www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Služby naší CK
Kdy jet do Afriky?
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Dějiny a lidé - Benin

Dějiny a lidé - Benin

Dějiny , lidé a kultura Afriky

V období třistaleté nadvlády Dan-Homeyjského království, které vzkvétalo díky obchodu s otroky, panovníci postupně vystavěli ve městě Abomey krásné paláce (jižní část země, region Zou). Každý král vždy nechal vybudovat nový palác vedle starého. Když Francouzi v roce 1892 napadli Abomey, byl zde tucet paláců, nyní jsou Královské paláce Abomey zapsány na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Je to fascinující místo, kde se procházíte mezi domy z hliněných cihel, barevnými chrámy a unikátními panovnickými rezidencemi. Určitě stojí za to návštěva hrobu krále King Glele se sousedními hroby jeho 41 nešťastných manželek pohřbených zaživa. V muzeu se podívejte na trůn krále Ghezo, postavený na lebkách lidí, symbol jeho vítězství nad slabšími lidmi.

Nikdy nepodceňujte sílu Zangbeto, jsou to tradiční hlídači voodoo, kteří hrají důležitou roli pri ochraně vesnic v Beninu a Togu.Členové Zangbeto chrání lidi ve spánku. Zagbeto obřady lze vidět jak v Beninu tak v Togu.
Každodenní součástí života obyvatel Beninu je voodoo, hlavně na pobřeží ve městě Ouaidah a Porto Novo. Více na severu žijí etnické skupiny Taneka a Somba,které mají zajímavé domovy ,které vypadají jako pevnosti v odlehlé buši, zde bylo sídlo mocného království Dahomejů. Bohové, kteří se procházejí po ulicích, chrámy věnované hadům a králům.
Oficiální náboženství Beninu je vodoun -voodoo, které se praktikuje i v Togu. Je to komplexní systém vír s mnoha bohy a božstvy. Oběti jsou důležitou součástí tohoto náboženství a všude po zemi jsou posvátná místa a fetiše pokryté voskem a zvířecí krví. Rituály a obřady jsou velmi vypracované, duchové ovládající těla tančících, je fascinující je pozorovat. Na severu země převládá Islám a je tu mnoho malých etnických skupin se svými tradičními vírami. Oficiální jazyk je francouzština, ale důležitými jazyky jsou Fon, Ewe a Yoruba.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2023:
Copyright © 2023 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz