www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Informace: Rovníková Guinea

Národní parky - Rovníková Guinea

Monte Alen National park patří k pokladům střední Afriky, chráněná oblast o rozloze 1.400 km2, leží jen 60 km od Bata (autobus z Bata každé ráno), jsou zde deštné pralesy a divoká zvířata, dobře udržované stezky a tábořiště, kde lze přenocovat. Stezky vedou k jezeru, kde je možno vidět gorily, šimpanze, lesní slony, krokodýly a další druhy zvířat.

 

Dějiny a lidé - Rovníková Guinea

Původní obyvatelé pevniny Rovníkové Guiney byli Pygmejové. Kmeny Ndowe byly první vlnou Bantuů, která se dostala do této oblasti ve 12.-13.století. Poslední příliv Bantuů byl ve 13.století - bojovný kmen Fang, který se rychle stal dominantním a nejpočetnějším díky bojům a svazky s Ndowe. Snažili se okupovat sousední území, ale byli donuceni se stáhnout z pobřežních oblastí během období otrokářství, po zrušení otrokářství se opět dostali na pobřeží. Bioko Island byl poprvé osídlen kmenem Bubi mezi 13.-15.stoletím.

 

Zajímavá místa - Rovníková Guinea

Rovníková Guinea je pro průzkumníky, jediný způsob jak se zde pohybovat, pokud nepracujete pro naftařskou společnost... je smlouvat a nechat se odvézt na určité místo tzv. bush taxi.. Cestovat po pevnině je stále ještě velké dobrodružství (Rio Muni), je to krok zpět do minulosti, země ještě není vůbec zvyklá na turisty a není zde vůbec vybudovaná infrastruktura. Pokud se sem vydáte, je to opravdu dobrodružná cesta - deštné pralesy, zvířata, pláže, tradiční africké vesnice, ale také soustavné obtěžování místními obyvateli.

 

Doprava - Rovníková Guinea

Místní aerolinky mají lety mezi Malabo a Bata každý den kromě neděle. Veřejná doprava na pevnině - minibusy podél pobřeží mezi Bata, Mbini, Acalayonga mezi Bata a Ebebiyin, buš taxi jsou k dispozici mezi Bata a Mongomo a Bata a Evinayong. V Bioko jezdí buš taxi mezi Malabo, Luba a Riaba. Nenabízí se tu pronájmy aut.

 

Rovníková Guinea

Měna CFA=100 centimů. V bankách ve městech můžete vyměnit peníze, ale nelze používat kreditní karty. Banky jsou otevřeny pondělí - sobota 8.00-12.00 hod. Neexistují zde bankomaty. Šeky a hotovost lze vyměnit v bance v Malabo a v Bata, nejlépe je přivézt si již hotovost v CFA, poplatky za směnu jsou zde vysoké.. Všude se smlouvá. Svátky : 1.leden, 1.květen, 25.květen den OAU, 12.říjen Den nezávislosti, 10. prosinec Den lidských práv, 25.prosinec Vánoce a pohyblivé Velikonoce Elektřina : 220V/50 Hz, ale napětí osciluje mezi 150 a 175V, časté výpadky.

 

Vstupní formality - Rovníková Guinea

Více informací o vízech do Rovníkové Guiney najdete zde : http://www.guinea-ecuatorial.de/en/espanol-consulado/visado/ Víza lze získat v sousedním Kamerunu a Gabonu a v Nigerii, potřebujete výstupní vízum a další dokumenty.

 

Podnebí v Rovníkové Guinei

Podnebí je zde tropické, horké a vlhké po celý rok, období dešťů je od dubna do ledna a vlhkost vzduchu je v tuto dobu velmi vysoká. Jsou tu také větrné bouře.

 

Letenky do celého světa

Ceny letenek se liší v závislosti na termínu, na leteckých společnostech a mnoha dalších faktorech. Najdeme Vám vždy nejvýhodnější spojení do jednotlivých destinací. Za vystavení letenky si účtujeme pouze 300 CZK. Máme rezervační systém.

 

Bezpečnostní pravidla na letištích

TISKOVÁ ZPRÁVA Praha, 17. 10. 2006. Pro cestující na letištích EU platí od pondělí 6. 11. 2006 nová pravidla pro provádění bezpečnostních kontrol v souladu s nařízením Evropské komise. Ta upravují zejména přepravu tekutin a gelů, zavádí maximální limit velikosti kabinových zavazadel a další doplňující postupy bezpečnostních kontrol. Cílem nových nařízení, která platí na všech letištích EU, na Islandu, v Norsku a ve Švýcarsku, je dále zvýšit ochranu pasažérů před hrozbou terorismu. V žádném případě však tato opatření neomezí prodej v duty free obchodem na letištích. Cestující si mohou i nad ...

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2019:
Copyright © 2019 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz