www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Informace: Benin

Národní parky v Beninu

Benin má 2 národní parky : Pendjari NP a W NP

 

Dějiny a lidé - Benin

Dějiny a lidé - Benin

V období třistaleté nadvlády Dan-Homeyjského království, které vzkvétalo díky obchodu s otroky, panovníci postupně vystavěli ve městě Abomey krásné paláce (jižní část země, region Zou). Každý král vždy nechal vybudovat nový palác vedle starého. Když Francouzi v roce 1892 napadli Abomey, byl zde tucet paláců, nyní jsou Královské paláce Abomey zapsány na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Je to fascinující místo, kde se procházíte mezi domy z hliněných cihel, barevnými chrámy a unikátními panovnickými rezidencemi. Určitě stojí za to návštěva hrobu krále King Glele se sousedními hroby jeho 41 nešťastných manželek pohřbených zaživa. V muzeu se podívejte na trůn krále Ghezo, postavený na lebkách lidí, symbol jeho vítězství nad slabšími lidmi.

 

Podnebí v Beninu

Jižně od Savalou hlavně na západě je typické rovníkové podnebí - horko a vlhko. Období sucha je od prosince do března a od čevence do září, deště přicházejí od března do července. Krátké období dešťů je od září do listopadu. Nejlepší období pro návštěvu jižní části je od prosince do března a červenec/srpen, pro severní část pak období od prosince do dubna.

 

Doprava v Beninu

Existuje zde vnitrostátní letecká doprava mezi Cotonou, Parakou, Djougu, Kandi. Lze si také pronajmout malá letadla. Vlaky jezdí mezi Bohicon, Savé and Parakou. Cesta z Cotonou do Parakou trvá asi 13 hodin. Taxi jsou k dispozici ve větších městech, minibusy a buš taxi jsou hlavním dopravním prostředkem v zemi. Silnice jsou v celkem dobrém stavu, některé z nich jsou částečně opravované. Jezdí se po pravé straně, místní firmy nabízejí v Cotonou pronájem aut, je potřeba mezinárodní řidičský průkaz.

 

Jazyk západní Afriky dioula

Dioula patří k dorozumívacím jazykům Západní Afriky - lingua franca. Oblast Západní Afriky se táhne od Mauretánie po Kamerun.

 

Benin

Benin se nachází v západní Africe u břehu Guinejského zálivu, odkud se táhne směrem do vnitrozemí Afriky v délce zhruba 670 km. Na severu sousedí s Nigerem, na západě s Togo, na severozápadě s Burkina Faso a na východě s Nigérií. Na pobřeží nejsou přírozené přístavy, ústí řek nebo ostrovy, přístup je obtížný kvůli písečným nánosům. V Beninu vládne tropické podnebí - horké, převážně vlhké, zvlášť v období deštů. Rozdíly v teplotách se s pohybem na sever do savan a rovin směrem k Sahelu zvyšují. Prezidentem Beninu je Yayi Boni, který ve svobodných volbách v roce 2006 porazil Adriena Houngbédjiho. Celý název: Beninská republika Rozloha: 110.620 km2 Počet obyvatel: 8,29 miliónů Hlavní město: Porto Novo - administrativní hlavní město (238.000 obyvatel), politické hlavní město Cotonou (828.000 obyvatel v roce 2008) Oficiální měna: CFA Franc =100 centimů / Communauté Financieres Africaine/ Kreditní karty jsou přijímány - Visa, Mastercard, American Express a Dinners Club, ale omezeně.

 

Vstupní formality - Benin

Víza musí mít všichni předem, předpisy se často mění. Víza do Beninu ppze získat i v Praze : Consulat Honoraire de la République du Benin à Prague Consul Honoraire Mr. Toussaint Hubert SINZOGAN Adresse Ke Kaménce 364/17, Praha 6 – Řepy 163 00 Tel: +420 235 312 218 Fax: +420 235 312 216 E-mail: consulat@benin.cz Heures d’ouverture 09.00 – 14.00 (Lundi, Jeudi)

 

Letenky do celého světa

Ceny letenek se liší v závislosti na termínu, na leteckých společnostech a mnoha dalších faktorech. Najdeme Vám vždy nejvýhodnější spojení do jednotlivých destinací. Za vystavení letenky si účtujeme pouze 300 CZK. Máme rezervační systém.

 

Bezpečnostní pravidla na letištích

TISKOVÁ ZPRÁVA Praha, 17. 10. 2006. Pro cestující na letištích EU platí od pondělí 6. 11. 2006 nová pravidla pro provádění bezpečnostních kontrol v souladu s nařízením Evropské komise. Ta upravují zejména přepravu tekutin a gelů, zavádí maximální limit velikosti kabinových zavazadel a další doplňující postupy bezpečnostních kontrol. Cílem nových nařízení, která platí na všech letištích EU, na Islandu, v Norsku a ve Švýcarsku, je dále zvýšit ochranu pasažérů před hrozbou terorismu. V žádném případě však tato opatření neomezí prodej v duty free obchodem na letištích. Cestující si mohou i nad ...

 

Ochrana přírody v Africe

Nezisková organizace African Parks patří k nejúspěšnějším subjektům, které se zabývají ochranou ohrožené africké přírody. Snaží se vybudovat rovnováhu ekosystému a zároveň i zajistit udržitelnost zdrojů a zapojení místních komunit do ochrany přírody.

 

Africké obřady, tradice, kultura

Mnoho afrických tradic a obřadů bohužel přežívá již pouze zaznamenaných v knihách. Např. Masajové mají 25 různých obřadů. Africké zdobení nemá jen za účel zkrášlit se, ale také v sobě nese mnoho zakódovaných poselství,jako např. náhrdelníky u dívek kmene Turkana označují, že jsou připravené se vdávat nebo mosazné přívěsky masajských žen znázorňují oznámení, že jejich synové byli obříznuti. Zdrojem pro informace je kniha African Twilight-Carol beckwith a Angela Fisher.

 

Kam lze cestovat - Afrika 19.07.2021

Zde se budeme snažit vám aktualizovat informace, kam a za jakých podmínek lze do Afriky cestovat. Informace budeme aktualizovat každý týden. Další informace najdete na stránkách MZV. Uvedené informace se mění a nemůžeme za ně brát zodpovědnost, proto je třeba vždy prověřit před cestou, informace se mění každý den a někdy jsou i odlišné. Doporučujeme sledovat i stránky MZV, Veškeré informace ještě ověřujeme i u naši lokálních partnerů v jednotlivých zemích. V odkaze aktuální informace, které se mění každý den. V oddíle ke stažení jsou aktuální tabulky.

 

Afrika a místa, která navštívit v budoucnu

Nároční klienti vyhledávají stále jiné aktivity, někteří dávají přednost pěším safari ,jiní na koních nebo vyhledávají idylické resorty bez lidí. Poptávka po stále odlehlejších destinacích stoupá, vše však záleží na bezpečnostní situaci a také na tom, jak se jednotlivé země budou starat o ochranu životního prostředí, zlepšení infrastruktury a sladění turismu s místními komunitami. Zde uvádíme dvacet destinací budoucnosti.

 

Historická místa Afriky

Ničení starých památek není novým fenoménem,historická místa byla ničena nejen dobyvateli,ale i rostoucím počtem obyvatel,proto jsou staré památky stále více zranitelné.

 

COVID -19 Afrika

Aktualizované informace najdete v sekci ke stažení, kde každý týden aktualizujeme stav. Pokud chcete znát aktuální situaci týkající se Covidu-19 v Africe, napište nám podáme Vám aktuální informaci, i zde se situace stále mění a vyvíjí, africké země se snaží postupně otvírat světu, ale každá země má odlišné podmínky. Každý den máme aktuální zprávy. ( email info@jizniafrika.cz) V brzké době budeme mít novou aplikaci, která monitoruje stav v každé zemi. Aktuální opatření v jednotlivých zemích najdete na stránkách mzv.cz Informace o letech do Afriky a o místních opatřeních najdete zde : https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm Pokud máte zájem o informace o situaci v jednotlivých zemích a o přijatých opatřeních, napište nám a rádi Vám je pošleme.

 

Voodoo festival v Beninu

Každoročně se v lednu koná v Beninu, v kolébce voodoo ve městě Ouidah Voodoo festival.

 

Lvi v Africe

Podle odborníka na lvy Derecka Jouberta žije na světě už jenom asi 20.000 lvů. Skoro všude jich ubývá, kromě Serengeti. Když první Evropané vstoupili do Afriky žilo jich zde asi milión, takže jich zbývá sotva 3%. Nedávné sčítáni lví populace tvrdí, že jich v Africe žije od 23.000 - 39.000. Poslední sčítání má výsledky 32.000 - 35.000 kusů, ale jen asi 24.000 jich žije v chráněných oblastech, jiné statistiky tvrdí, že jich takto žije jen 20.000.

 

Benin

Royal Palaces of Abomey

 

Největší řeky Afriky

Tři čtvrtiny vodních zdrojů Afriky je soustředěnou pouze kolem 8 hlavních říčních toků. Čtyři z nich - řeka Congo, Niger, Zambezi a Nil patří k nejdelším z pěti na kontinentu. Další jsou Ogadugne (Gabon), Sanaga (Kamerun), Chari-Lagone (Čad) a Volta (Ghana). Největšími zdroji vody v Africe jsou v Gunei Fouta Djallon a Mount Nimba pohoří, Etiopská vysočina, v Ugandě pohoří Ruwenzori, Angolská vysočina, v JAR pohoří Maloti - Drakensberg. Afrika je tvořena 63 povodími řek ,ta pokrývají 2/3 země,která je domovm 77% obyvatelstva. řeky poskytují lidem vodu pro zemědělství ,domácnost , dopravu a elektřinu.

 

Zajímavá místa - Benin

Benin patří mezi nejzajímavější západoafrické destinace. Od pobřeží Guinejského zálivu, které lemují bažiny s mangovníky, se až do stokilometrové vzdálenosti rozprostírá mírně zvlněná nížina. Zde se nacházejí největší města: Porto Novo a Cotonou. Nejvyšší bod Mont Sokbaro (641 m n.m.) naleznete v pohoří Chaine de l´Atakora. Na severu a severozápadě Beninu se nacházejí rezervace du W du Niger a Národní park Pendjari, kde žijí stáda slonů, lvů, antilop, hrochů a opic.

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2021:
Copyright © 2021 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz