www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Zájezdy na míru do Afriky
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari v Keni
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Expedice do Afriky kempové (ek)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Privátní safari v Africe (ps)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Luxusní cesty na míru - Afrika
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Congo - Brazzaville - gorily nížinné safari v národním parku Nouabalé-Ndoki 11 dní / MA (nd)

Nejlepší měsíce na cestu jsou od listopadu do srpna. Nouabale-Ndoki NP se nachází v Kongu a Dzanga-Ndoki NP ve Středoafrické republice, jsou zde nejkrásnější deštné pralesy v Africe svého druhu na naší planetě. Park Nouabale-Ndoki byl vytvořen v roce 1993 a zaujímá rozlohu přes 4.000 km2 a je místem důležité populace pralesních slonů, západních goril nížinných, šimpanzů a mnoha další ohrožených savců. Najdete zde také 300 druhů ptáků a 1000 druhů rostlin a stromů, včetně mahagonu. Většina cest za zvířaty v Congu se podniká z kempu Mondika Mbeli, kde mohou návštěvníci navštívit mýtinu Mbeli a Mondika a pozorovat gorily. Ndoki park leží v konžském sektoru přeshraničního parku Sangha Trinational Zone. Chrání se zde zvířata díky spolupráci mezi Wildlife Conservation Society (WCS) a konžským ministerstvem lesů, hospodářství a životního prostředí (MEFE). NNNP je vzácným příkladem parku, který není osídlen lidmi a velmi málo obydleným okolím, což platí i pro divoký park Dzanga Sangha NP.
Nejzajímavější body: Sangha River - primární konžský prales, západní gorily nížinné - pralesní sloni - kultury Bantů a Pygmejů.
Cena zahrnuje: dopravu, místní lety, průvodce, ubytování, plná penze v NP, piroga, místní průvodci, výlety dle itineráře.

Cena nezahrnuje: mezinárodní lety, taxy 15 EUR, víza, cestovní pojištění.

Itinerář

Den 1.: Evropa - Brazaville (pouze pondělí, čtvrtky a pátky - kvůli mezinárodním letům)
Přílet do Brazaville, hlavního města Konga, předložíte víza a očkovací průkaz, čeká na vás řidič a odveze Vás do hotelu. Ubytování v Mikhael´s Hotel, se snídaní.

Den 2.: Brazzaville - Ouseeo - Bomassa - NP Nouabale-Ndoki
Po snídani pojedeme zpět na letiště a odtud poletíme do Ouesso na SZ, kde na nás čeká piroga a poplujeme odtud po řece Sangha asi 5 hodin do vesnice Bomassa, kde strávíme noc. Bomassa je sídlem projektu WCS, který vede NP Nouabale- Ndoki a provádí se zde výzkum a logistická podpora. Ubytování v kempu Bomassa - 4 jednoduché dvoulůžkové pokoje ve dvou dřevěných domech, kapacita 8 osob, polopenze (večeře, snídaně).

Den 3.: Nouabalé-Ndoki národní park
Po snídani pojedeme autem 4x4 do oblasti kolem NP, po příjezdu k řece Ndoki přestoupíme na malé pirogy a poplujeme do Mbeli campu (1 hodina), projdeme pralesem na bažinatou mýtinu, která se nazývá bais. Mbeli Bai (45 min) je jedna z nich a z platformy budeme pozorovat pohyb goril a dalších obyvatel pralesa. V zájmu vědců je pozorovat a studovat chování goril nížinných, výsledkem je identifikace 130 jednotlivých goril a pochopení jejich společenského chování, což není možno pozorovat v hustém pralese. Ale uvidíme také mnoho dalších zvířat, která používají tato místa jako napajedlo - pralesní slony, sitatungy, prasata, opice a další. Ubytování Mbeli Camp - 4 jednoduché dvoulůžkové pokoje - dřevěné domky, kapacita 8 osob, plná penze.

Den 4.: Nouabalé-Ndoki NP
Snídaně a druhý den návštěvy Mbeli Bai, ubytování Mbeli Camp, plná penze.

Den 5.: Nouabalé-Ndoki NP
Snídaně a odjezd do kempu Mondika (1 hodina jízdy a 3-4 hodiny treku), oběd a odpolední vycházka (2 hodiny do pralesa Mondika). Ubytování Mondika camp - 4 stany, plná penze.

Den 6.: Nouabalé Ndoki NP
Brzká snídaně, trek do pralesa asi 2-3 hodiny i více, dnes se setkáme s gorilami nížinnými, díky pomoci průvodců se dostaneme do blízkosti jedné nebo dvou rodin goril zvyklých na přítomnost lidí. Jedinečný zážitek. Pak se vrátíme do Mondika Campu, odpočinek a seznámení se s projektem ochrany. Ubytování Mondika Camp s plnou penzí.

Den 7.: Nouabalé-Ndoki NP
Snídaně a pokračujeme do Bomassa (3 hodiny trek a 1 hodina autem 4x4), odpoledne navštívíme vesnici Bomassa, kde žijí Bantuové a Pygmejové pohromadě. Ubytování Bomassa Camp, plná penze.

Den 8.: Nouabalé-Ndoki NP
Snídaně a odjezd do Wali Bai (1 hodina chůze), malé jezero často navštěvované bůvoly, slony a mnoha druhy ptáků a primátů (Brazza monkey a Colubus monkey), i když zde není tolik zvířat jako na velkých mýtinách, je to klidné místo.

Den 9.: Bomassa - Ouesso - Brazzaville
Snídaně a odlezd lodí nebo autem 4x4 do Ouesso na letiště, odlet do Brazzaville, přistaneme odpoledne, transfer do hotelu, prohlídka a večeře mimo hotel je možná, Brazza by night. Ubytování v Mikhael´s Hotel se snídaní.

Den 10.: Brazzaville - let domů
Snídaně, prohlídka města, trhy a transfer na letiště v doprovodu průvodce.

Den 11.: přílet domů
Budeme mít základní vybavení - záchranné vesty, mačety, nepromokavé celtoviny, pily, pokud budeme muset přeřezat stromy, abychom se dostali do Bomassa, strávíme 6 hodin na lodi, vezměte si pláštěnku, kloubouk a krém proti slunci, sluneční brýle, nepromokavý batoh na oblečení a malý nepromokavý batoh do pralesa. Boty pohodlné (i drahé se promočí), stačí jednoduché sandály nebo holinky, dalekohled, kamery, ideálně objektiv 400 mm, repelenty, trička s dlouhým rukávem a dlouhé kalhoty, všechny postele mají moskytiéry, zámečky, baterky - čelovka dost baterií, pláštěnka nebo pončo a malý deštník. Aby se gorily chránily před nákazou od lidí, jsou přijata následujcí opatření: před příletem do Konga je třeba mít následujcí očkování: obrna, spalničky, žlutá zimnice, každý musí předložit doklad že je negativní na tuberkulózu a je očkován. Všechny doklady se kontrolují před vstupem na Mondika, kdokoliv je podezřelý, že může mít přenositelnou chorobu - jako je chřipka apod., nebude moci za gorilami jít. Doporučuje se také očkování proti žloutence A,B. Doklad o očkování potřebujeme poslat emailem předem, abychom vám případně poradili.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2020:
Copyright © 2020 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz