podmínek, silnice jsou často ve velmi špatném, stavu, doporučujeme mít lehké zavazadlo a příruční batoh, povinné očkování žlutá zimnice, jídlo: lze si s sebou vzít energetické tyčinky, sušené ovoce, nějakou konzervu. Cestující si musí vyměnit peníze na místní měnu na letišti nebo v bance asi 600 EUR, na nápoje a nákupy. Nabíjet se dá v hotelu a na izolovaných místech jsou generátory. Doporučujeme si vzít žabky do sprchy a čepici na hlavu.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2023:
Copyright © 2023 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz